Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja we wtorek pryskalem alertem na su zgnilizne i moj tez juz leci jak szalony

Wiec chyba po niedzieli liter tebukonazolu na ha dam

Ile powinien miec pęd zeby nie bylo za pozno?

U mnie ma juz okolo 3cm

 

Masz za dużo kasy?

A jeszcze za tydzień polec z ccc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ie byś dał ccc? Ja dziś miałem resztkę i wlałem do mieszanej nurelki z 200ml/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja we wtorek pryskalem alertem na su zgnilizne i moj tez juz leci jak szalony

Wiec chyba po niedzieli liter tebukonazolu na ha dam

Ile powinien miec pęd zeby nie bylo za pozno?

U mnie ma juz okolo 3cm

 

Masz za dużo kasy?

A jeszcze za tydzień polec z ccc

a ty zacznij chodowac buraki tylko takiego jak ty to nie wychodujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do poniedziałku i jadę Caryxem. Może go trochę przyhamuje i zacznie budować większą rozetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam do poniedziałku i jadę Caryxem. Może go trochę przyhamuje i zacznie budować większą rozetę.

A ja caryx dałem wczoraj. Rzepak codziennie większy, nie ma co czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam towarzystwo, ja wysialem juz dwie dawki azotu, razem 197kg na ha, i wczoraj polecialem pierwsze 10 ha mieszanka nurelle+fury+toprex+nutricomplex+terra sorb. Pierwszy raz uzywam wiosna toprex-podobno bardzo ladnie reguluje łan, ma ktos doswiadczenia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie temperatury że tak się palicie z tymi regulatoram-i u mnie wczoraj w dzień 12 st noc 5st. Dobrze że pojechałem tylko na robala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy był przymrozek w żółtym naczyniu tak na pół cm ścieło trzeba chyba z Toprexem z trzy dni poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caryx działa od 5 stopni, ale już przymrozek z pewnością nie zwiększy skuteczności zabiegu,

 

czy można łączyć w jednym zabiegu nawożenie dolistne z regulatorem wzrostu oraz insektycydem?

 

http://www.intermag.pl/pl,0,s264,tabela-mieszania-nawozow-intermag.html

intermag nie dopuszcza zbyt złożonych mieszanek a z sherpą (perytroid) dopuszcza wyłączne mieszanie z tytanitem, nie wiem jak interpretować puste pola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas aktywny komunikat na chowacze z piorinu ,wydaje się że nie ma ich zbyt wiele, stosuje ktoś asahi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pryskałem rsm mam kryze 1.2mm prędkość 9 km/h ciśnienie 3 bary rsm 32 ile z waszych tabel wychodzi na hektar bo ja tu mam jakąś ale niewiem czy to są litry na hektar czy kilogramy na hektar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plenum 500 - ponoć wystarczy jeden oprysk i mamy z głowy słodyszka. stosował ktoś go rok temu? jakoś nie chce mi się wierzyć, że wystarczy jeden oprysk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już takich środków żeby trzymały cały okres od chowacza po słodyszka. Jak się jechało Bi 58 to spokój był na dwa - trzy tygodnie ale smród był taki że jak wracałem z pola do domu to nie szło wytrzymać na podwórku tak opryskiwacz śmierdział. To były środki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pryskałem rsm mam kryze 1.2mm prędkość 9 km/h ciśnienie 3 bary rsm 32 ile z waszych tabel wychodzi na hektar bo ja tu mam jakąś ale niewiem czy to są litry na hektar czy kilogramy na hektar.
Według mojej tabelki wychodzi 67 kg/N i 159l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a z mojej wychodzi 137 ale to niepasuje ani na litry ani na kilogramy z Twoją tabelą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskacie juz toprexem umnie ma rzepak około 20 cm iniwiem czy pryskac czy czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chodzilem dzisiaj troszke po moim rzepaku i zauwazylem miejscami ze jest uschniety caly kwiatostan na pedzie glownym, ok 5% na plantacji bez znaczenia gdzie zlokalizowana. U was tez spotykacie cos takiego?? zastanawiamsieco to moze byc-odpada przypalenie oraz poparzenie naWOZEM. Poza tymslodyszkaod groma. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki potrzebuje nurelle czy cos takiego na chowacza na 3 ha. Odleje mi ktos lub sprzeda bo u mnie nie ma tego juz nigdzie w sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie chce jeszcze posypać 100kg saletry na sam koniec bo mi zostało a warto podratować ten rzepak. co się stanie jeśli posypię ją już na dość suchą glebę. duża część wyparuje? czy lepiej poczekać na krótko przed deszczem? (ma być podobno w piątek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miras kup Dursban + np Ammo Super i będziesz miał swoją nurellę której już nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi dziś dopiero udało się wjechać z nawozem dostał 100 N - dziwny ten rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saletrosan wysiany jakies 8 dni temu w momencie gdy tylko mogłem wjechać w pole leży w dużej części na wierzchu- susza -od tamtego czasu nie padało nie widać wogóle wigoru tak jak by rzepak w miejscu stał... dzis od robaka pojadę ogólnie to lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...