Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No bo co powiedzieć kolesiowi jak przyjdzie szacować szkody jak takie cuda sie dzieja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plon nie ma nic wspólnego z wielkością szkód, a jest to spowodowane metodą szacowania szkód - przymrozki powoduję, iż część łuszczyn się nie zawiąże braki będą widoczne łodydze a szkoda to stosunek niewykształconych łuszczyn (będą widoczne) do wszystkich łuszczyn, szkoda rzędu 30% nie musi oznaczać spadku plonu poniżej średniej wieloletniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orius albo troche lepszy alert, mieszczą sie w 80zl/ha, jak masz super rzepak to warto zainwestować w lepszy ale jak sredni to nie ma co

i najlepiej dać inny niż za pierwszym razem sie dawąło

Stosuj alert dalej to sam cie znajde i podkabluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze kto powiedział ze ja stosuje a po drugie jak masz przeszkolenie to możesz stosować bo przy zakupie musisz podać swoje dane i nr swiadectwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś już szacowany rzepak po tych przymrozkach podzielcie sie jak to wyszlo. Ja zgłosiłem ale jeszcze nikt niebył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likwidatorzy zaczną oględziny za 2-3 tygodnie, dopiero wtedy widać skutki mrozu.

Dziś objechałem okolice Jawora - Leg.Pola,i śnieg powalił tylko mocne gęste uprawy,kto pozostawił marne łany rzepaku śnieg nic im nie zrobił.A tych powalonych jest naprawdę sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy pryskacie już na platka jakim srodkiem jak przygotować ciągnik żeby najmniej zgnieśc rzepak chodzi o c 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mocuje folie budowlana od przodu ciagnika do konca opryskiwacza zawieszanego.yamato daje na platek i proteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze kto powiedział ze ja stosuje a po drugie jak masz przeszkolenie to możesz stosować bo przy zakupie musisz podać swoje dane i nr swiadectwa

Kolego jak można stosować alert w czasie kwitnienia rzepaku skoro on ma okres karencji dla pszczół 30dni? Kiedys można było stosować ale od 2 lat juz nie i o tym pamietaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy pryskacie już na platka jakim srodkiem jak przygotować ciągnik żeby najmniej zgnieśc rzepak chodzi o c 360

 

folia pod ciągnik, najlepszy o tego MTZ 82 bez przedniego napędu ze zdemontowanynm dolnym hakiem, na opadanie płatka idzie zwykle pyretroid (mospilan, proteus, mavrik) + cypermetryna + fungicyd oczywiście po oblocie pszczół, z ta sama folią jade jeszcze ze sklejaniem i desykacją. Straty minimalne, nic mi nie leży po koszeniu, MTZ jest na tyle wysoki że zbieram kombajnem wszystkie pochylone rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 30 ma prześwit prawie 60 cm i niestety ale pochyla łan i tam jest zielony aż do zbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sie wjezdza na poczatku opadania platkow to rzepak sie podniesie.w tamtym roku z braku pogody wjechalem 23 maja i juz sie nie podniusl i poszla desykacja na przejazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zaobserwowałem, iż przymrozek nie zniszczył wszystkich kwiatów, niektóre łuszczyny się zawiązują, a jak u Was ze szkodami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie jak za wcześnie wjedziesz pryszczarek będzie robił swoje rożnie to bywa z nalotami pryszczarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem na rzepaczku i pierwsze kwiaty już poopadały ale niektóre młode łuszczyny są żółte a niektóre zielone z czego to wynika ??(są żółte a końcóweczki tak z 2mm mają zielone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze kto powiedział ze ja stosuje a po drugie jak masz przeszkolenie to możesz stosować bo przy zakupie musisz podać swoje dane i nr swiadectwa

Kolego jak można stosować alert w czasie kwitnienia rzepaku skoro on ma okres karencji dla pszczół 30dni? Kiedys można było stosować ale od 2 lat juz nie i o tym pamietaj.

 

Osa bardzo cenie sobie Twoje wypowiedzi i trafne spostrzeżenia, ale jakoś nie chciało mi sie wierzyć w to co napisałeś. Sprawdziłem etykiete i nie moją własną na alercie bo nie wiem czy nie ma on wiecej jak 2lata:D, tylko wszedłem na strone DuPonta i ściągnąłem etykiete a tam jest napisane:

"Środek Alert 375 SE stosować zapobiegawczo lub po wystąpieniu pierwszych objawów choroby

Środek stosować od fazy początku kwitnienia do fazy pełni kwitnienia (starsze płatki opadają)." i dalej

"IV OKRES PREWENCJI DLA LUDZI I ZWIERZĄT I PSZCZÓŁ

Okres zapobiegający zatruciu

NIE DOTYCZY" Więc chyba Ci sie z czyms innym pomyliło...

Ja mam jednak inne pytanie powiedzmy że mam czysty karbendazym i chciałbym wzmocnić jego działanie czymś konkretniejszym. Mysłałem o reklamowanym Pictorze choć stosowałem rok temu i jakoś nie powalił efekt na kolana. W tym roku jednak mimo to postanowiłem dać go 0,25 czyli pół dawki i pełną karbendazymu bo to koszt nie wielki. Tylko ta cena Pictora 320zł/l odstrasza stąd moje pytanie czy ktoś stosował jakieś ciekawe strobiluryny które taniej wychodzą? Sprzedawca podpowiada mi Acanto.Stosował go ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś byłem na rzepaczku i pierwsze kwiaty już poopadały ale niektóre młode łuszczyny są żółte a niektóre zielone z czego to wynika ??(są żółte a końcóweczki tak z 2mm mają zielone)

przymrozek prawdopodobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregorfik mozesz amistarem ew. jest tańszy goldenazoxx(import równoległy) .

0.4litra/ha

ale po co teraz chcesz koniecznie dać karbendazym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

men2face bo karbendazym bierze wszystko co trzeba. POza tym mam go zapas na jakieś 50ha rzepaku. Ojciec słyszał że nie bedize go można kupić to kupił troche na zapas. A wogóle tanio wychodzi.

zawsze stosowałem Alert ale nie starczy mi na cały rzepak w tym roku wiec mam wybór albo dokupowac alertu, albo wykorzystać karbendazym, co chce zrobić a jednocześnie coś ambitniejszego dodać do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karbendazym to juz raczej historia śor ale rób jak uwazasz.mozesz kupic alert solo ten nowy bez karbendazymu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIedyś do karbendyzanu dodawało się bumpera. Fajnie działał. U mnie najwięcej strat po przymrozkach wiosennych na Adrianie pozostałe minimalne straty rzędu 5 kwiatków na roślinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś opryskałem pictor +proteus +atpolan i jakieś pół godz po zabiegu popadło trochę tak że pod drzewami było sucho ,nie wiem czy to podziała może atpolan trochę przylepił ,może poprawić go jakieś 0,8 tebu ? jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze kto powiedział ze ja stosuje a po drugie jak masz przeszkolenie to możesz stosować bo przy zakupie musisz podać swoje dane i nr swiadectwa

Kolego jak można stosować alert w czasie kwitnienia rzepaku skoro on ma okres karencji dla pszczół 30dni? Kiedys można było stosować ale od 2 lat juz nie i o tym pamietaj.

 

Osa bardzo cenie sobie Twoje wypowiedzi i trafne spostrzeżenia, ale jakoś nie chciało mi sie wierzyć w to co napisałeś. Sprawdziłem etykiete i nie moją własną na alercie bo nie wiem czy nie ma on wiecej jak 2lata:D, tylko wszedłem na strone DuPonta i ściągnąłem etykiete a tam jest napisane:

"Środek Alert 375 SE stosować zapobiegawczo lub po wystąpieniu pierwszych objawów choroby

Środek stosować od fazy początku kwitnienia do fazy pełni kwitnienia (starsze płatki opadają)." i dalej

"IV OKRES PREWENCJI DLA LUDZI I ZWIERZĄT I PSZCZÓŁ

Okres zapobiegający zatruciu

NIE DOTYCZY" Więc chyba Ci sie z czyms innym pomyliło...

Ja mam jednak inne pytanie powiedzmy że mam czysty karbendazym i chciałbym wzmocnić jego działanie czymś konkretniejszym. Mysłałem o reklamowanym Pictorze choć stosowałem rok temu i jakoś nie powalił efekt na kolana. W tym roku jednak mimo to postanowiłem dać go 0,25 czyli pół dawki i pełną karbendazymu bo to koszt nie wielki. Tylko ta cena Pictora 320zł/l odstrasza stąd moje pytanie czy ktoś stosował jakieś ciekawe strobiluryny które taniej wychodzą? Sprzedawca podpowiada mi Acanto.Stosował go ktos?

 

DOKŁADNIE TAK JAK NAPISAŁEŚ KOLEGO JEST Z TYM ALERTEM BO SPRAWDZAŁEM NA OPAKOWANIU NOWYM I TAMTEMU KOLEDZE SIE NIESTETY POMYLIŁO

JAK NIE JEST PEWNY TO NICH TU ZARAZ LUDZI NIE STRASZY NIE WIADOMO CZYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...