Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak sie komus rzepak spieszy do kwitnienia tzn ze dał za mało azotu ma za mało pokarmu dlatego tak mu spieszno mozna to przyuwazyc nawet na dobrze znawozonych polach ale przy miedzy gdzie azot nie dosypany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli masz przyzwoity rzepak daj 1 l caryxu
No przyzwoity to on raczej nie jest bardzo nierówny i chodzi mi oto żeby opóżnić kwitnienie aby był bardziej wyrównany tylko są tacy co twierdzą że Caryx bardziej skraca niż chroni przed chorobami może coś do niego dodać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie rzepak granatowy widac ze poszło 230kg azotu dzieki takiej dawce ani nie spieszy sie do gory ani do kwitnienia choroby robiłem traperem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak nie równy to bardziej podziala chyba na ten mniejszy rzepak wiec oczekiwanego efektu wyrównania wedłóg mnie raczej nie bedzie ale nie mi doradzac sam sie ucze jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie dostał 120 azotu, ale od miedzy jest niższy więc to raczej nie to, teraz chyba jeszcze za wcześnie na 3 dawkę,

na dolistne chyba już trochę za późno??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chcesz opoznic kwitnienie to caryx lepiej zastosowac.moim zdanie i tak bedzie lepszy od tebukonazolu
Dzięki a można dodać bor i cóś na chowacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te wasze rzepaki żyją czy nie żyją?

 

Niby wydaje się, że wszystko ok, ale jak wyrwiesz 10 sztuk i okazuje się ze 7 z nich po przekrojeniu w pół korzenia ma ten korzeń w 1/2 w kolorze czarnym, tylko obwódki trzymają tą całą roślinę to nasuwa się myśl....plonu z tego nie będzie.....

 

Czy jest sens ładować w ten rzepak dolistnie ?, bo z korzenia to on nie uciągnie plonu.... wydaje mi sie ze po kwitnieniu on po prostu tak juz zostanie..... obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, chcialbym sie podzielic moimi obserwacjami z mojej plantacji:

moj rzepak przyprawia mnie o nerwice, najmlodsze liscie maja czerwona obwodke, a niektore sa delikatnie zolte w srodku, natomiast najstarsze sa dziwnie powykrecane, i maja biale plamki, tak jak by byly poparzone, dodam ze poltora tygodnia temu potraktowalem je mieszanka dursban, cyperkill, tebu oraz bor i siarczan magnezu, 4 dni pozniej wystapily opady i zaraz po nich przymrozki, czy u was dzieje sie cos podobnego??? wydaje mi sie ze rewelacji z tego nie bedzie. Nie wiem co teraz robic, przydalo by sie znowu pojechac na slodyszka moze jakis molibden dozocic do tego??? uprawiam rzepak od 12 lat ale takiego czegos jeszcze u mnie nie bylo...nie wiem czy sam go poparzylem czy zrobil to przymrozektym bardziej nie wiem co z tym fantem teraz robic. Pozdrawiam wszystkich rzepaczarzy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz opoznic kwitnienie to caryx lepiej zastosowac.moim zdanie i tak bedzie lepszy od tebukonazolu
Dzięki a można dodać bor i cóś na chowacze?
nawet trzeba dodac bor i dursban i pozostale mikroelementy.ostroznie z nowym dursbanem.koledzy pisali ponizej ze moze sie zwazyc z borem.ewentualnie moze byc stary dursban 0.7 l na ha plus 0.1 cyperkilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te wasze rzepaki żyją czy nie żyją?

 

Niby wydaje się, że wszystko ok, ale jak wyrwiesz 10 sztuk i okazuje się ze 7 z nich po przekrojeniu w pół korzenia ma ten korzeń w 1/2 w kolorze czarnym, tylko obwódki trzymają tą całą roślinę to nasuwa się myśl....plonu z tego nie będzie.....

 

Czy jest sens ładować w ten rzepak dolistnie ?, bo z korzenia to on nie uciągnie plonu.... wydaje mi sie ze po kwitnieniu on po prostu tak juz zostanie..... obym się mylił.

 

Dolistnie wody jemu nie dasz według mnie bez szaleństw bo jaki on o tej porze powinien być to każdy wie oby nie usechł w trakcie kwitnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój rzepak wybił w pęd mam tak 10-15m ale pąk schowany w listki mogę pojechać gramicydem? jakim i w jakiej dawce? tak żeby nie zaszkodzić, mam też inne chwasty tobołki zgłuszony fiołek po foxie i podobne ale chyba ie ma co ruszać tego bo na galere za późno prawda? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinieneś robić zabiegu w tej fazie (dotyczy Galery i graminicydu)

 

jeżeli jesteś zmuszony i zaryzykujesz graminicyd to Fusilade Forte w dawce 0,5 l/ha (tylko samosiewy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie komus rzepak spieszy do kwitnienia tzn ze dał za mało azotu ma za mało pokarmu dlatego tak mu spieszno mozna to przyuwazyc nawet na dobrze znawozonych polach ale przy miedzy gdzie azot nie dosypany
170kg to mało jak na rzepak który da góra dwie tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,nie jestem rolnikiem,ale posiadam do sprzedania Butisan Top w ilosci 4 x 5 litrow.Jest to srodek wyprodukowany i uzywany w niemczech przy uprawie rzepaku,odpowiednik polskiego butisan star 416 sc,roznica jest taka ze ma wieksze zawartosci srodkow chemicznych: polski ma-metazachlor; 333 g w 1 litrze środka,niemiecki 375,

chinomerak; 83 g w 1 litrze środka,niemiecki 125.Opakowania orginalnie zapieczetowane.Wartosc wyliczam na 250 za kanister.

Jesli ktos by chcial kupic wszystkie cztery,to w granicach rozsadku mozemy porozmawiac o cenie,data produkcji,08.2011,zapytania prosze na 727418322,ale tylko sms bo jestem w niemczec i moge oddzwonic na telefon stacjonarny, lub prosze na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pan praktykant to raczej aby denerwoje rolnikow.dawka 230 a 170 moze dac taki sam plon .nie ma czym sie chwalic.kazdy orze jak moze ale jaki plon wyjdzie to dowiemy sie w lipcu.moze praktykant wstawi swoje cudowne fotki rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ani Toprex ni Carx tylko Tebu i teraz pytanko czy można w jednym oprysku dodać Pyrinex ,Sonata bor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heniu wybrałeś najgorsze rozwiazanie. Rzepak teraz ma przyrosty dobowe ok 1,5 cm. Zabieg przy dobrej pogodzie zrobisz w poniedziałek.Na pokrój rośliny nie wpłyniesz i suchej zgnilizny tym preparatem nie zwalczysz. Weź sobie Alert w dawce 0,6 (nie solo). Jeżeli jeszcze nie masz boru to lepiej Solubor DF w dawce 2kg/ha (chyba że wjedziesz drugi raz z borem to 1,5 kg)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u was ze słodyszkiem?? u mnie masa, niestety nie zdążyłem wczoraj zrobić oprysku . u sąsiada zakwitł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te wasze rzepaki żyją czy nie żyją?

 

Niby wydaje się, że wszystko ok, ale jak wyrwiesz 10 sztuk i okazuje się ze 7 z nich po przekrojeniu w pół korzenia ma ten korzeń w 1/2 w kolorze czarnym, tylko obwódki trzymają tą całą roślinę to nasuwa się myśl....plonu z tego nie będzie.....

 

Czy jest sens ładować w ten rzepak dolistnie ?, bo z korzenia to on nie uciągnie plonu.... wydaje mi sie ze po kwitnieniu on po prostu tak juz zostanie..... obym się mylił.

 

Raczej nie ma sensu w niego ładować, u nas tak było w zeszłym roku, po zakwitnięciu zaczął się przewracać , w różnym stopniu, w zależności od odmiany, niektórzy orali rzepaki pod koniec maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciagu doby zlapalo sie w naczynko 3 slodyszki.na niektorych roslinach jest ale chyba jeszcze zawczesnie na poprawke po dursbanie.trzeba codziennie obserwowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryska ktoś Bi słodyszka?? ja mam już pyrinex ale bi też stoi i tak się zastanawiam, tylko że (słowo zostało wykasowane) podobno 2 tygodnie pszczoły truje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chwale sie niema czym poprostu pisze jak to u mnie wygląda

a pewnie ze moze dac tyle samo bo do plonu nie tylko azotm potrzebny prawda?

pozdrawiam nie jestem tu zeby kogos denerwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...