Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie wiem co to znaczy rzepak bez azotu i fungicydów ...szkoda pola...u mnie na całym obszarze jest traktowany tak samo ...o plonach nie będe pisał bo i tak nie uwierzysz ... ;]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o okolicę a nie moje uprawy.

Pewnie 6 ton zbierasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdarzyło się ...ale to było z 6-7 lat temu ...wtedy u nas był rok na rzepak ;]...i mam coś takiego na koncie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich wypowiedzi trzeba podejść z dystansem.

Wybacz,ale kończę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vice versa ...jestem tu od czasu do czasu i włączam się w forum jak ktoś wypisuje tu dziwne rzeczy ...dlatego z tym dystansem to twoje posty ...pozdrawiam pozostałych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może w tym roku 7 zbierzesz gdy szyjka ma 2-3cm.

Wyślij wskazówki do Coboru i firm nasiennych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu...przezimowania miałem okazje rozmawiać z juz emerytowanym Doradcą który mówi ze były gorsze warunki pogodowe i rzepaki dawały sobie radę...ja ma o tyle dobrze ze było troche sniegu ale juz pod Wrocławiem brak całkowity śniegu...A i pszenice jestem ciekaw ...i jęczmieni zimowych których w mojej okolicy jest dość dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. Od kilku lat nasza firma wprowadza na polski rynek preparaty biostymulujace oparte wyłącznie na roślinnych aminokwasach. W sezonie 2009/2010 oraz 2010/2011 polscy plantatorzy rzepaków bardzo chwalili działanie Tecamin Max oraz Fertigrain Foliar. Oba preparaty wykazują silne własciwosci antystresowe oraz regenerujące. Podane wiosna efektywnie pobudzaja do wzrostu. Jeśli potrzeba odpowiem na każde pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy były wykonywane badania wzrostu plonów przez jakiś niezależny instytut ? I jakie są wyniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Nie posiadam wyników badań jeśli chodzi o rzepaki z Polski. Testy prowadzone na Litwie potwierdziły zwyżkę plonu od 12 do 17% zależnie od stopnia uszkodzenia roślin (po zimie) w porównaniu do roślin niechronionych.

W zeszłym roku daliśmy nasze preparaty do oceny Instytutowi Hodowli Ziemniaka w Jadwisinie w wyniku testu uzyskaliśmy przyrost plonu o 12% i zwyżkę zawartości skrobi o 1,2%. (wyniki badań do wglądu jak Pan zechce). Podobne rezultaty potwierdziły Zakłady Skrobiowe w Łomży w swoich testach u plantatorów.

W pszenicy ozimej w zeszłym sezonie na Litwie producenci twierdzili że przyrost plonu wyniósł od 1,2 do 1,5 t/ha (brak danych potwierdzonych przez instytuty)

W Smolicach – hodowla kukurydzy bardzo zadowoleni z Foliara w tym sezonie kupują preparat.

W Rosji Instytut Miczurina zwyżka plonowania zbóż do 27% ? (to b. dużo wręcz zastanawiajace, ale potwierdzone badaniami do wglądu)

W rejonie Polski północno zachodniej producenci w zeszłym sezonie stosowali dawki preparatu nawet do 3 litrów (my polecamy 1-1,5 litra) bo uważają ze to się opłaca (najlepsza rekomendacja)

Oba preparaty są bardzo efektywne szczególnie dla pobudzenia roślin po zimie i późniejszego ich dokarmienia mikroelementami.

 

Pozdrawiam Maciek

603861123

 

PS czekam na ew. pytania

biuro@agroconsult.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje litr tego preparatu? Można go mieszać z herbicydami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat po zimie stosujemy w rzepaku Florovit i wyraźnie pomaga, można go łączyć z herbicydami i jest naprawdę tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz miał 200 postów to Ci uwierzę a teraz nie wyglądasz na rolnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kilku lat po zimie stosujemy w rzepaku Florovit i wyraźnie pomaga, można go łączyć z herbicydami i jest naprawdę tani.

 

potwierdzam jest to bardzo dobry i tani nawóz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skupujacy proponuje mi 1900zl/t netto rzepaku i zabrac ma z miejsca? nie za tanio? Po ile u Was stoi?

niektorzy mowia ze rzepak nie przepuszczony przez suszarnie lub dmuchawe nie wyschnie. jak zasypalem swoj do magazynu mial 10,6, teraz ma 9,6. jest rozlozony na jakies 40-50cm na pryzmie. magazyn dobrze zaizolowany, brak wilgoci praktycznie non stop zamkniety.

mowicie o nawozach dolistnych lub stymulatorach. ja wjade w swoj rzepak z nawozem bezchlorkowym. kupilem juz Plantene Max NPK (CaMgS) 3:8:20 (3:2:30) z borem (B). dzieki zawartej w nim siarce nie musze juz bawic sie w nawozy azotowe z tym makroelementem a i dostrarcze przy okazji innych.

jesli chodzi o odzywki to zastosuje tylko bor w pozniejszej fazie i byc moze jakis stymulator ale to zalezy jak bedzie sie prezentowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dyskusji n t.fungicydów ,sam zauważyłem że tebukonazol podany rzepakowi w fazie kwitnienia opóźnia żniwa kilka dni w porównaniu z pictorem , także nie chce mi się wierzyć informacjom recha żeby toprex opóźnił zbiór o 2 tygodnie,podaj daty zbioru. w mojej okolicy niechronione słabe rzepaki zbierane były już od połowy lipca i dostawali po 2tys za tonę tylko że było 1,5t/ha ,kiedy mój był 10 dni później cena była ok. 1,8tys ale za to było 3,5t/ha , uważam za normę że dobry rzepak nie desykowany jest ok. 25 lipca każdego roku .Często pszenice są do zbioru już w lipcu zwłaszcza w niesprzyjających warunkach. Rzepak który da 5 tkę powinien być do zbioru ok. 5 sierpnia ,nie zawsze cena spada w żniwa.Inna sprawa to zamiłowanie do mocznika i rsm w rzepaku ,co uważam za duże nieporozumienie i wtedy faktycznie zbiór może być 2 tygodnie opóźniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje mocznik i nie mam problemów z wilgotnością. Od kilku lat koszę ok 20 lipca wilgotność jak nie pada poniżej 9%. Jak ktoś szuka czegoś na polu z rozsiewaczem nawozów w momencie kwitnienia to znalazł problemy ze zbiorem. Tak zrobił kolega który pierwszy raz posiał rzepak i nasypał mu pod 300kg czystego N bo był słaby a jak sie potem okazało to i sąsiedzi którzy rzepak tylko oglądali go podpuszczali. No i musiał glifosatem lecieć. Jak mu kosiłem rewelacji nie miał 2,8t ale znów posiał.

Jak pierwszy raz posiejesz na poczatku marca 300 kg saletry a potem z 2-3 tyg. później 2 raz mocznik 300kg to na 200% nie będzie problemów. W tym roku jak będzie na co siać to tak bedę siał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny detaliczne liczone bez upustów preparatów Tecamin Max 32,5zł/litr, Fertigrain Foliar 35zł/litr.

Oba preparaty można mieszać z ogólnie dostępnymi środkami ochrony roślin (fungicydy i insektycydy) oraz z nawozami prostymi podawanymi w postaci oprysku. Nie zaleca się mieszania preparatów z substancjami silnie alkalicznymi, olejowymi (typowo np. miedzian). My zalecamy podawanie tych preparatów np. z mocznikiem i/lub siarczanem magnezu dla wzmocnienie efektu działania. Pragnę zaznaczyć dla wszystkich z Państwa że mieszanka makro/mikro nawozu z Tecamin Max i/lub Fertigrain Foliar jest do kilku razy szybciej przyjęta przez rośliny nawet w warunkach niesprzyjajacych zabiegom (wysoka temperatura czy deszcz) Przykładowo azot z mocznika jest pobierany w 50% przez liście w czasie od 2 do 6 godzin, taka sama ilość azotu z oprysku razem z Tecamin Max jest wchłaniana juz po 12 minutach. Różnica kolosalna prawda? A co za tym idzie również skuteczność zabiegu dokarmiania jest duzo większa. (jesli chodzi o wapń to wchłanianie przez liść odpowiednio 2-3 doby a z Tecamin Max 4-6 godzin). Skuteczność takich zabiegów nawozenia jest kilkukrotnie większa. Tego typu testy robiłem na zajęciach z Uprawy Roli ze studentami i efekty są doskonale widoczne. Podkreślam jeszcze jeden fakt w obu preparatach makro i mikro elementy są "kompleksowane" aminokwasami i włąśnie dlatego są one tak szybko i dobrze pobierane. Efekt działania obu preparatów to nie tylko dorażne dokarmianie ale też dostarczaja one roślinom dodatkowej energi co daje silny impuls wzrostu nawet korzeni! Nie da rady więc mówić tylko o nawożeniu przy aminikwasach trzeba mówić o kompleksowym działaniu preparatów na rośliny. Efektem stosowania Tecamin Max jest więć również silniejszy i efektywniejszy system korzeniowy ( anie tylko szybsza fotosynteza), a co z tym idzie lepsze wykorzystanie podawanych nawozów doglebowych!

Co do mieszania z herbicydami to sprawa wyglada tak że w Niemczech i we Francji wręcz poleca sie miesznie Tecamin Max I Fertigrain Foliar z herbicydami w wyniku tego zabiegu wchłanianie herbicydów (i srodków ochrony ) jest szybsze i głębsze a rośliny uprawne dostają dodatkowy czynnik zapobiegajacy wystepowaniu stresów po herbicydowych (każda roślina w mniejszym lub wiekszym stopniu reaguje negatywnym stresem na herbicydy). Uważam że mozna te preparaty mieszać z herbicydami ale wtedy nie wolno (i nie trzeba)zwiekszac dawki herbicydu bo i tak preparat będzie miał wiekszą aktywność z aminokwasami!

Przy opryskach zbóż i rzepaku stosujcie też zwilżacze najlepiej nano-silikonowe dodatek tych preparatów pozwala obniżyc ilość wody (koszty zabiegów!) na hektar nawet do 100-200 litrów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywnosci zabiegów (to juz zostało udowodnione na Zachodzie!)

Dodatkowo podpowiadam, że niewielu producentów sprawdza w czasie zabiegu jaki jest odczyn wody do oprysków chemią (a powinien byc lekko kwaśny pH 5-6), nasza woda jest zasadowa z reguły i część preparatów chemicznych nie działa! Trzeba zakwaszać wodę lub dodawać preparaty stabilizujace pH! Tani sposób na zwiekszenie skuteczności zabiegów ochrony roślin.

Pozdrawiam wszystkich producentów i ew. czekam na pytania.

biuro@agroconsult.pl

lub tel. 603861123

 

PS przepraszam za przydługi wykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w 5 czy 6 ton wierzysz i zbiór jako jeden z pierwszych w okolicy?

Zastosuj,albo zadzwoń do przedstawiciela to uwierzysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam rolników z okolic Ulhówka ,Wiszniowa ,Rogowa i t d - Oni mają wspaniałe plony ale koszą zawsze jako ostatni i tego nikt i nic nie zmieni !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zluzujcie z tymi terminami zbioru. Ja też nie raz mam rzepak ponad 5t i zazwyczaj zbieram jeden z pierwszych. Nie możliwe? Pewnie, że możliwe i powiem więcej też daje mocznik często na drugą dawkę.

Tak, że spór w tej kwestii jest nie potrzebny. Wiecie dobrze różnice odmianowe itp. Ja mam Kalifornie a kto inny np Kadore i jaki by nie był będzie zbierał po mnie to proste. Co do Kolegi co zbierał 6t, niemożliwe? To, że ja zbieram mniej to znaczy, że ktoś pisząc, że zebrał więcej kłamie? To chyba nie tak...

Może lepiej spytać jakie nawożenie ochrone stosował i wtedy dopiero ocenić czy bajkopisarz czy mówi prawde. Co do wysyłania wskazówek do Coboru w mojej okolicy jest już stacja PDO, która zbiera prawie 8,5t rzepaku, niemożliwe??? możliwe http://www.pdo.chrzastowo.pl/?m=5&plk=lista&x=php prosze sprawdzić rok 2010 oddział Kończewice. Do tego jednak radze podejść z dystansem, bo doświadczeniea COBORU tak naprawde nie mówią o możliwościach plonotwórczych z wielu przyczyn, lecz służą do porównania odmian w jednakowych warunkach i tak na nie należy patrzeć. Co do Toprexu trudne do uwierzenia, ale sam sprawdze w tym roku. Co do różnic jesienią Toprex-Caryx to na jednym polu odmiana Visby po Caryxie zdecydowanie lepszy efekt przynajmniej 10-15cm niższy rzepak przed zimą.

Co do super specyfików to rechu ma racje, niezależny instytut poproszę dokładne badania, jakie były inne elementy agrotechniki, warunki itp. Bo wzrost o np 20 % to dość mało informacji, jeśli po preparacie ktoś uzyskał 1,2t a bez niego 1t to ja dziekuje, ale jeśli ktoś po preparacie dostał 6t a bez niego 5t to bardzo interesujące, bo przy niższym plonie łatwiej uzyskać wyższą efektywność czegokolwiek, niż przy wyśrubowanych plonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle zima i no i zaczyna się polewanie wody później zbiory i znowu to samo nie sztuka jest wypierdzieli masę kasy na środki ,sami wiecie ze plony można osiągać wysokie tylko ja się tu pytam jakim kosztem ?czy jest sens ?. Bardzo mi się podobają obserwacje rolników co do działania poszczególnych środków i tak dalej trzymać

 

Co do skracania zastosowałem tebukonazol razem z ccc efekt bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam jedno co niektórych pola to są jak fabryki albo strasznie zaokrąglacie bo takie równe liczby wychodzą zawsze nalezy pisac srednia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...