Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no to ja już nie mam rzepaku, zdechł. to co jest zielone to jak rodzynki w cieście, a to co tydzień temu było zielone to usycha, niby zielone a jak złapac tu urywam bez oporu- korzeń zgnity.

 

wlasnie jak 2 tygodnie temu sialem nawozy to naprawde ladnie sie zapowiadalo bylo troche uszkodzen ale byla w miare obsada a teraz jest gorzej niby ten rzepak jest niby go widac a jakis taki niemrawy...obsade mam tam gdzie najogrzej kolo 10 roslin z tego moze 2-3 roslny silne reszta male , tam gdzie mroz oszczedzil kolo 30 roslin i dosc silne tyle ze jakos to nie rosnie a juz powinno nie wiem na co on czeka chyba ze ma zamiar zakwitnac w polowie maja jak rok temu to ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siejecie już drugą dawkę N ??

tydzień temu mój rzepak wyglądał tak

[imdg]http://www.jaslan.net/rolnicze/rzepak.JPG[/img]

druga dawka wybijanie w ped.rzepak wysoki 20 cm.pokrywa sie razem ze skracaniem.przynajmniej ja tak robie.jaka pierwsza dawke azotu dales?

tylko około 65 kg N, i właśnie się zastanawiam czy nie za mało. dziś kilka kg mocznika w oprysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siejecie już drugą dawkę N ??

tydzień temu mój rzepak wyglądał tak

rzepak.JPG

tak ja na drugą dawkę zastosuje pług czteroskibowy myśle ze zadziała bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre ta druga dawka jest najlepsza:) i chyba najtaniej wychodzi w przeliczeniu na czysty składnik....kurde musze o tym pomyslec moze zastosuje w pszenicy...

dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siał ktoś z Was kukurydzę po likwidacji plantacji rzepaku, na której zastosowano Butisan Star? bo instrukcja nie przewiduje takiej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zastosowalem druga dawke azotu tak jak thug narazie na 1 ha rzepaku californi i myslę o 4 ha pszenicy ale jeszcze czekam nie ma co ponosic dalszych kosztow zeby umlocic tone pszenicy z ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak sie w tym roku zachowuja ubezpieczalnie kasują chętnie plantacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sadze ze warto oj gdybym ja tylko taki mial . u mnie 30 ha do zaorania i 30 ok 30 pszenicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mu tu dac? jesienia wygladal bardzo ladnie wiosna tez fakt ze sarny zjadly bardzo duzo bo jakies 3/4 tak zgryzly ze tylko badyle zostaly do tego ten mroz moze mocznikiem go potrakotwac w plynie? tak ze 12 kg na ha? moze sie ruszy?albo co nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
malkolm jaka calkowita dawke azotu planujesz i w jakiej formie?

150 kg pewnie saletra, druga dawko może na połowę z mocznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest czas od momentu nalotu chowacza do składania jak tzn. czas na efektywny zabieg pyretroidem, w sobotę zaobserwowałem chowacze na plantacji koło zabudowań były samce i samice nawet po kilka na jednej roślinie.

Teraz strasznie wieje i chłodno się zrobiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
malkolm jaka calkowita dawke azotu planujesz i w jakiej formie?

150 kg pewnie saletra, druga dawko może na połowę z mocznikiem

jesli dasz saletre i mocznik w drugiej dawce to moze na poczatku wybijania w ped.oby za sucho nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy z tego cos bedzie? warto w to inwestowac? ciekawe co na to ubezpieczyciel bylo ladne a teraz zaczyna od nowa odbijac.,,,

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a23bc89a2d308832.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a23bc89a2d308832.html

 

Słuchaj Ja w ubiegłym roku miałem rzepak który praktycznie nie istniał, po śniegu zielony a potem mróz przyszedł, praktycznie nic nie było tylko suche liście ale korzeń był twardy i od nowa wypuszczał. Nawozy azotowe dolistne nawożenie i plon był około 3 t z ha.

Więc przy dzisiejszych cenach rzepaku to i 3 tony jest ok

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz dzisiaj dałem ostatni nawoź w sumie 300kg polifoski21/ha i 500kg saletry/ha teraz tylko odżywki w oprysku będą szły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatni azot poszedł w czwartek 22.03, na początku wybijania w pęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...