Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

gwoli ścisłości nie reaktywność a rozpuszczalność, chciałem zastosować EPSO Mikrotop ale nie szło tego dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę a nie muszę.

Ale żeby skutek byl taki sam powinieneś.

To niezupełnie reaktywność ani rozpuszczalność, to skróty myślowe bo biologia i chemia roślin nie jest taka prosta. Ważny jest efekt końcowy, gdyby siedmiowodny wychodził naprawdę taniej to nikt by jednowodnego nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie można dostać siedmiowodnego, nikt tego nie kupuje. Cena za jedno wodny to 42,13 zł netto 25 kg. A to że lepiej się rozpuszcza sól gorzka to jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ma inną reaktywność. Maksymalne stężenie jednowodnego to 2,5% a siedmiowodnego to 5%. Wiec musisz go zastosować dwa razy tyle.

Bo i zawartość magnezu w każdym z nich jest inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, jak tam rzepaki u was??? u mnie przezimowal ok, ale teraz mam kłopot, po zabiegu który wykonalem 4 dni temu zaczęly mi sie zwijac liscie a te najmlodsze maja fioletowa obwodke dodam ze pryskalem mieszanina tebu 0,7/ha + cyperkill 0,1 na ha+ pyrinex 0,5 na ha+ ADOB bor 2L na ha + siarczan Mg 5 kg na ha. Jak myslicie o co chodzi??? jedyny herbicyd ktorym pryskalem wiosna truskawki to STOMP, ale po tym zabiegu szly jeszcze odżywki na pszenice takze sam zachodze w glowe. Aha dodam ze rzepak nie dostal nic jesienią pod korzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie następstwo przymrozku, który miał miejsce w poniedziałek?

 

U mnie poodpadały wierzchnie pąki po tym mrozie, dzisiaj dopiero widać. Poza tym wychodzi zimowy mróz i korzeń zaczyna gnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec josef, mysle ze przydaloby sie zeby na tym forum wypowiadali sie rowniez eksperci, uczeni profesorowie etc. Jesli chodzi o przymrozki, to u mnie dzisiaj rowniez wystapil, rozmawialem dzisiaj tez z sasiadem ktory tez namieszal ale troche innych substancji a w tym rowniez siarczan magnezu i rzepak tez przypalony, mam nadzieje ze ladnie odbije i bedzie ok, aha u mnie tez zauwazylem ze niektore pąki kwiatowe odpadly, dziwny jest ten sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dzisiaj już był przymrozek, już przed 3 nad ranem złapało. Co najgorsze, pomimo, że rzepak wydaje się być w dobrej kondycji, to boję się o jego wypadnięcie. Jeśli gnicie będzie postępowało dalej, to wiązka przewodząca całkiem się zaciśnie i trzeba będzie się z nim pożegnać.

 

Osobiście to już nie wierzę w profesorów etc.

 

Ja mieszałem następująco i nic się nie działo:

 

Tebu 1 l

Dursban 0,6 l

Fastac 0,12

Bor 1,5 l

Fertina NPK 18-18-18 + mikro 2 kg

Siarczan Mg 7-wodny 10 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu byly przymrozki -5 tuz przed kwitnieciem i rzepak sobie poradzil.czesc lodyg pekala i udalo sie wyciagnac 3.5 t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tamtych przymrozkach u mnie tez bylo niezle, niestety teraz jest troche inna sytuacja, pewnie wiecej czynnikow stresowych i roslina tak reaguje, ludzie tez siwieją od stresu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak w tej chwili jest dobity przez goły mróz -25. Może lepiej, gdyby od razu przepadł... Jeśli rzepak był parę lat temu niezgnębiony przez mróz, to całkiem inna sytuacja. Obecnie sytuacja powoli staje się przegrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo pobiera przez korzen trzeba stosowac naworzenie dolistne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za 25 kg siarczanu magnezu siedmiowodnego płaciłem niecałe 27 zł brutto.

 

Kolego, gdzie kupiłeś siarczan na terenie dolnośląskiego za 27 zł brutto?, bo u nas siedmiowodny (korn kali) po 45 zł . Za tą cenę chętnie bym podjechał i dokonał zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w Rolniku w Mietkowie taki dostaniesz

 

Do Mietkowa mam zaledwie kilkanaście kilometrów. Duże dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosuje ktos siarczan magnezu EPSO TOP ? u mnie jest w cenie 160zl za 100kg. jaka cena u was koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczatek wybijania w ped.wysokosc roslin okolo 20 cm
No tak tylko rzepak jest bardzo nierówny część odbija od korzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to go ruszy do rozwoju bocznych pedow.chyba na etykiecie napisane jest ze lepiej skraca we wczesniejszej fazie.ja swoj jechalem w sobote i tez mam place z rzepakiem w fazie rozety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o temperature? ja kupilem caryx ale sprzedawca powiedziel mi zebym poczekal az wzrosnie temp. bo teraz opryskiwanie jest bez sensu. jak to jest? i do jakiej fazy mam czas na zabieg? bo rosliny maja juz ponad 20cm i ostro ida. pytam bo nigdy jeszcze nie skracalem wiosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można dodać siarczan magnezu do ostatniego zabiegu na płatek pictorem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...