Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

daj sobie spokój z jarym koszty te same co z oziminą a dochody ,,0'' na MAX 1 tona jak dopilnujesz nasiona miałem ale swinie zjadły tak mi obrzydł zeszłego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz zimowy nie posiany bo zalało a jary wymarzł 2 dni temu w całej okolicy łacznie z kukurydza i zbozami jarymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edzio prawdopodnie przegiąłeś z odżywkami a z czym dokładnie to trudno powiedzieć.... boru na pewno na kwiat nie wolno dawać. Poza tym musiałem czytać co napisałeś 2 razy (kurcze jakie stronki???) teraz wiem że chodziło Ci o łuszczyny. Z tym dursbanem to oczywiście tak jak koledzy pisali przegiecie. Oficjalnie nie stosuje sie w rzepaku. A nieoficjalnie przynajmniej jak kwitnie. Tak jak ktoś wczesniej pisał Mavrik, Mospilan, Proteus. Mospilan wg mnie kiepski i drogi a poza tym podobno wycofywany. Najtaniej z tego wychodzi Mavrik chyba coś koło 25-30 zł/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskałem o 4 rano by pszczół nie potruć ale nie wiedziałem ze on działa tak długo na pszczoły ,to samo jest co nurelka a nią cza było tylko pryskać po locie pszczół .jak pryskałem to był koniec fazy zielonego pąka parę kwiatków zaczynało kwitnąć i pszczół wcześniej nie było dopiero dwa dni temu zauważyłem loty pszczół a w tamtym mimo ze pryskałem proteusem to ich wogule nie było w sumie tak jak pisaliscie kare juz poniosłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was rzepaki ,u mnie cały czas mrozi przymrozki są co drugi dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie co dzien mrozi dzis było -2 rzepak pochylony ale kwiat jeszcze nieopada dobrze ze ubespieczony to zgłosiłem moze cos zrekompensują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak lodyga sie robi taka ciemniejsza a kwiatki narazie są to on jest przemarznety czy co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki problemik z rzepakiem nie zbyt intensywnie kwitnie po oprysku który był robiony 5 dni temu i zaczynał kwitnąć w tym czasie już od paru nastu dni,to raczej moja wina bo dałem mu dursban +sherpa +rzepak extra 4kg/ha i solu bor 2l/ha tam gdzie ominięte opryskiwaczem to pięknie kwitnie i jest wyrzszy o 5-10 cm stronki są ciemniejsze i łodygi też pod fiolet podchodzi i kwiatki pozaklejane jakby ale stronki zawiązuje i malutkie czy to groźne przejdzie mu ?

 

godzine temu był +1 a tera +2 morze przymrozku nie bendzie oby u nas ś niegu nie było i deszczu też od 2 kwietnia

umnie poszedł dursban z ammo super na pszenice na lokasia 15 kwietnia opryskalem 3ha na działce 7 hektarowej i te 3 ha po oprysku do przeorania pszenica po 10 dniach zaczeła schnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki problemik z rzepakiem nie zbyt intensywnie kwitnie po oprysku który był robiony 5 dni temu i zaczynał kwitnąć w tym czasie już od paru nastu dni,to raczej moja wina bo dałem mu dursban +sherpa +rzepak extra 4kg/ha i solu bor 2l/ha tam gdzie ominięte opryskiwaczem to pięknie kwitnie i jest wyrzszy o 5-10 cm stronki są ciemniejsze i łodygi też pod fiolet podchodzi i kwiatki pozaklejane jakby ale stronki zawiązuje i malutkie czy to groźne przejdzie mu ?

 

godzine temu był +1 a tera +2 morze przymrozku nie bendzie oby u nas śniegu nie było i deszczu też od 2 kwietnia

 

A jaki zabieg wykonywałeś opryskiwaczem, przed zabiegiem w rzepaku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak lodyga sie robi taka ciemniejsza a kwiatki narazie są to on jest przemarznety czy co to jest?

 

to sprawka mrozu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zgłosiłem wczoraj do konkordi ciekawe co z tego będzie jak nic niewyplacą to już nigdy nieubezpiecze. Po zimie był marnyy niezgłosiłem bo mi szkoda było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 8 dni wcześniej był toprex +rzepak extra 4kg +bor 2l na ha na chwasty nie pryskałem w tym roku i przepłukuje tera opryskiwacz przed wjazdem w rzepak po akcji z poprzedniego roku gdy po oprysku na pszenice pojechał oprysk na rzepak i go spalił 2ha tera go myje za każdym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak lodyga sie robi taka ciemniejsza a kwiatki narazie są to on jest przemarznety czy co to jest?

u mnie to samo łodygi sciemniały i lekko sie powyginały. Wydaje mi sie, że są jakby bardziej miekkie w tych miejscach, ale to już może tylko moja subiekcja...

Jak bardzo takie pociemnienie i powyginanie może wpłynać na plon ktoś wie

?

Rzepak dalej kwitnie bez zmian. Jaka jest dokładnie temp która powoduje przemrożenie kwiatu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie środki grzybowe stosujecie na płatka podajcie nazwy fungicydów bo zastanawiamsie co wybrać pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orius albo troche lepszy alert, mieszczą sie w 80zl/ha, jak masz super rzepak to warto zainwestować w lepszy ale jak sredni to nie ma co

i najlepiej dać inny niż za pierwszym razem sie dawąło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest dokładnie temp która powoduje przemrożenie kwiatu???

 

Dla kwiatu jest 0 stopni, dla pąka jest -8 albo -6 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwiat przemarza przy 0 stopni?kilka lat temu przymrozki byly przez caly tydzien rzepak poskrecany .plon koncowy 3.5 t z ha odmiana californium.popekaly lodygi tylko a luszczyny zawiazaly sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Pictorem ale niewiem czy jest sens ładować tyle kasy pierwszy zabieg wykonałem rizą czyli tebukonazolem teraz co wybrać rzepak średn i no i te przymrozki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kwiat przemarza przy 0 stopni?kilka lat temu przymrozki byly przez caly tydzien rzepak poskrecany .plon koncowy 3.5 t z ha odmiana californium.popekaly lodygi tylko a luszczyny zawiazaly sie

 

W "topAgrar" o tym czytałem i własnie o takich temperaturach mówili. Jak jest w praktyce każdy widzi u siebie. Na pewno najbardziej wrażliwe są kwiaty w pełni otwarte, wiadomo ze na roślinie nie jest to równomierne. A same skutki tych przymrozków będzie dopiero widać własnie przy zawiązywaniu łuszczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po jaką cholere ubezpieczać jak przemarznęty rzepak potrafi dać 3,5 tony ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kolega korsarz ma na mysli?podalem przyklad z przed paru lat.nie jeden z kolegow forum mial wiosenne przymrozki i zebral cos.nie porownoje oczywiscie do tego roku bo to juz tylko wspolczuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...