Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie czy ktos probowal podratowac rzepak wapnem? bo chyba mam na jedym kawalku niskie ph do tego dalem siarczan i moze byc problem. jakby tak wapno tlenkowe w malej ilsoci dac po wierzchu ? moze ktos cos poradzi? co tu \zrobic? bo dostal dobre nawozenie a cos w ogole nie idzie czy az tak mu zaszkodzil siarczan? dawka 150 kg na ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wapno tlenkowe może przypalić liście, a za wiele już nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś z timaca PHYSIOMAX 975/Physio-Mescal G18 pewne jest tylko to, że będzie drogo, ale pH musisz podnieść, aby szukać oszczędności w nawożeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie czy ktos probowal podratowac rzepak wapnem? bo chyba mam na jedym kawalku niskie ph do tego dalem siarczan i moze byc problem. jakby tak wapno tlenkowe w malej ilsoci dac po wierzchu ? moze ktos cos poradzi? co tu \zrobic? bo dostal dobre nawozenie a cos w ogole nie idzie czy az tak mu zaszkodzil siarczan? dawka 150 kg na ha?

 

Jeśli coś Ci to pomoze to masz link na dolistne oprysk wapnowy http://allegro.pl/wapnovit-5l-dolistny-nawoz-wapniowy-i2182772278.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ma ktoś doświadczenie z Pyrinex 480 EC (na chowacza i słodyszka) i kiedy go najlepiej stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rok temu 0,5l+ jakiś pyretroid prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u was z chwastami? ja musze galera prysnac ale czy zadziala? temperatury nie zbyt wysokie a chwasty rosna rok temu opryskalem zrobilo sie zimno i musialem jeszcze raz pryskac lontre. niby w dzien 15 stopni ale juz w poniedzialek 7 i przymrozek zapowiadaja jak myslicie jak w sobote opryskam to przy tak gwaltownym ochlodzeniu zadziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na galere musu być przez conajmniej 48 godzin powyżej 5 st C. Inaczej przepuści chabra mak i rumianowate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem też, bo rzepak zaczyna bić w pęd, a muszę jeden kawałek prysnąć i boję się o temperaturę. Czy Galera może zaszkodzić rzepakowi wskutek niskich temperatur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem też, bo rzepak zaczyna bić w pęd, a muszę jeden kawałek prysnąć i boję się o temperaturę. Czy Galera może zaszkodzić rzepakowi wskutek niskich temperatur?

 

zaszkodzic moze ale nie w skutek niskich temperatur. najwyzej nie zadziala sam nie wiem co zrobic tez musze pryskac ale boje sie ze nie zadziala w tamtym roku nie opryskalem bo gosc mi doradzil zebym juz nie pryskal bo rzepak jest za duzy i bedzie wiecej szkod niz korzysci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[a to tegoroczny zdjecie z 13 marca teraz wyglada gorzej widac ze sporo roslin jest zniszczonych

- co robisz z tymi rzepakami ? zostawiasz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie ale w moim rejonie większość zbóż i rzepaki do przesiania a za jęczmień wołają1500za tone kwalifikatu brak taka rolnicza solidarność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 za jenczmień to niejest wygurowana cena owies kolega płascił po 2200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jesiennym zabiegu Butisanem Star i likwidacji plantacji, czy siejac rzepak jary musze orac, czy wystarczy głębsza uprawa np gruberem?? na etykiecie niby jest napisane że konieczna orka na 15 cm ale moze ktos kiedys juz prubował siac bez orania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Galera pryśnięta. Zobaczymy, co będzie. Nie było sensu czekać. Ostatni dzwonek już był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po jesiennym zabiegu Butisanem Star i likwidacji plantacji, czy siejac rzepak jary musze orac, czy wystarczy głębsza uprawa np gruberem?? na etykiecie niby jest napisane że konieczna orka na 15 cm ale moze ktos kiedys juz prubował siac bez orania??

 

Nie wiem jak jest z butisanem ale po mieszaninie metaz + dewrinol wystarczty zamieszac jeśli ma być rzepak a jak ma być pszenica należy głęboko przeorać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[a to tegoroczny zdjecie z 13 marca teraz wyglada gorzej widac ze sporo roslin jest zniszczonych

- co robisz z tymi rzepakami ? zostawiasz???

 

zostawiam a co mam zrobic?nie chce mi sie przesiewac poza tym nie mam swojego jeczmeinia a nie bede kupowal ludzie nasieja zboza teraz bedzie tanie moze lepiej wyjde na tym rzepaku w niedziele zobacze co sie zmenilo na lepsze czy gorsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siejecie już drugą dawkę N ??

tydzień temu mój rzepak wyglądał tak

rzepak.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie w temacie ale w moim rejonie większość zbóż i rzepaki do przesiania a za jęczmień wołają1500za tone kwalifikatu brak taka rolnicza solidarność
Taaa prosto z kombajnu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem nalot chowaczy ,nawet bardzo się nie chowały. W poniedziałek oprysk , a jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja już nie mam rzepaku, zdechł. to co jest zielone to jak rodzynki w cieście, a to co tydzień temu było zielone to usycha, niby zielone a jak złapac tu urywam bez oporu- korzeń zgnity. szkoda ze ubezpieczyłem tak słabo

trzymam kciuki za wasze rzepaki. tylko gdzie ja teraz jarą pszenice kupie. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...