Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie mieszaniny desykacyjne polecacie na rzepak? który zastosować sklejacz? bo glifosad to wiadomo ze najtańszy w jakiej dawce ewentualnie ze sklejaczem? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo współorganizatorem jest KWS który zaprasza na swojej stronie także nikt łaski nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku przy zaproszeniu jest kupon na posiłek co może oznaczać że zaproszenie jest b. ważne ! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj ceny procamu i kuczyńskiej to się przekonasz Wicherek,że jedzenie można z Wawy zamówić taksówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada sytuacja z nabijaniem luszczyn u was?chodzi mi o ilosc ziaren.u mnie wygladaja jakby byly nie pelne.czyzby wina zapylania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to jedzenie może kogoś zaskoczyć .

a w jakim sensie??

W zeszłym roku chleb zapleśniały dawali.

Może kogoś po krzakach przegonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cię po krzakach pogoni to pikuś. Mykotoksyny z takich zapleśniałych produktów to najprostrza droga do chorób płuc a nawet nowotworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli że ktoś przyjeżdza bez zaproszenia i dowiaduje się o imprezie dla wybranych ,zobaczymy jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy w tym biznesie, przejmuję pomału niedużą gospodarkę po ojcu i dziadku, na start mam do dyspozycji 3h.

Niestety rodzina prowadzi dość staroświeckie metody uprawy, mało i tanio.

 

Chciałbym w tym roku spróbować zasiać rzepak ozimy i tu moja Wielka prośba, czy ktoś mógłby mi napisać co stosować, jak stosować, ile i kiedy stosować od zasiewu do zbioru, jaką odmianę polecacie na tereny wschodnie, taki mały tutorial mile widziany, tak jak wy to siejecie

Tyle się naczytałem na stronach różnych firm że już mi się siano z mózgu zrobiło, a poradzić się w śród sąsiadów też nie mam kogo, bo większość sieje przenice, jęczmień a i to jak nasi pradziadkowie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to wpisz w goglach technologia uprawy rzepaku i wszystko stanie się proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze masz takie ziemie ze sasiedzi i dziadkowie wiedza co robia bo nic wiecej tam nie urosnie. Zobacz na polach w okolicy jakie sa uprawy albo podaj dokładniejsze namiary to moze jest tutaj ktos z tamtych okolic to bedzie miał rozeznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmina Hrubieszów,

Przeważają czarnoziemy, w koło sieją buraki, fasole(jasia), przenice, rzepaki(coraz więcej) warzywa, tylko że praktycznie wszystko należy do gigantów tzn. min 100h którzy widzą tylko czubek swojego nosa.

Chodzi o to czego ile stosować i kiedy najlepiej dawać i nie typu 20kg N 10kg K

Tylko konkretnego nawozu(polifoska, saletrzak itp. czy oprysku)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegi z legnicy czy ten glifocyd jest dobry bo słyszałem że długo dosuszY nawet 3 tyg czy nie lepiej roundum i coS na sklejanie klaiser czy tańsz nu film ?

 

dziękai za porDĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kdsz86 "góra się osypie ? to co zostaje do koszenia ? dół ?

co do wody do sklejania to wodę zawsze mam zacieploną,nalewam do tysiączków czarnych na kilka dni przed każdym pryskaniem (a zbiorników jest 15szt)

 

 

Mam pytanie do kolegi z legnicy czy ten glifocyd jest dobry bo słyszałem że długo dosuszY nawet 3 tyg czy nie lepiej roundum i coS na sklejanie klaiser czy tańsz nu film ?

 

dziękai za porDĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję klaister w dawce 0,6l/ha według instrukcji stosowani a na dwa tygodnie przed koszeniem 0,3 klaistra + 4l glifosadu to załatwia temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmina Hrubieszów,

Przeważają czarnoziemy, w koło sieją buraki, fasole(jasia), przenice, rzepaki(coraz więcej) warzywa, tylko że praktycznie wszystko należy do gigantów tzn. min 100h którzy widzą tylko czubek swojego nosa.

Chodzi o to czego ile stosować i kiedy najlepiej dawać i nie typu 20kg N 10kg K

Tylko konkretnego nawozu(polifoska, saletrzak itp. czy oprysku)

Pozdrawiam.

 

Jak tak to ty zacznij od analizy gleby i staw się tu z wynikami bo od tego trzeba zacząć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote przeszedł u nas grad, łuszczyny w rzepaku są obite i maja białe punkty od gradu, niektórzy w okolicy pryskają jakiemiś sklejaczami i fungicydami, czy wrto w to jeszcze inwestować? I czy po takim gradzie zgłaszać sie do ubezpiecalni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem nadzieje że moje słowo obróci sie w g...., a tu masz pogoda iście grzybowa, zobaczymy czy pictor sobie poradzi w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rzepak nie równo dochodzi sporo rzepaku ma już łuszczyny a druga część skończyła kwitnąć i szykuje się dopiero do wydania łuszczyn jak to desykować jak to zbierać? można tak robić ze wpierw sklepjacz? a po zawiązaniu się wszystkiego roundup i zbiór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...