Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mi chodzilo tylko o ulotke tez nie kupuje randapu tylko najtaniej dostepny glifosad

 

to ok widzę ze zorientowany jesteś

tak na marginesie to jest glifosat przez t ale to tylko tak gwoli wyjasnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do zasuszania z siarczanem to na pewno podziala szybciej tyle ze na rzepak podobno lepiej jest bez siarczanu gdyż nie poparzy od razu roślin tylko bedzie sobie stopniowo dział kiedys rozmiawialem na ten temat z gosciem co trudni sie doradzctwem wlasnie odnosnie srodkow ochrony roslin... zalezy jaka kto ma praktyke ja np zasuszam dopiero 3 rok bez dodatku siarczanu i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conkordia była u swojego klienta oszacować szkody w rzepaku po majowych przymrozkach. Oszacowali na 3 procent.

Dzisiaj dostałem zlecenia na szacunek szkód i byłem na plantacjach.

Występuje duża różnica na plantacjach położonych na terenach otwartych w porównaniu do terenów osłoniętych np linią drzew czy zabudowań.

Od poniedziałku zaczynam pomiary i obliczenia. Jednak z tego co widzę po roślinach i ilości łuszczyn to będzie strata około tony na ha.

Na oko to chłop w szpitalu ...

Dlatego zobaczę jak zrobię metrówki i obliczę to co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy praktykowaliście rozsianie siarczanu amonu(200kg/ha) na ściernisko z pociętą słomą zbożową ,aby azot poszedł na rozkład słomy a siarka poszła pod korzeń rzepaku,ta siarka pozwoliła by na dobry jesienny start

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy praktykowaliście rozsianie siarczanu amonu(200kg/ha) na ściernisko z pociętą słomą zbożową ,aby azot poszedł na rozkład słomy a siarka poszła pod korzeń rzepaku,ta siarka pozwoliła by na dobry jesienny start

robiłem tak, tylko daje 150 kg. wydaje mi sie że to daje dobre efekty, rzepak na jesień jest dobrze rozwiniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję zawsze 100 kg saletry na słomę. Rzepak zwykle idzie po jęczmieniu jary z którego nie zbieram słomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

Jak tam u was rzepaki? z makiem? bo w mojej okolicy takiego maku w rzepaku nawet dziadkowie nie pamiętają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja albo leje RSM na słomę albo pryskam mocznikiem o dużym stężeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym makiem to faktycznie bo u mnie też dużo w okolicy ale to wina stosowanych herbicydów bo u mnie to czysto tylko przytulia wylazi a syosowałem metaz1l +dewrinol 2l cena to wyszło ok 160 na ha ale bez rewelacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azot na słomę to wiem ale tu chodzi o siarkę,aby rzepak na start i resztę wzrostu ciągną ją przez korzenie ,siarczan amonu ma azot i siarką chodź zakwasza glebę,a może coś innego z siarką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Azot na słomę to wiem ale tu chodzi o siarkę,aby rzepak na start i resztę wzrostu ciągną ją przez korzenie ,siarczan amonu ma azot i siarką chodź zakwasza glebę,a może coś innego z siarką

saletrosan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zrobię tak na słomę RSM bo jeszcze mam,a przed siewem rzepaku saletrosan 200kg/ha + wigorS 40kg/ha.Taka dawka siarki załatwi całe zapotrzebowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem kasę z Concorii

Średnia wyszła lekko ponad 900 zł/ha przy sumie ubezpieczenia 4500 zł i wykupionym udziale własnym

Dziś mija 6 tyg od złoszenia szkody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 1 raz zboże po rzepaku wystarczy żeby siać buraki czy lepiej 2 razy zboże będzie mniej samosiewów ?? jak to u was wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś dostałem kasę z Concorii

Średnia wyszła lekko ponad 900 zł/ha przy sumie ubezpieczenia 4500 zł i wykupionym udziale własnym

Dziś mija 6 tyg od złoszenia szkody.

ile miałeś ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z PZU za 6,30 dostałem 6950 likwidator oszacował wstepnie 47% a zapłacili za 29% zawsze liczą na swoją strone ale leprzy Rydz jak Nic a jeszcze cos sie zbierze moze jakos koniec sie związe i wyjdzie na mały plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy 1 raz zboże po rzepaku wystarczy żeby siać buraki czy lepiej 2 razy zboże będzie mniej samosiewów ?? jak to u was wygląda?

 

najlepiej po zborze rzepaku poczekaj kilka dni az nowy rzepak czepi sie ziemi pozniej talerzowanie to co powschodzi i orka pod pszenice duzo rzepaku sie zniszczy w ten sposob a nie od razu po zbiorze taerzowanie jednak jak zasiejesz buraki to i tak bedzie rzepak niestety tego sie nie da uniknac ewentualnie randap po siewie burakow w odpowiednim momencie z tym samosiewem rzepaku w burakach jest jak z owsikiem w jeczmieniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja siałem ćwikłówki i nie miałem takich problemów, dobra dawka metamitronu i po rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre 2 albo 3 dawki metamitronu ja dałem 2 i gdzieniegdzie wyskoczył rzepak teraz niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja z PZU za 6,30 dostałem 6950 likwidator oszacował wstepnie 47% a zapłacili za 29% zawsze liczą na swoją strone ale leprzy Rydz jak Nic a jeszcze cos sie zbierze moze jakos koniec sie związe i wyjdzie na mały plus
chodzi mi jednak o to czy buraki bedą się dobrze mialy po rzepaku w następnym roku bo są bardzo spokrewnione czy lepiej zasiać po rzepaku 2 razy zboże w wtedy buraczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z PZU za 6,30 dostałem 6950 likwidator oszacował wstepnie 47% a zapłacili za 29% zawsze liczą na swoją strone ale leprzy Rydz jak Nic a jeszcze cos sie zbierze moze jakos koniec sie związe i wyjdzie na mały plus
chodzi mi jednak o to czy buraki bedą się dobrze mialy po rzepaku w następnym roku bo są bardzo spokrewnione czy lepiej zasiać po rzepaku 2 razy zboże w wtedy buraczki
pomyliłem cytowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...