Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Łyżkowate zwijanie liści pasuje na pewno na niedobór siarki. A z tego co mi sie wydaje jasne kwiaty to też niedobór siarki lub boru ale którego to już nie jestem pewien. Dawałeś jakąś siarke, bor na wiosne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prysnolm dzis rzepak Proteusem i spadl desz jaka jest minimalna przerwa od oprysku do deszczu ,gdyz na etykiecie nic nie pisze .Pewnie oprysk na nic sie zdal ,no ale deszcz terz potrzebny u nas bardzo sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od deszczu jaki był i czasu od oprysku do opadu ,jeśli zaraz po oprysku była ulewa to musisz powtórzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był u mnie dzisiaj typ z okolic Gorzowa wlkp. i mówił,że zaorał 8 ha rzepaku i w jego okolicy wszyscy w tym tygodniu przesiewają rzepak na potęgę z powodu suszy zbożem.

Powiedział również ,że w zeszłym tygodniu proponowali kontrakty po 1900 do Niemiec a w tym po 2400zł za tonę dają.

Odniesie się ktoś do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niemożliwe z tym przesiewaniem z powodu suszy, z cenami możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem ze susza jest straszna u mnie spadło 4 kwietnia 7litrów wody na metr. i do dzis nic. jestem z woj wielkopolskiego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach jest kiepsko i to bardzo. Za mokro i za zimno jak wschodził, wiosną za duży mróz, a teraz za sucho. Tak więc z ceną może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepaki wszedzie sa kiepskie juz im nawet deszcz nie pomoze wygladaja na glodne jakby nie dostaly nawozu jest jedna tyczka brak rozgalezien 2 tony z ha na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się! U mnie rzepak jest zajebis** jutro zamieszczę zdjęcia bo nie mam chwilowo kabla żeby podłączyć aparat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelicz ile osób chwali swój rzepak a ile nie ,możesz się cieszyć ze masz ładny i powodzenia bo jeszcze sporo czasu do zbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki21 oby ci dobrze plonował mi jak da średni 2 t to widzę to super wydajność by była. mam 3 pola i tylko jedno wygląda tak sobie a reszta pozostawia wiele do życzenia

a i z opowiadania ludzi co z towarem kursują - opisuje to jako słupy - badyle - czyli brak rozgałęzień z wyglądu jak gorczyca to co widza w terenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jest przecież nie żyję na innej planecie! U nas ogólnie jest dość dobrze ze znanych mi osób plantacji nie zaorał nikt. Na razie nie chce nic zapeszać i o plonie staram się nie myśleć. Został mi teraz oprysk na opadanie płatka + agrofagi i zakończę sezon w oczekiwaniu na żniwa a wówczas się okaże czy był tak dobry na jaki wygląda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam; u nas z rzepaku opadają pąki kwiatowe pomimo wykonania wszystkich oprysków, susza też nie jest aż tak duża.Dzieje się tak na różnych polach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko desykuje! Patrze co jest w polu jak nie ma potrzeby to nie wchodzę w koszty. W tamtym sezonie Randapowałem bo mi wyległ w czasie wichury i zaczął przerastać miejscami więc musiałem! W tym roku mam nadzieję że nie będę zmuszony! Czy robicie oprysk mocznikiem podczas opadanie płatków? Czy ktoś podaje azot dolistnie podczas kwitnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

opryskalem rzepak proteus jakies tydzien temu myslalem ze bedzie dzialal chociaz przez dwa tygonie lub okolo ale widze ze slodyszek pojawil sie juz na kwiecie na jednym paku jest jeden lub dwa okazy niewiem czy niszczyc go jakims innym opiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opadanie dam pictor + ammo + 30l RSM /ha już to testowałem ,w tamtym sezonie. A sklejanie z desykacją na 2 tygodnie przed koszeniem jednym opryskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki bardzo dobrze pisze nie ma co pryskać gdy nie zaistniała taka przyczyna i rzepak równo dojrzewa , desykacja zrobiona w złym terminie wpływa negatywnie na plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie

opryskalem rzepak proteus jakies tydzien temu myslalem ze bedzie dzialal chociaz przez dwa tygonie lub okolo ale widze ze slodyszek pojawil sie juz na kwiecie na jednym paku jest jeden lub dwa okazy niewiem czy niszczyc go jakims innym opiscie

 

Zostaw tego słodyszka już w spokoju teraz tylko poprawi zapylenie! Byłeś w bardzo dużym błędzie jesli myślałeś że którykolwiek z zarejestrowanych w rzepaku środków owadobójczych wytrzyma dłużej nić 5-7 dni nie ma takiej opcji!

Ja na opadanie damo może Yamato , Traper......!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...