Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a jak w swietokrzyskim? sypiecie juz? pogoda nie jest laskawa w nocy silne mrozy ja sie na sobote przymierzam nawoz drogi a i z rzepakiem nie wiadomo co bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie by nie bylo pora jest jek najbardziej korzystna w sobote to mozna sobie rowy melioracyjne porobic

ja rozsiewam wtorek sroda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie by nie bylo pora jest jek najbardziej korzystna w sobote to mozna sobie rowy melioracyjne porobic

ja rozsiewam wtorek sroda

 

u mnie w nocy bylo -6 dzis podobnie ma byc ziemia zamarznieta w srode ma byc

 

-12 stopni dopiero kolo niedzieli ma odpuscic wiec mysle ze w piatek lub sobote dam rade wjechac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś się super siało praktycznie 0 kolein tylko gdzie woda nie zesza sie zarwało. Jutro kończę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak siejecie siarczan to mieszacie np z saletra? czy osobno? jak lepiej zrobic mieszac i jechac po 2 razy? nie probowales mieszac nigdy i mnie to zastanawia jak bedzie lepiej sie wysiewac i dla roslinek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna mieszac, ale najlepiej posiej teraz juz siarczan a po tygodniu saletre tak by było najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli Ci sie uda to zasiej jedno i drugie za jednym razem musisz sie dopatrzyc jak daleko leci siarczan bo z tym bywaja problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam jutro wyjechac z saletrą amonowa (juz rozsiewacz zasypany ) bo ostatnie 2 dni mrozikow i kolein sie nie porobi:) jak myslicie na pierwsza dawke 200 kg saletry wystarczy? zamierzam jeszcze dac 2 dawki ( 100 saletry i 100 moczniku po calkowitym ruszeniu wegetacji) czy moze inaczej to rozegrac? nie chce na pierwsza dawke przesadzac bo niewiadomo co z tego wszystkiego jeszcze bedzie bo zima dala sie we znaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli Ci sie uda to zasiej jedno i drugie za jednym razem musisz sie dopatrzyc jak daleko leci siarczan bo z tym bywaja problemy

 

ja nigdy nie mieszalem tego dobrze sie to miesza i rozsiewa? saletre rzuci mi na 15 metrow z siarczanem moze byc problem zeby tyle rzuci...w tamtym roku na 13 m rzucil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sasiad juz wczoraj sial po pszenicy ja mysle ze jescze za wczesnie ale to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam! Jeśli chodzi o przezimowanie /woj lubelskie/ to w próbie "doniczkowej" i na oko najlepiej startuje Californium z obszaru gdzie pokrywa śniegowa była ok 15-20cm, nieco gorzej ale też dobrze tam gdzie było ok 10cm *** i rzepak mocniej wyrośniety. Casoar- coś pomiędzy. Co do siarki to w zeszłym roku u mnie szło tylko pod korzeń w polifosce (7) ok 320kg polif. na hektar i na wiosnę 7-mio wodny siarczan dolistnie 1x na wiosnę i mimo suszy plon do 3.0 t/ha. Podobno siarczan amonu tez dobry pomysł na wiosnę (całkowita dawka roczna S wg zaleceń to ok 15kg/ 1 t spodziewanego plonu, ale zależy tez od zasobności gleby). Osobiście spróbuje w przyszłym roku Polifoska 6 pod korzeń z saletrosanem i na tym zakończę (tylko odnośnie siarki oczywiscie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj sobie pięknie rozsiałem saletrosan + saletra amonowa, pewnie ostatni dzwonek przed deszczem i dodatnimi temperaurami, straty azotu będą minimalne, rzepak ma ciągle zilone liście (osłonięty lasem), na drugim poletku liście zbrązowiały, odmiana castille, wygląda nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez dzisiaj rozpocząłem siac nawozy. narazie udalo mi sie po rzepaku saletre 10 ha i 4 ha po zycie do godz 11 i zaczęła puszczac gleba. jutro znow pobudka o 6 i dalej w pole jeszcze tylko 8 ha po zycie, 10 ha pszenzycie i 15 ha po pszenicy tak do 10 super sie rozsiewalo zero sladow lecz czym dalej polodnia tym gozej.

male pytanie pryskal ktos z was rzepak po calkowitym ruszeniu wegetacji: asahilem (symulator wzrostu) ja zamierzam pomoc mu lepiej sie zregenerowac po zimie i nie wiem czy cos ten oprysk zmieni (pomoże) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj marcowy topagrar.wszystkie te cuda na kiju wiecej kosztuja niż przynoszą korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam czy ktos to stosował na rzepak. ja sam stosuje asahil przy uprawie ogórka gruntowego i widac rezultaty co do ogórków i jestem ciekaw jak jest z rzepakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku stosowałem,ale wizualnie różnicy nie widziałem.

Tu raczej trzeba pytać czy ktoś to ważył a wtedy okaże się czy zabieg jest uzasadniony ekonomicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowalem asahi na rzepku jesienia ubieglego roku rezultow jako tako nie widzialem niby mialo pomoc bo pozno zasialem ale chyba salbo pomogl bo na wiosne nie wytrzymal tepa i plon byl kiepski na burakach tez stosowalem w poprzednim sezonie i tam mi sie wydaje ze troche pomoglo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co waszym zdaniem najlepiej oprócz nawozów na regeneracje po zimie? sa jakies ciekawe srodki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest nieciekawie, to nic nie pomoże... Chyba, że dasz dobrze na tacę. Tak na poważnie, co do wielu stymulatorów to mam mieszane uczucia, w dużej mierze to nabijanie kasy dla ich producentów. Zawsze można posiłkować się wieloskładnikowymi nawozami dolistnymi NPK z mikroelementami, ale oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Dobre efekty przynosi dolistny zabieg siarczanem magnezu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minus 5 minus 8 stopni nocą , plus 3 plus 5 w dzień i tak przez powiedzmy ze 2 tygodnie- [teoretyzujac]- czy jest sens siać saletrę w takich warunkach, czy roslina uprawna jest wstanie z niej skorzystać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy siać? kto to może wiedzieć kiedy jest optymalna chwila, są różne teorie, każdy opiera sie na doświadczeniach własnych, każdy rok jest inny a pogoda nieprzewidywalna; napewno wiadomo że spóźnionego wysiewu (po ruszeniu wegatacji) nie da sie nadrobić napewno odbije sie na plonie, napewno średnia dobowa 5 stopni C i wyżej już jest wystarczająca do ruszenia rzepaku, pierwszy rusza korzeń pobierajac N i musi go już mieć, to że stożki jeszcze nie ryszyły nie znaczy że rzepak śpi; osobiście uważam że warto wtedy siać kiedy jeszcze można wjechać, lepiej troche N stracić niż spóźnić i czekać aż wyschnie i będzie za późno. Zdarzyło mi sie posiać dla testu kiedyś bardzo wcześnie i leżał 4 tygodnie, kilka dni na plusie potem zamarzło, na tym poletku miałem największy plon, choć zapewne wile innych czynników miało na to wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie rzepaki zaczynają się zielenić. Powoli ale zaczynają Jak w przez weekend utrzyma się taka pogoda to koło środy pewnie ruszą w górę. Dziś 80% przeżyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wschodzie co rozpusci to w nocy zamarznie.rzepak bez strat wyglada na to.jutro rano siarczan amonu.saletra moze za tydzien jak pozwoli pogoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...