Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jutro chce wrzucic poplifoske 21 bo po jutrze juz zima puszcza na całego i bedzie ciezko wjechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie jak można dać na jesieni pięć substancji aktywnych zwalczających patogeny grzybowe gdzie tu logika ekonomia itd dodatkowo sucha jesień jak kolega pisał wcześniej wystarczyłby jeden zabieg po drugie kup sobie patelnie wapna a nie pchasz sie w najdroższe wapno w przeliczeniu na składnik za mało p i k za dużo chemii ogólnie PRAKTYKANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze prawie 100kg czystego azotu w formie amidowej na jesieni toz to porażka całkowita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos tu zle zrozumiał poszło 200kg mocznika ale w oprysku i to nie na 1 ha tylko na 5ha i nie jedno razowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tak suchej jesieni gdzie jest logika stosowac tyle fungicydow?jeden zabieg wystarczy a nieraz wogole nie ktorzy nie daja.kolega chyba ma wlasny sklep ze srodkami ochrony.jaka klasa ziemi co tak wysoki plon.ja na 3 i 4 nie moge przekroczyc 4 t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przewaga 4 klasy widzę macie niezły ubaw to może jak tak bardzo się znacie to powiecie dlaczego jesienią hektary rzepaków zamiast na zielono mieniły sie różnymi odcieniami czerwonej barwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wygladal ladnie jesienai dzieki niskiej obsadzie .geste rzepaki zle znosily susze .o pobieraniu magnezu fosforu siarki kazdy wie ze rzepak bez wody nie pobierze.co to sprawdzian jakis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ty tego nie wiesz to jak osiągasz takie plony

Ze względu na zbyt małą wilgotność gleby składniki pokarmowe były dla rzepaku niedostępne, szczególnie fosfór i to spowodowało przebarwienia czerwone fioletowe itp. I nie miało znaczenia jak dużo fosforu było w glebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podane w poście ceny preparatów dotyczą ceny zabiegu na hektar przy minimalnej dawce efektywnej (a nie jak pisałem za litr). Pomyliłem jednostki przepraszam bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj przedstawiciel z Krasnegostawu i twierdzi,że wzrost plonu w pszenicy to ok. 1 tona.Wiosną ma dostarczyć towar na cztery zabiegi.Przeważymy wszystko i sprawdzimy rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam podane w poście ceny preparatów dotyczą ceny zabiegu na hektar przy minimalnej dawce efektywnej (a nie jak pisałem za litr). Pomyliłem jednostki przepraszam bardzo.

Mieszkam w okolicach Gliwic, gdzie mogę najbliżej kupić te preparaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie- poradżcie coś - jakim środkiem najskuteczniej zwalczyć wyczyńca w rzepaku wiosną? w jakich temperaturach , fazach rozwojowych rzepaku ? Czy najpierw pryskać od wyczyńca, czy galerą ? , a morze można zmieszać jakiś środek na wyczyńca z galerą i kiedy najlepiej go zastosować ? poradżcie coś - bo ja zielony jestem , pierwszy rok bawie się z rzepakiem.
Czy ktoś mi coś poradzi w tej sprawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Był dzisiaj przedstawiciel z Krasnegostawu i twierdzi,że wzrost plonu w pszenicy to ok. 1 tona.Wiosną ma dostarczyć towar na cztery zabiegi.Przeważymy wszystko i sprawdzimy rezultaty.

 

Witam o jaki środek chodzi i jaką firmą współpracujesz. ja z chemirolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczynca mozna zwalczyc srodkami na jednoliscienne w dawce na perz np fusilade forte 2l na ha.stosuje sie osobno z galera.nie moze byc przymrozkow i za nim rzepak wybije w ped

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodziło o 500zł tylko o najlepszą ochronę jaką może zaproponować bez względu na cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dajecie azotu w czystym na oguł na 1 t plonu bo juz czas wyjezdzac bynajmniej u nas dzis zaczeli wysiewy saletry po rzepakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja 200-220 kg na uprawę a tony wychodzą w trakcie

razem z jesienią czy ttylko na wiosne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takiego recha powinni ukarać dla przykłady ...aby więcej na tym forum nie wypisywał i nie sprowadzał ludzi na drogę łamania przepisów które mówią ze 170 kg czystego azotu na hektar i taka jest wersja oficjalna...a czyta to jeden czy drugi i dają i wpisują bo tak rechu im kazał , po czym przychodzi pan z agencji i patrzy i czyta i jednego czy drugiego po dopłatach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...