Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja może czwartek piątek opryskam na usychanie, kurcze u nas jest taka susza że nawet lebioda ledwo że stoi. rzepaku jak namłuce 500kg z he to będzie dobże wiosenne przymrozki go napoczeły majowe dołożyły a susza zrobiła reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pryskacie już może sklejaczami na swoje rzepaki?

ja słyszałem niepochlebne opinie o sklejaczach łuszczyn np ze utrudniają omłot zaklejając sita w kombajnach nie wiem czy to prawda ale ja chyba tylko polecę glifosatem myślę ze gdzieś koło piątek -poniedziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak daleko u Was z tym rzepakiem?U mnie zielony jak piorun,przez te przymrozki i suszę długo kwitł.Nie dość,że nierównomiernie i późno będzie dochodził to jeszcze rzadzizna jak cholera.Ale sklejaczem go raczej nie będę pryskał a na dosuszanie u mnie jeszcze sporo za wczesnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie szybko sklejacz trzyma 20dni mój w 70% pod żółknięty tylko przestanie padać (czytaj deszcz) to jadę z sklejaczem a desykacja w ostatniej chwili szkoda zasuszać plony (za wczesna desykacja zmniejsza MTZ) a cena zapowiada się wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam bardzo złą opinie na temat sklejaczy i nie stosuje osobiście ale co do zasuszania jak najbardziej ale u mnie za dwa tygodnie dopiero napewno nie wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje regularnie od trzech lat i nie zauważyłem jakiś problemów z omłotem.Co prawda zawsze sklejanie łączyłem z zasuszaniem na dwa tygodnie przed koszeniem,ale teraz te zabiegi chcę wykonać osobno,i zasuszanie wykonać na ostatnią chwilę aby nie obniżyć plonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zrobię tak na słomę RSM bo jeszcze mam,a przed siewem rzepaku saletrosan 200kg/ha + wigorS 40kg/ha.Taka dawka siarki załatwi całe zapotrzebowanie.

 

trzeba pamietac ze rzepak pobiera mniej skladnikow na jesieni ja bym dal na wiosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak kto już jedzie glifosatem po rzepaku ja chyba po niedzieli pryskam glyfosem sklejacza sobie odpuszczam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest przyczyną tego że strąki robią mi się fioletowe nie mocno ale jak się przypatrzeć to łan jest lekko fioletowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jest przyczyną tego że strąki robią mi się fioletowe nie mocno ale jak się przypatrzeć to łan jest lekko fioletowy

Jest to cecha odmianowa niektórych odmian rzepakau np. Californium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jest przyczyną tego że strąki robią mi się fioletowe nie mocno ale jak się przypatrzeć to łan jest lekko fioletowy

Jest to cecha odmianowa niektórych odmian rzepakau np. Californium.

bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co jest przyczyną tego że strąki robią mi się fioletowe nie mocno ale jak się przypatrzeć to łan jest lekko fioletowy

Jest to cecha odmianowa niektórych odmian rzepakau np. Californium.

bzdura

 

A na jakiej podstawie kolego twierdzisz że to bzdura ?

Proponuję wykonaj telefon do hodowcy odmiany np. Californium,

a dostaniesz wyczerpującą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest odmiana monolit. I również strąki są fioletowe, ale tylko od góry czyli tam gdzie dostał ostro od słońca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda odmiana w tym roku tak wyglada.wiec te opinie z dekalba włóż miedzy bajki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Californium i faktycznie jest fioletowa - ogólnie lipa nie chodzę nie patrzę nie obserwuję. Jak ktoś zacznie dosuszać to wtedy zobaczę jak to wygląda. Po tym co zrobić śnieg nie straciłem zapał a Concordia dołożyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapłaciła odwołałem się mają 2 dni na przysłanie nowego likwidatora to się już miesiąc nie odzywają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi ile dajecie glifosatu na desykację. mam taki kawałek no powiem nie ładny głównie zachwaszczenie i chciał bym to ususzyć. No i w jakiej fazie nasiono musi być. Pytam bo jeszcze nigdy nie desykowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sama desykacje 3 litry wystarczy.jesli masz pole zaperzone to nalezaloby 5l dac aby wyczyscic pole przy okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO CO JESZCZE NIKT NIE WYSTARTOWAŁ Z DESYKACJĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...