Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej okolicy dzis koles ktory pracuje na bylym pgr . wlasnie wjechal gruberem i cale 200 ha rzepaku poszlo chociaz i tak go tam nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawek2209 jesteś w błędzie myśląc że 100% polskiego społeczeństwa jest katolikami, nie wszyscy w niedziele leżą krzyżem w kościele, dla niektórych jest to zwykły dzień wolny od pracy lub nie. Ja większość niedziel mam pracujących, jeśli jest taka potrzeba bo terminy gonią to wykonuje tez prace polowe nie przejmując się opinią sąsiadów, a zapewniam Cię że komuchem nie jestem bo w komunizmie żyłem tylko 6 lat ;D

@meknam do zmniejszenia napiecia powierzchniowego wody urzyłem najnowocześniejszej metody jaka istnieje - dodałem płyn do mycia naczyń o zapachu cytrynowym aby ładnie komponował się z zółtym kolorem naczynia ;D

jak narazie złapałem jednego chowacza i kilkanascie owadów z rodziny bzygowatych ale te akurat są pożyteczne.

Pytałem czy wasze zabiegi są już konieczne ponieważ wszyscy piszą jakimi środkami pryskali ale nikt nie pisze jakie owady zwalczał w jakich ilościach sie pojawiły i wjakim rejonie kraju a to jest istotne bo między połódniowym zachodem a północnym wschodem polski jest w tym roku jakieś 3-4 tygodnie różnicy w wegetacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zniwa to jeszcze zrozumiem prace w niedziele bo zbiera sie chleb ale o tej porze roku zwlaszcza jak pogoda dopisuje dla mnie jest przegieciem. niedzielna praca w go..o sie obraca takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to on komuch chyba i robi w niedziele
i tu jestes w bledzie koles chodzi do koscola ludzie za niego robia a pozatym ma dobry nowy sprzet i ten zestaw chodzil cala sobote i noc i teraz niedziela wlasciciel tylko dowozi jedzenie i czlowieka na zmiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy koledzy prosze o poradę jakiś środek na maki w rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2 polach rzepak zastartował na jednym marnie się zbiera obsada jest ok ale nadal wygląda jak poflancowana kapusta - ziemia raczej zbita przez ulewy na jesieni ale 4b 2 dawki azotu dostał i zastanawiam się co z tego będzie 1 t czy kukurydze siać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rzepak słaby ale go zostawiłem bo niebył do kasacji w sobote chciałem pryskać na robaka ale zrezygnowałem z powodu nocnych przymrozków (węże były zamarzniete w opryskiwaczu) powiem szczeże pryskałem samym labladorem i oglądałem ten rzepak i nieznalazłem żadnego robala na nim i tak sie zastanawiam czy jechać po niedzieli na tego robaka czy prysnąć samym basfoliarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie napiszcie jaka wysokosc maja u was rzepaki i jaka obsade na metrze. kazdy narzeka ze slabe ale nie wiadomo co przez to rozumiec. u mnie 40 roslin na metrze i wysokosc od 20 do 30 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie słabo widać atak chowacza za to słodyszek już czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie jak na razie chowaczy nie widać ,rzepak w fazie zwartego pąka średnia wysokość 40 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juras390 czytaj co tu ludzie piszą a potem pytaj . Bo na Twoje pytanie odpowiedź była na tym forum zanim je zadałeś . A jak pytasz to pisz konkretnie co to za pestycyd? Skąd ktoś ma wiedzieć co za miksture planujesz tam stworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacy mądzy ludzie tutaj są zeby napisac TAK lub NIE rospisują sie i udają mądrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juras390 nie wszczynaj burdy

SZukasz prostej odpowiedzi???

Odpowiedź brzmi: TAK I NIE

POczytaj to bedziesz wiedział co można a co nie i nie zadawaj pytań na które nie ma prostych odpowiedzi.

PISZ konkret ile % mocznika + co to ktoś odpowie. Może są ludzie którzy udają mądrych na tym forum, ale nie spotkałem ludzi którzy są wróżkami i wiedzą co Ty kombinujesz. A nie się zaraz sadzisz tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zostawiłem rzepak i teraz patrze na niego i sie wku...iam. Wasze rzepaki te co dostały czady jak wyglądają??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestes sam ja tez zostawilem 3ha z 8 i teraz nie moge na niego patrzec jedna roslina ma 20 cm a inne obok jakby zaczynal dopiero rosnac widac juz nawet slodyszka na tych wiekszych do tego zaczyna robic sie susza i na oranie za pozno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się aby pocieszam ceną jaka może będzie, też mam ze 4 ha do likwidacji a o zachwaszczeniu nie wspomnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepaczki są zróżnicowane, tak ze 20 % jest nawet ładny. A reszta to szkoda gadać, chwasty będą rosły bo rzadki. Z tego co ja widzę, to jak w tym roku wyjdziemy na 0 to będzie dobrze.

U mnie jest sam monolit, i muszę przyznać że ma dużo więcej odgałęzień bocznych niż Californium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jestes sam ja tez zostawilem 3ha z 8 i teraz nie moge na niego patrzec jedna roslina ma 20 cm a inne obok jakby zaczynal dopiero rosnac widac juz nawet slodyszka na tych wiekszych do tego zaczyna robic sie susza i na oranie za pozno

podobnie szkoda ze na jesieni nie zlikwidowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko stosował ktoś z was Actarę w rzepaku?? Wiem że nie jest rejestrowana ale czy ktoś stosował bez obawy że mu rzepak i tak już sfatygowany szlag nie trafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...