Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy stosował ktoś z was oprysk na płatka falkonem pytam bo mam nadwyszke tego srodka pasowało by go wykożystać nie ma rejestracji w rzepaku ale mysle ze nie zaszkodzi znajomy stosuje go w burakach przeciwko chwościkowi i widze że działa rewelacyjnie a przecież trz nie ma rejestracji w buraku

prosze o wypowiedz w tym temacie[/quote

rejestracja kosztuje kolosalne pieniadze a trzeba patrzec na substancje czynne ale fungicydy nie powinny szkodzic to nie herbicydy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wkoncu popadało i to spokojnie naszczescie a pada juz 8 godzin wiec moze jeszcze da rade do zniw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mospilanu najlepiej dodac coś co działa odrazu np. fury 0,1l. Bo mospilan działa w bardzo dziwny sposób i on nie zabija odrazu robactwa tylko powoduje że ono przestaje żerować i zdycha z głodu, fury zabije co jest w chwili oprysku na polu a mospilan bedzie działał jeszcze później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mavrik.nie cala stówa na 5ha.pryskać wieczorem bo to pyretroid.prewencji dla pszczół brak

Kolego ile tego dajesz na ha?

 

1L ok 120 zł - 0,2L/ha zgodnie z etykietą, ja dodaje osobiście jeszcze 0,1 cypermetryny, przynajmniej wiem że mi wszystko spadnie + fungicyd, oczywiście po oblocie pszczółek.

jaki jest sens dodawania pyretroidu do pyretroidu? kolega pytał o srodki bez prewencji.u mnie litr 100zł

 

skład, czyli substncja aktywna, i oczywiście sposób działania:

- mavrik: tau-fluwalinat /®-2-[2-chloro-4-trifluorometyloanilino]-3metylobutanian(RS)-cyjano

(3-fenoksyfenylo)metylu (związek z grupy pyretroidów) - 240 g w 1 litrze środka.

- cypermetryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast dodawac lepiej od razu dac cos dobrego i bedzie ok noi i taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po utracie wszystkich tematów w tym dziale chciałbym odtworzyć ten temat. Najbardziej interesuje mnie wiosenne zastosowanie CCC z tubekonazolem. Chyba darek o tym pisał ale zapomniałem więc proszę o powtórkę.

Również interesuje mnie zastosowanie CCC z tubekonazolem. Był taki temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Osa bardzo cenie sobie Twoje wypowiedzi i trafne spostrzeżenia, ale jakoś nie chciało mi sie wierzyć w to co napisałeś. Sprawdziłem etykiete i nie moją własną na alercie bo nie wiem czy nie ma on wiecej jak 2lata:D, tylko wszedłem na strone DuPonta i ściągnąłem etykiete a tam jest napisane:

"Środek Alert 375 SE stosować zapobiegawczo lub po wystąpieniu pierwszych objawów choroby

Środek stosować od fazy początku kwitnienia do fazy pełni kwitnienia (starsze płatki opadają)." i dalej

"IV OKRES PREWENCJI DLA LUDZI I ZWIERZĄT I PSZCZÓŁ

Okres zapobiegający zatruciu

NIE DOTYCZY" Więc chyba Ci sie z czyms innym pomyliło...

Ja mam jednak inne pytanie powiedzmy że mam czysty karbendazym i chciałbym wzmocnić jego działanie czymś konkretniejszym. Mysłałem o reklamowanym Pictorze choć stosowałem rok temu i jakoś nie powalił efekt na kolana. W tym roku jednak mimo to postanowiłem dać go 0,25 czyli pół dawki i pełną karbendazymu bo to koszt nie wielki. Tylko ta cena Pictora 320zł/l odstrasza stąd moje pytanie czy ktoś stosował jakieś ciekawe strobiluryny które taniej wychodzą? Sprzedawca podpowiada mi Acanto.Stosował go ktos?

 

DOKŁADNIE TAK JAK NAPISAŁEŚ KOLEGO JEST Z TYM ALERTEM BO SPRAWDZAŁEM NA OPAKOWANIU NOWYM I TAMTEMU KOLEDZE SIE NIESTETY POMYLIŁO

JAK NIE JEST PEWNY TO NICH TU ZARAZ LUDZI NIE STRASZY NIE WIADOMO CZYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dopiero zobaczyłem odpowiedź na mój post.

Nie wiedziałem jaki Alert stosujecie ten z którym ja miałem stycznosc to Alert 375 SC, Ja nikogo nie strasze pooprostu dziele sie wiedzą i doswiadczeniem, też nie jestem wrzechwiedzący jak niektórzy na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej czym prysnac na szkodniki łuszczynowe i czy jest sens ogladalem plantacje i niewidac zbytnio tych szkodnikow jak narazie i niewiem co robic a jak pryskac to czym proteusem czy moze karate zeon byl by lepszy ( tanszy)dajcie odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pryskalem proteusem wczoraj.50 zl na hektar.robaczki sa napewno.nie bylo ich widac na roslinach a po zdjeciu foli z pod ciagnika bylo ich bardzo duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem CCC w rzepaku w samych ścieżkach. Zaraz po zastosowaniu Toprexu pojechałem dawką 1l./ha CCC same ścieżki. Mam Bellavue i Californium efekt był widoczny do fazy luźnego pąka natomiast teraz gdy jest pełnia kwitnienia nie ma już takiej różnicy Może jedynie to że rzepak ma grubsze łodygi i jest sztywniejszy. Z mojego doświadczenia wynika że zastosowanie CCC w tej dawce na pewno nie zepsuło rzepaku. Nie zkarłowaciał ani nie widać jakichś niepokojących objawów podczas kwitnienia. W przyszłym roku zwiększę dawkę do 1,5l./ha Jednak dla tych którzy chcieli by spróbować CCC dać na całość to nie przekraczałbym 1l./ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi preparaty na szkodniki łuszczynowe zabijają owada składającego jaja czy larwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stosowałem CCC w rzepaku w samych ścieżkach. Zaraz po zastosowaniu Toprexu pojechałem dawką 1l./ha CCC same ścieżki. Mam Bellavue i Californium efekt był widoczny do fazy luźnego pąka natomiast teraz gdy jest pełnia kwitnienia nie ma już takiej różnicy Może jedynie to że rzepak ma grubsze łodygi i jest sztywniejszy. Z mojego doświadczenia wynika że zastosowanie CCC w tej dawce na pewno nie zepsuło rzepaku. Nie zkarłowaciał ani nie widać jakichś niepokojących objawów podczas kwitnienia. W przyszłym roku zwiększę dawkę do 1,5l./ha Jednak dla tych którzy chcieli by spróbować CCC dać na całość to nie przekraczałbym 1l./ha

 

O ile to możliwe to bardzo poproszę o zdjęcia systemu korzeniowego w/w odmian potraktowanych Toprex-em oraz CCC w ścieżkach w porównaniu do pozostałej części pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi preparaty na szkodniki łuszczynowe zabijają owada składającego jaja czy larwę

 

zalezy jaki srodek zastosujesz dobry jest proteus bo dziala w roslinie zabija kontaktowo bo ma cypermetryne oraz gazowo bo krąży w roślinieczyli to co wyjdzie z jaja zostanie zabite na pewno nie wszytko to zalezy jaka dawke dasz i od warunków pogodowych ( jak dlugo bedzie działał środek) ja w tamtym roku stosowalem mospilan efekt znosny ale szalu nie ma w tym mam pryskac jutro proteusem bo rzepak niedawno zakwitł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi preparaty na szkodniki łuszczynowe zabijają owada składającego jaja czy larwę

 

zalezy jaki srodek zastosujesz dobry jest proteus bo dziala w roslinie zabija kontaktowo bo ma cypermetryne oraz gazowo bo krąży w roślinieczyli to co wyjdzie z jaja zostanie zabite na pewno nie wszytko to zalezy jaka dawke dasz i od warunków pogodowych ( jak dlugo bedzie działał środek) ja w tamtym roku stosowalem mospilan efekt znosny ale szalu nie ma w tym mam pryskac jutro proteusem bo rzepak niedawno zakwitł

 

Od kiedy Proteus ma w składzie cypermetrynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi preparaty na szkodniki łuszczynowe zabijają owada składającego jaja czy larwę

 

zalezy jaki srodek zastosujesz dobry jest proteus bo dziala w roslinie zabija kontaktowo bo ma cypermetryne oraz gazowo bo krąży w roślinieczyli to co wyjdzie z jaja zostanie zabite na pewno nie wszytko to zalezy jaka dawke dasz i od warunków pogodowych ( jak dlugo bedzie działał środek) ja w tamtym roku stosowalem mospilan efekt znosny ale szalu nie ma w tym mam pryskac jutro proteusem bo rzepak niedawno zakwitł

 

Od kiedy Proteus ma w składzie cypermetrynę?

 

ale sie czepiasz deltametryna to samo praktycznie związek z grupy pyretroidów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi preparaty na szkodniki łuszczynowe zabijają owada składającego jaja czy larwę

 

zalezy jaki srodek zastosujesz dobry jest proteus bo dziala w roslinie zabija kontaktowo bo ma cypermetryne oraz gazowo bo krąży w roślinieczyli to co wyjdzie z jaja zostanie zabite na pewno nie wszytko to zalezy jaka dawke dasz i od warunków pogodowych ( jak dlugo bedzie działał środek) ja w tamtym roku stosowalem mospilan efekt znosny ale szalu nie ma w tym mam pryskac jutro proteusem bo rzepak niedawno zakwitł

 

Od kiedy Proteus ma w składzie cypermetrynę?

 

ale sie czepiasz deltametryna to samo praktycznie związek z grupy pyretroidów

Że z grupy pyretroidów to nie znaczy, że to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zgłaszali się już do was likwidatorzy szkód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zgłaszali się już do was likwidatorzy szkód ?

 

Jeszcze nie. Dostałem tylko sms'a z Concordi o zarejstrowaniu sprawy pod jakimś tam numerem i nazwisko likwidatora. Jutro mija dwa tygodnie od zgłoszenia szkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ubezpieczałem w Concordii, szkodę zgłosiłem prawie dwa tygodnie temu, dostałem numer sprawy oraz nazwisko likwidatora. Póki co, nikt się nie odezwał.

Natomiast sąsiad miał ubezpieczone w PZU. Likwidatorka była u niego w miniony poniedziałek, a straty w rzepaku (przymrozki) określiła na 15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskalem proteusem na te darmozjady przez 3 dni nie bylo zadnego a teraz znow sa i to bardzo duzo po 2-3 na roslinie tzn chowacz pryszczatka nie widac czym teraz to pryskac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proteus jeszcze dziala .ma kolega nastepny nalot szkodnikow.pojedza troche i padna.proteus trzyma minimum 7 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opryskalem jeszcze raz mavrik bo bylo bardzo duzo chowacza sasiad wcale nie pryskal moze dlatego tak za atakowal u mnie wszystko spadlo ale za granica jest go pelno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...