Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do przepuszczania chwastów to nie ma się czemu dziwić - tak sucho to i preparaty nie muszą działać. Dziś pojechałem zobaczyć rzepaki i dopiero teraz na uwrociach gdzie się nałożyły opryski występuje bielenie po chlomazonie - przedtem nie było. Ostrożeń po 5 liści i teraz dopiero bieleje - ciekawe czy zdechnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co to bedzie z tej kapusty?

mam takie pytanie bo mam 3 litry caryxa a do opryskania 2.6 i moze by cos dodac? zeby nie kupowac:)? czy nie da rady ? bo taka dawka bedzie za mala zbyt duzy rzepak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do przepuszczania chwastów to nie ma się czemu dziwić - tak sucho to i preparaty nie muszą działać. Dziś pojechałem zobaczyć rzepaki i dopiero teraz na uwrociach gdzie się nałożyły opryski występuje bielenie po chlomazonie - przedtem nie było. Ostrożeń po 5 liści i teraz dopiero bieleje - ciekawe czy zdechnie.

Mam to samo po chlomazomie do tego rzepak jest bardzo nierówny a placami go nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co to bedzie z tej kapusty?

mam takie pytanie bo mam 3 litry caryxa a do opryskania 2.6 i moze by cos dodac? zeby nie kupowac:)? czy nie da rady ? bo taka dawka bedzie za mala zbyt duzy rzepak....

no to zostanie ci jeszcze 0,4 litra środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez prysnolem 2 pazdziernika rzepak Caryxem w fazie 5-6 lisc ,moglem troche wczesniej ale pogoda nie dopisywala.Jestem ciekaw efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze efekty regulatorów wzrostu są przy 4 liściu tylko trzeba uważać na warunki i nie namieszać zbyt dużo np. tebukonazol + chizalofop ,rzepak jest wtedy dosłownie przyssany do ziemi ,jak jedziemy w fazie 6 lisci to tak jakby pryskać pszenicę CCC w fazie 2 kolanka i liczyć z zahamowanie wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prysnąć rzepak INSOLEM B pisze dawka 1-3 litry czy można mieszać to z Caryxem i siarczanem magnezu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaka masz obsade na metrze.jesli za gesto to ciezko skrocic rzepak.przy obsadzie np. 40 roslin na m2 nie powinno byc problemow nawet przy 6 lisciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jechaliśmy Caryxem na 6-7 liść i nir było najmniejszych problemów ze skróceniem obsada była ok 50/m2. W tym roku na 5-6lisc. Problemem jest to że najczęściej jest nierówny jeden ma 8lisci a inny 3-4. Jakbym tak pryskał na 4-5liść to bym musiał na 3 razy pryskać wszystkie pola co mi sie srednio podoba i tak pryskamy na 2razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest u was smietka? sprawdzilem dzisiaj korzenie myslalem se to golasowek a to jednak smietka

pryskalem dwa razy peletrojdem ale chyba nie podzialal na to kurestwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zeszłym roku jechaliśmy Caryxem na 6-7 liść i nir było najmniejszych problemów ze skróceniem obsada była ok 50/m2. W tym roku na 5-6lisc. Problemem jest to że najczęściej jest nierówny jeden ma 8lisci a inny 3-4. Jakbym tak pryskał na 4-5liść to bym musiał na 3 razy pryskać wszystkie pola co mi sie srednio podoba i tak pryskamy na 2razy.
Wiec nadzieje mi wrocila ze kasa nie poszla sobie w pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosuję 1l/ha bormaxu czyli 110g (jesienią), chociaż w przypadku mikro zazwyczaj staram się nie przekraczać połowy zalecanej dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki21 zaspałeś z tym toprexem w nocy tem.spada do około 6st a na etykiecie jest napisane powyżej 12st,może być lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triazol potrzebuje ciepła aby działać,a w nocy już nie było nawet 6 tylko 2st a rano pierwszy przymrozek, @luki21 mieszka w terenie podgórskim to tam dopiero przymroziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety akurat w noc po oprysku był pierwszy tej jesieni przymrozek. Ale... bądźmy dobrej myśli bo za tą cenę zabiegu na pewno nie powtórzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...