Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczyło raz zapytać nie nie może w następną,za mało dojrzałych ziaren.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desykował już w ogóle ktoś gdzieś??

U nas w kuj-pom jeszcze nikt nie rusza, ale widać, że to już nie długo. Jak będzie gorąco a raczej myśle będzie , to za ok tydzień bedzie można jechać, albo przynajmniej powaznie mysleć o wjeździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem polaczyc randap ze sklejaczem ale juz co niektore loszczyny zaczynaja pekac a duzo jeszcze niedojrzalych i nie wiem co robic czy rozdzielic opryski ale 2 razy wjechac to tez strata moze pod koniec tygodnia polece razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem polaczyc randap ze sklejaczem ale juz co niektore loszczyny zaczynaja pekac a duzo jeszcze niedojrzalych i nie wiem co robic czy rozdzielic opryski ale 2 razy wjechac to tez strata moze pod koniec tygodnia polece razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem polaczyc randap ze sklejaczem ale juz co niektore loszczyny zaczynaja pekac a duzo jeszcze niedojrzalych i nie wiem co robic czy rozdzielic opryski ale 2 razy wjechac to tez strata moze pod koniec tygodnia polece razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem polaczyc randap ze sklejaczem ale juz co niektore loszczyny zaczynaja pekac a duzo jeszcze niedojrzalych i nie wiem co robic czy rozdzielic opryski ale 2 razy wjechac to tez strata moze pod koniec tygodnia polece razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka ochrone stosowales co luszczyny pekaja?

 

 

na opadanie mospilan fury i traper a pozniej na luszczyne po przekwitnieciu plochloraz i dursban

 

rzepak bardzo nie rowno dojrzewa w tym problem jak bede czekal az te zielone dojrzeja to polowa sie osypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja chcialem polaczyc randap ze sklejaczem ale juz co niektore loszczyny zaczynaja pekac a duzo jeszcze niedojrzalych i nie wiem co robic czy rozdzielic opryski ale 2 razy wjechac to tez strata moze pod koniec tygodnia polece razem

Nie da rady zobacz ile masz wylać wody na ha. Albo zadziała randap albo sklejacz. Ciekawe jak zadziała randap przy dawce wody na ha rzędu 600l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja chcialem polaczyc randap ze sklejaczem ale juz co niektore loszczyny zaczynaja pekac a duzo jeszcze niedojrzalych i nie wiem co robic czy rozdzielic opryski ale 2 razy wjechac to tez strata moze pod koniec tygodnia polece razem

Nie da rady zobacz ile masz wylać wody na ha. Albo zadziała randap albo sklejacz. Ciekawe jak zadziała randap przy dawce wody na ha rzędu 600l.

8-9 litrów randapu i zadziała.

ja jednak nie desykuje, zbieram i do suszarni, na jeden piernik wyjdzie, środek + strata na ścieżki pewnie przewyższy koszt suszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja chcialem polaczyc randap ze sklejaczem ale juz co niektore loszczyny zaczynaja pekac a duzo jeszcze niedojrzalych i nie wiem co robic czy rozdzielic opryski ale 2 razy wjechac to tez strata moze pod koniec tygodnia polece razem

Nie da rady zobacz ile masz wylać wody na ha. Albo zadziała randap albo sklejacz. Ciekawe jak zadziała randap przy dawce wody na ha rzędu 600l.

8-9 litrów randapu i zadziała.

ja jednak nie desykuje, zbieram i do suszarni, na jeden piernik wyjdzie, środek + strata na ścieżki pewnie przewyższy koszt suszenia

 

to zalezy bo jak masz duzo odbitek i rzepak nierowny to nie wyskosisz tego bo wyleci z tylu , do rzepaku przeciez jedziesz na maszynie na malych obrotach i odstalowaniu bo make zrobi. ja raz kosilem bez zaszuania ale bylo duzo odbitek i sporo zostalo z tylu komabajnu bo nie mailem wtedy jeszcze sieczarki to bylo widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie owsik wylazł mi ponad łan rzepaku i to dość istotnie czy randap jak go zasuszy to jest szansa że go wydmucha w kombajnie a może się osypie czy to paskudzstwo może trzeba będzie na sitach ręcznie odsiać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie ma szans odwiać.Kiedyś kosiłem u brata miał podobną sytuacje to musiał doczyszczać(Bizon z sitami żaluzjowymi).Spróbuj wykosić z sitami otworowymi to może będzie czystszy.

 

PS.Co to się dzieje z tym klonowaniem postów?Wina przeglądarek,czy wina str.forum PPR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie odnośnie klonowania postów i już uzyskałem odpowiedz https://picasaweb.google.com/lh/photo/X1OtWl1u58sbW_y8Kn2UXdMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink następnie cofnąłem str. i wyświetliło się https://picasaweb.google.com/lh/photo/DoZZRbqeYav1ksmmEqFHstMTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink i jak bym kliknął wyślij to by był klon postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś cisza na forum, nikt się nie chwali odnośnie desykacji- pryskacie już czy może ta pogoda załatwi sprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie rzepak bardzo nierowno dojrzewa, to nie problem odbić, ale poporostu na polu takimi falami jest brązowo i zielono, na szczescie proteus dal rade i pryszczarka jest bardzo niewiele. Problemem jest teraz dla mnie wjazd z desykantem, takiego sezonu jeszcze nie mialem. Jesli chodzi o sklejacz to dalem sobie spokoj z tym. Nie mial bym skad wziac nawet tak duzej ilosci wody ogrzanej. W moim przypadku potrzebował bym ok, 17tys litrow. Panowie, ten sezon jest naprawde trudny. Czesc rzepaku zakontraktowalem po 2020 netto, tak zadecydowalem, zobaczymy co pokarze rynek, miejmy nadzieje ze srednia 3,5t wyjdzie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie rzepak bardzo nierowno dojrzewa, to nie problem odbić, ale poporostu na polu takimi falami jest brązowo i zielono, na szczescie proteus dal rade i pryszczarka jest bardzo niewiele. Problemem jest teraz dla mnie wjazd z desykantem, takiego sezonu jeszcze nie mialem. Jesli chodzi o sklejacz to dalem sobie spokoj z tym. Nie mial bym skad wziac nawet tak duzej ilosci wody ogrzanej. W moim przypadku potrzebował bym ok, 17tys litrow. Panowie, ten sezon jest naprawde trudny. Czesc rzepaku zakontraktowalem po 2020 netto, tak zadecydowalem, zobaczymy co pokarze rynek, miejmy nadzieje ze srednia 3,5t wyjdzie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie rzepak bardzo nierowno dojrzewa, to nie problem odbić, ale poporostu na polu takimi falami jest brązowo i zielono, na szczescie proteus dal rade i pryszczarka jest bardzo niewiele. Problemem jest teraz dla mnie wjazd z desykantem, takiego sezonu jeszcze nie mialem. Jesli chodzi o sklejacz to dalem sobie spokoj z tym. Nie mial bym skad wziac nawet tak duzej ilosci wody ogrzanej. W moim przypadku potrzebował bym ok, 17tys litrow. Panowie, ten sezon jest naprawde trudny. Czesc rzepaku zakontraktowalem po 2020 netto, tak zadecydowalem, zobaczymy co pokarze rynek, miejmy nadzieje ze srednia 3,5t wyjdzie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwalić nie ma sie czym jeszcze, oglądałem rzepaki bez zabiegu na płatek to w zasadzie można suszyć, tylko czy będzie po co. Grzyb nie chronione zjadł na pniu, ja poleciałem pictorem i jest nie źle. Zobaczymy co będzie sie kosić, suszenie nie wiem, może po sobocie wczesne odmiany. Desykował już ktos w lubelskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś cisza na forum, nikt się nie chwali odnośnie desykacji- pryskacie już czy może ta pogoda załatwi sprawę ?
pogoda na pewno przyspieszy zbiory.desykowac bedzie chyba trzebac podmarzniete rzepaki lub czesciowo porazone twardzikowa.zdrowe powinny same dojrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój zamiast dojrzewać to kwitnie nie wiem co z nim robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój zamiast dojrzewać to kwitnie nie wiem co z nim robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...