Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dalej kolego tebu.nie zapomnij o borze i pilnuj robaczki
No też tak zamierzam ale co zastosować myślałem o Caryxsie ale niektórzy twierdzą że działa głównie na skracanie może Caramba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej obsadzie 20 roślin na metrze sam będzie się rozkładał nie ma sensu skracanie ,Malo dostał po d…pie po zimie ? azot kolego i jak koledzy wspomnieli bor odzywki wieloskładnikowe dolistnie i mocznik który przyspieszy rozkład obumarłych liści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planie tebu plus odzywki ale na razie pada a potem ma być mróz nocami. Jak myślicie, można w dzień prysnąć jak w nocy będzie kilka stopni mrozu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie tylko snieg pomogl ale i obsada 35 do 40 szt na m2.rzepak ladnie wciagnelo w ziemie wiec mial dobre warunki do przezimowania,co do caryksu owszem lepiej skraca wiosna niz toprex ale slabiej dziala na choroby.tutaj na kozysc toprexu.porownalem ich dzialanie w ostatnich dwoch sezonach i moim zdaniem sa to porownywalne srodki.ps szopen nie zadziala tebu jesli sa przymrozki.temperatura musi wynosic w ciagu doby 12 stopni srednio.wyzucisz pieniadze w bloto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiam. a to już ostatni moment na takie działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takiej obsadzie 20 roślin na metrze sam będzie się rozkładał nie ma sensu skracanie ,Malo dostał po d…pie po zimie ? azot kolego i jak koledzy wspomnieli bor odzywki wieloskładnikowe dolistnie i mocznik który przyspieszy rozkład obumarłych liści
No ale jak chronić przed chorobami,trzy tygodnie temu dałem 200kg saletry w ubiegłym 300i 200 kizerytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiam. a to już ostatni moment na takie działania.

 

 

No coś ty!!! Pierwszy zabieg na grzyby powinno się wykonać kiedy rzepak wbija w pęd, a na to jeszcze za wcześnie - przynajmniej u mnie. Sprawdzałem liście pięknie zielone - na razie.

 

 

 

Przy okazji chicałbym się podzielić, że moje rzepaki przezimowały świetnie - był śnieg. Jeśli miałbym mówić o stratach to u mnie na jednym kawałku wyrządziły je sarny, które skubały sobie rzepak. Ilości roślin na mkw nie liczyłem, nie ma sensu, już teraz nie widać ziemi pod liśćmi.

Oczywiście nie ma w tym absolutnie żadnej mojej zasługi - cała zasługa spada na Boga!!! 30km na północ ode mnie rzepaki i pszenice do przesiewu, na pólnocny zachód to samo!!! Nie wiem dlaczego Bóg łąskawie spojrzał akurat na moja okolicę ale jestem mu bardzo wdzięczny.

Po takim prezencie polecę teraz na maxa. Już posżło 200 N w 2 dawkach, bor, Navi Micro, Fury i Dursban. Później będzie Caryx i Horizon (został z jesienie więc go wykorzystam) później Pictor.

 

 

A tak przy okazji pytanie: jak uważacie lepszy byłby preparat dwuskładnikowy np. Toprex, Caryx czy jednoskładnikowy wypróbowany po wielokroć Horizon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej obsadzie 20 roślin na metrze sam będzie się rozkładał nie ma sensu skracanie ,Malo dostał po d…pie po zimie ? azot kolego i jak koledzy wspomnieli bor odzywki wieloskładnikowe dolistnie i mocznik który przyspieszy rozkład obumarłych liści
No ale jak chronić przed chorobami,trzy tygodnie temu dałem 200kg saletry w ubiegłym 300i 200 kizerytu
jedyne wyjscie to tylko czekac na poprawe pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już zaczyna ruszać w górę dlatego teraz powinienem go opryskać. Do świąt koniecznie a tu taka pogoda Pryskał ktoś tebu później? jakie działanie i skutki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tebu najlepiej stosowac do wysokosci 30 cm rzepaku.pozniejsze stosowanie nie daje efektu skracania tylko dzialanie przeciwgrzybowe.przy plantacjach bardzo zageszczonych tebukonazol dziala tylko jako funigicyd i nie reguluje wzrostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno teraz, kiedy są spodziewane przymrozki lepiej nie stosować regulatorów wzrostu

kiedyś po metkonazolu zaorałem 10 ha rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś po metkonazolu zaorałem 10 ha rzepaku

 

ale stosowałeś bezpośrednio przed przymrozkami, czy trochę wcześniej?

Ja dałem tebukonazol we wtorek, a teraz przymrozek( - choć ile razy nawet w maju był na kwitnieniu, tylko że teraz rzepaki trochę w innej kondycji są)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień przed przymrozkiem, tebukonazol działa słabiej niż metkonazol, może nie zaszkodziłby, ale ja już ryzykować nie będę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u nas kilka cm śniegu, na razie nie ma przymrozku ale pewnie w nocy coś łapnie a rzepak ma już z 5 cm pendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kilka cm sniegu prima aprilis ,cały opad topnieje na bieżąco,dzieli nas tylko 30-60 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tydzien temu dałem karbendazym na sucha zgnilizne peletroid na chowacza plus mocznik siarczanmg i odzywki po swietach dursban z peletroidem tebu na choroby plus znow mocznik odzywki i bor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ze tu na forum o rzepaku pytam ale moze doradzicie jaka cene wolac za przenzyto zimowe bo jeczmien tydzien temu sprzedałem za 800 bruttu a widze ze ceny leca w gore i chyba przenzyta taniej niz 800 nie puszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tydzien temu dałem karbendazym na sucha zgnilizne peletroid na chowacza plus mocznik siarczanmg i odzywki po swietach dursban z peletroidem tebu na choroby plus znow mocznik odzywki i bor

Toś ziemię wzbogacił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie ziemię bo obsada dobra nie liczac paru placow

A pozatym trzeba i tak bylo pryskac zeby zabezpieczyć to co jest

Pozatym na wiosna dostał 230kg N w czystym składniku to szkoda to zmarnować przez robaka czy choroby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubuskie

Obsada srednio 30/40 na metrze

Mam posiany na 5 ha po zimie wypadlo około 0,5ha w paru placach a dlatego ze w miejscach gdzie miał troche wiecej wilgoci w momencie skracania był większy od pozostałego dlatego slabiej na niego podziałal środek i był za duży na mróz a tak wszystko jest ok jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jesienią tak sie bawiłem w rzepak prosze o komentarze

 

WAP MAG-1000KG /470zl

LUBOFOS 5-10-25 1850KG /2550zl

NASIONA 20KG /908zl

BUTISAN-5L /324zl

COMMAND-0,5L /154zl

TEBU-2,2L /115zl

AMMO SUPER-0,5L /71zl

TOPREX-1,5L /380ZŁ

DURSBAN-3L /160zł

BORASOL-5KG /50zł

MOCZNIK 100KG /150ZŁ

SIARCZAN MG 25KG /36ZŁ

MOCZNIK 100KG /150zł

SIARCZAN MG 25KG /56ZŁ

EKOSOL R /120ZŁ

ALERT 3L /.....

AMMO SUPER-0,5L /71zl

SIARCZAN MG 25KG /56ZŁ

 

Nadal twierdzisz że nie wzbogaciłeś ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadzieja umiera coprawda ostatnia ale u ciebie to już agonia.

przesiewaj póki czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...