Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

po dzisiejszych oględzinach stwierdzam że rzepak z każdym dniem wygląda coraz gorzej. jescze najlepiej wyglada Poznaniak F1 , liniówki słabiej chociaz Californium lepiej od Visiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dwucyfrowe mrozy przed nami w przyszłym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie doradzcie mi . mam 2ha rzepaku na pierwszą dawkie mam zakupione 3m siarczanu amonu i 3m saletry amonowej. jak to najlepiej rozegrac ???

Bo zamierzałem tą saletre zmieszac z tym siarczanem i razem wysiac czy to dobry pomysł???? czy lepiej rozdzielic te nawozy w jakims odstępie czasu?? bo jutro planuje z rana startowac i wacham sie czy razem czy osobno . Problem jest tego typu ze ten siarczan jest drobnokrystaliczny i cięzko jest go wysiac sam dlatego chciałem zmieszac . doradzcie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo po połączeniu może zrobić się masło. Ja bym proponował siarczn wysiać i to już, a jeśli chodzi saletre to obserw€j prognoze pogody. Ci którzy juz wysieli u mnie saletre to raczej zasilili chyba bardziej atmosfere niż rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maslo to sie robi z mleka.saletre mozna mieszac z siarczanem bez obaw.dobrze sie nawet wysiewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maslo to sie robi z mleka.saletre mozna mieszac z siarczanem bez obaw.dobrze sie nawet wysiewa

drobnokrystaliczny dobrze sie miesza? mam inne doświadczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śledzik Twoj rzepak moze ma nie przemrozone stozki wzrostu ale moze przemarzla szyjka korzeniowa i wizaki przewodzace poszly sie walic. ja mialem cos takiego w ub roku. roslina urosla wysoka a pozniej pekla lodyga u podstawy i sie przewracala. tak jakby jakas wielka rolnica skosila lodyge

 

Jesli chodzi o nawozy to ja rzucilem plantene max w ilosci ok 1,25dt/ha wiec siarka podana i w nastepnym tyg bede sie staral przed nadejsciem nizu cyknac saletre w ilosci 250-300kg/ha. jak myslicie ile saletry na 1 rzut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisaj na rzepaku i wygloda gorzej niz tydzien temu storzki zielonkawe ole liscie opadły i białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
śledzik Twoj rzepak moze ma nie przemrozone stozki wzrostu ale moze przemarzla szyjka korzeniowa i wizaki przewodzace poszly sie walic. ja mialem cos takiego w ub roku. roslina urosla wysoka a pozniej pekla lodyga u podstawy i sie przewracala. tak jakby jakas wielka rolnica skosila lodyge

 

Jesli chodzi o nawozy to ja rzucilem plantene max w ilosci ok 1,25dt/ha wiec siarka podana i w nastepnym tyg bede sie staral przed nadejsciem nizu cyknac saletre w ilosci 250-300kg/ha. jak myslicie ile saletry na 1 rzut?

 

Kolego takie objawy jak piszesz to nie przez mróz a przez choroby grzybowe. Dokładnie jest to opisane w którejś z top agrar zeszłorocznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem dzisaj na rzepaku i wygloda gorzej niz tydzien temu storzki zielonkawe ole liscie opadły i białe
A jak przyjdzie słońce to się okaże że korzeń też padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słonce juz jest teperatury powyzej 5 stopni w dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak wypuszcza nowe przyrosty. Tam, gdzie się pojawiła kiła to już umarł. Jeśli będzie choć 10 roślin/m2 to zostawię, bo dużo tego nie ma, a tym bardziej, że w środku pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę o 25 stopniach,znam takich którzy w maju dochodzili do wniosku że roślina nie ma czym pobrać wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siarczan dziś sypnąłem , duży mrozek także zero kolein, a doradzcie mi w jakim odstępie od siarczanu sypnąc saletre???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na polu i co drugie serce było zielone ale po dzisiejszej nocy -8 i nadchodzacych kolejnych na minusie mysle ze nie bedzie co ratowac.... zasiałem 10 ha i h..j pewnie z tego bedzie.. W ubiegłym roku było podobnie z 7 ha utrzymało sie 3 i plon był 1.5t z ha nawet za koszty sie nie zwróciło... Normalnie Tylko usiąść i plakac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy wogóle wyjechac z nawozem...

jaka jest wasza opinia? co mozna zasiac po rzepaku zeby chociaz wyjsc na zero z kosztami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płacz , nie jesteś sam ,to nie Twoja wina ,masz już doświadczenie i wiesz co robić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widoczne nie każdemu jest dane skosztować uprawy rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak uprawiam od 5 lat . trzeba chyba poczekac jak na calego ruszy wegetacja i zobaczy sie co przetrwalo. a jak Tam u Was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój jeszcze żyje, korzeń wydaje się byc nie uszkodzony, rozeta niektóra intensywnie zielona, niektóre lekko pożółkły, martwych roslin narazie nie widać. W tym roku silne, dobrze odrzywione i mocno skrócone rzepaki jeszcze dają jakąs nadzieje, te które były słabe, nie wyrośnięte albo maja wyniesiony stożek wzrostu już są martwe ;/ zauważyłem że plantacje z dużą masa lisci, ktore przykryły stożek i kożeń przed mrozem i słońcem, wyglądaja najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób , które uprawiały rzepak jary.

Kiedy orientacyjnie kwitnie rzepak jary : czy to jest np. początek czy koniec czerwca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najlepiej sprawdzic przed ruszeniem wegetacji czy rzepak nie przemarzł?

jak serce nie jest zielone czy cos z tego jeszcze bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...