Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No możesz jeszcze przesadzić i może się przyjmie albo powiedzieć żeby przeszły na jedną stronę i się zebrały w jednym miejscu tak z 40 na m2. Jak cię posłuchają to daj znac jak im przemówiłeś bo sam chciałbym wiedzieć.

Przesiewaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie wypustki dołem ze stożka wzrostu to nic nie znaczą ? To przecież wyprodukował teraz na wiosnę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szyjka korzeniowa jest ok. jak i korzenie to możesz zostawić oczywiście jeśli wyjdzie rozsądna obsada jezeli szyjka korzeniowa jest z przebarwieniami czy tez miękka plantacja do likwidacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

został mi z jesieni navigator składnikowo to gallera + jescze jakaś 3 substancja myślicie że na wiosne można by było prysnąć rzepaczek , bo niestety nie ma on rejestracji wiosennej ale na ,,chłopski '' rozum wydaje się mi ze powinno być ok co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie chciałem przesiać rzepak kukurydzą tylko że pryskałem go jesienią butisanem star 416 sc na chwasty i targa super na samosiewy zbóż. Mogę tak zrobić bo w mojej książce ze środkami nic nie piszą o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zadziwiają mnie sprzeczne informacje które zalecają wyrzucić przemrożony preparat podczas przechowywania gdyż przestaje być skuteczny.

Dlaczego więc u licha, te same preparaty po rozcieńczeniu wodą z oprysku , deszczu i śniegu. , poddane działaniu mrozu i erozji wietrznej, po upływie 7-8 msc miały by niszczyć następczą uprawę.

Czyżby mróz w stodole był bardziej zabójczy od tego na polu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie- nie zdążyliśmy przed deszczem zastosować w drugiej dawce RSM-u a widzę, że pojawiły się sporadyczne pąki. Czy wg Was można jeszce zastosować nawożenie dolistne przy użyciu rozpylaczy wielootworowych tj. grubo kropliste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie chciałem przesiać rzepak kukurydzą tylko że pryskałem go jesienią butisanem star 416 sc na chwasty i targa super na samosiewy zbóż. Mogę tak zrobić bo w mojej książce ze środkami nic nie piszą o tym?

 

http://www.topagrar.pl/files/file/rzepak.pdf z tego w przeciwieństwie do etykiety wynika, iż po butisanie star można wsiać kukurydzę, a po tardze trzeba odczekać 12 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogoda jaka jest każdy widzi, czas najwyższy jechać ze skracaniem, grzybem, borem i mikro, robactwa przy takiej temp raczej nie uświadczy narazie; jakie macie doświadczenia coby nie zabić rzepaku w takich temp? Coś z tebu czy może caryx?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a693d009807eae8.html

od lewej 15.IX, 23.II, 30.III - na dole[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dam tebu ale czekam na wyższe temperatury, po niedzieli dopiero bo 8 i 9 ma być u mnie -11 przy gruncie Ciekawe czy coś złego z tego nie wyniknie. Jare już prawie na wierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za podpowiedzi widzę że chyba jeszcze nikt w praktyce tego nie testował. chyba zaryzykuje i przesieje ta kukurydzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie ale wczoraj chciałem ubezpieczyć rzepak od przymrozków niestety firmy nie chca w tym roku ubezpieczać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niestety? Przecież uwzględniając obligatoryjna karencję to płatność za przymrozki dotyczyła by tych po 20 kwietnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu niestety? Przecież uwzględniając obligatoryjna karencję to płatność za przymrozki dotyczyła by tych po 20 kwietnia?
No ale w tym roku firmy chyba z obawy w związku ze złym przezimowaniem nie ubezpieczają rzepaku i zbóż ozimych przed przymrozkami przynajmniej u mnie na kujawch możliwe że w innych rejonach jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

został mi z jesieni navigator składnikowo to gallera + jescze jakaś 3 substancja myślicie że na wiosne można by było prysnąć rzepaczek , bo niestety nie ma on rejestracji wiosennej ale na ,,chłopski '' rozum wydaje się mi ze powinno być ok co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak w zasadzie galera to chlopyralid + pikloram, navigator to jeszcze aminopyralid co poszerza liste chwastów wrażliwych; można stosować nalistnie więc raczej rzepaku nie zabje na wiosnę dawka 0,3, jedno ale to to że mieszanka tych trzech substancji bardzo długo sie rozkłada i w zasadzie tylko po wymieszaniu z glebą stąd pewnie brak rejestracji wiosenej; mozesz ryzykować, skutki ewentualnie odczuje coś siane po rzepaku. Ja narazie obserwuje jak sprawi sie jesienne działanie tego wynazku. A pogode mamy taką że na wiosenne zwalczanie chwastów może nie być czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie duże różnice w zależności od przezimowania, generalnie początek strzelania w pęd, część dopiero odrasta z szyjki korzeniowej, wszystko poniżej 15cm, najwyższy Casoar, mniejszy Californium. Na razie myśle tylko o Galerze + gramnicyd + Cyperkil+ Dursban oby warunki pozwoliły koło czwartku opryskać. Tebu pewnie pod koniec przyszłego tygodnia pójdzie. Mam tylko dylemat czy dodawać do obu zabiegów odżywki, siarczan, bor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...