Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie duże różnice w zależności od przezimowania, generalnie początek strzelania w pęd, część dopiero odrasta z szyjki korzeniowej, wszystko poniżej 15cm, najwyższy Casoar, mniejszy Californium. Na razie myśle tylko o Galerze + gramnicyd + Cyperkil+ Dursban oby warunki pozwoliły koło czwartku opryskać. Tebu pewnie pod koniec przyszłego tygodnia pójdzie. Mam tylko dylemat czy dodawać do obu zabiegów odżywki, siarczan, bor ?

 

co do odzywek to raczej nie z galera tylko w drugim zabiegu ja tez musze galera prysnac ale we czwartek opryskalem odzywka mocznik 10 kg plus kristalon i wydaje mi sie ze roznica jest i ze przez te pare dni sporo podskoczyl chociaz zimno bo zaczyna isc w gore a jak z tym tebu? czy to wytarczy przy 180 kn N? pytam o wyleganie zeby go nie wywalilo pozniej? myslalem zerby dodac troche ccc? moze ktos mi cos doradzi w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś stosowałem litr ccc na początku strzelania w pęd, w tym roku pewnie będzie 3 setki caryxu + tebu. w środę bodajże wysiałem drugą dawkę N, rzepak mam jak malowany. wysokość pewnie około 20 cm, jak dam radę to na dniach by pryskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby na wschodzie wtorek i środa ma być pogoda a później deszcz.Przy zapowiadanych wysokich temperaturach może za dużo uciec przez tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za moment u mnie pojdzie Saletrzak 250 kg , I dawka - saletra 250 kg i musze liczyć na zapasy siarki w glebie i te z Polifoski pod korzeń + siarczan dolistnie, ale też ziemia dawno wapna nie widziała to trzeba uważać na zakwaszanie. W tym roku przy obsadzie 20 - 50 /m2 myśle że ze skracaniem problem się sam rozwiązał, ale i tak planuje opryskać tebu na pierwszy raz, w zeszłym roku było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś opryskiwacz budzi się ze snu zimowego -zamierzam połączyć w nim

siarczan magnezu mikrokompleks z intermagu 10kg/ha +Bormns 2kg/ha +Helicur 0,8l/ha +Dursban 0,6 +titan 0,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Helicur 0,8 l? Chodzi Ci o Tytanit z Intermagu? Pyretroidu nie dajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikrokomplex tj . siarczan magnezu siedmiowodny 17%Mgo32SO3 plus

Bor 0,05

Miedź 0,3

Mangan 0,35

Zynk 0,2

Molibden 0,01

pyretroid był to Titan 100EW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Helicur to tebukonazol, Dalgety szczególnie to promują.

 

W jakiej cenie ten mikrokomplex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciut droższy od zwykłego siarczanu.. wg mnie dobry nawóz w niskiej cenie do zastosowania w tej chwili. Dobrze się rozpuszcza podczas szykowania mieszaniny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fakturę i za 100kg mikrokompleksu w opakowaniach 5kg zapłaciłem 357zł brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 25 kg siarczanu magnezu siedmiowodnego płaciłem niecałe 27 zł brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłem za jednowodny 49zł, zauważyłem że ostatnio chyba dostawca ostro mnie skubie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie tylko nie mieszajcie mikrokomplexu z prorokiem, potrafi się ściąć, u mnie nalot z tej mieszaniny już ze 3 lata jest w opryskiwaczu, nie do usunięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem fakturę i za 100kg mikrokompleksu w opakowaniach 5kg zapłaciłem 357zł brutto

A nie lepiej jedno wodny sosować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 25 kg siarczanu magnezu siedmiowodnego płaciłem niecałe 27 zł brutto.

A nie lepiej jedno wodny sosować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ma inną reaktywność. Maksymalne stężenie jednowodnego to 2,5% a siedmiowodnego to 5%. Wiec musisz go zastosować dwa razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...