Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Maciek jesli ktoś sieje w kwietniu sól, czy jak ktoś tam wspomniał polifoski to na pewno nie dla rzepaku i wtedy to się zgodzę, leży bo niedobór opadów jest.

Jesli wysypać to zaraz jak się da wjechać po zimie to wody wystarczy zeby to sie rozpuściło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok. przeważnie w kwietniu parowanie przewyższa opad znacznie i woda wtedy wędruje ku górze a nie ku dołowi i nawóz nawet jeżeli się rozpuści to podejrzewam że więcej jak 3- 4 cm gleby nie wejdzie a rośliny największą ilość systemu korzeniowego mają od. 10 -15 cm wgłąb. podobnie jest z nawozem zastosowanym pogłównie na jesień w wypadku suchej zimy, jaka była np.ta 2011/2012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem saletrzak w rzepaku efekt dobry w tym sezonie 100 kg saletrosan

nastepnie rsm 32 200l nastepnie 100kg saletrzak i na koniec 200kg saletra 34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie są aktualne ceny rzepaku?? bo na mazowszu mieszalnia pasz proponuje 1950+vat transport po stronie sprzedającego, a pośrednik 1970+vat z jego transportem, jak jest w innych rejonach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam wasze rzepaki?? , ja dziś byłem i nie jest źle, młode liście trochę blade, chyba z braku światła pod śniegiem i lodem, ale ogólnie ładnie to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co siejemy już N. Ja dziś też wjechałem na pole nawet te przerośniętę nie przemarzły. Pewnie w tym roku rzepak będzie po 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 1500zł/t nie spadnie, nie wszędzie jest tak duzo rzepaku, pozatym zima sie jeszcze nie skończyła, 2 lata temu w naszej okolicy już po 10 lutym wjechali w pole z nawozami na rzepak, a po 15 przyszły mrozy i rzepak poszedł pod pług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cene bym się nie martwił, tylko żeby Nas nic nie zaskoczylo tak jak Osa pisze.

Po qq raczej za dużo tego rzepaku to nie zasiali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co siejemy już N. Ja dziś też wjechałem na pole nawet te przerośniętę nie przemarzły. Pewnie w tym roku rzepak będzie po 900.

nie ma co sr....ć koksem jeszcze wiosny nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według prognoz ocieplić ma się ok 2o lutego, w dzień 5-6 oc w nocy przymrozki. Wtedy planuję wejść z azotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żniwa cena rzepaku strasznie spadnie i już dzisiaj trzeba się szykować do przechowania plonu ---myślę ze do listopada .Cała masa złodziei już myśli jak nas wy.......... ć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i obciążyć kosztem magazynowania;] proponuję zawarcie kontraktu, jeśli już ceny spadną to nie będzie to płytka i krótkotrwała korekta, lecz raczej masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co siejemy już N. Ja dziś też wjechałem na pole nawet te przerośniętę nie przemarzły. Pewnie w tym roku rzepak będzie po 900.

nie ma co sr....ć koksem jeszcze wiosny nie widać

"muchu srają wiosna idzie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety prognozy ceny na rzepak sa malo optymistyczne przez zasiewy soi.cene za rzepak 1800 bralbym w ciemno ale zobaczymy co pogoda pokarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być tak droga ropa ,drogi rzepak z tym że rzepak może tanieć jak to było końcem lipca 2009 roku a ropa będzie na swoim poziomie.Miejmy nadzieję że ropa bedzie wysoko już ten co oba ma powinien o to zadbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyjazd tuż tuż a ja jeszcze nie dostałem siarczanu........! I z czym no z czym - FUCK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...