Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tabeli mieszania nawozów dolistnych firmy Intermag siarczan magnezu można mieszać z każdym nawozem borowym ich produkcji, na opakowaniu ActiBor firmy Arkop jest napisane że mozna mieszać z siarczanem magnezu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś u mnie na polu widziałem 3 kwiatki całkowicie rozwinięte a cała plantacja w fazie żółtego pąka w ciągu tygodnia zakwitnie pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W poniedziałek pryskałem: PK+Bor, dzisiaj Tebu 250 ew i teraz pytanie: czym można zasilić jeszcze rzepak? mam siarczan magnezu siedmiowodny, bor, i odżywke azotowa ,,Cukrovit" (z cukrowni;d).....(paki kwiatowe powoli zaczynają być zółte ale nadal są zamknięte) nie jest już za pózno???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ha,ha rzepak zaczyna Tobie kwitnąć

 

chyba nie widziałeś pąków przed kwitnieniem, poza tym boczne zielone jeszcze nie w pełni rozwinięte wywaliły tak samo.

Poradzono mi ze to uszkodzenie herbicydowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pryskalem wiosna zadnym herbicydem i pąki sa podobne jak u Ciebie,wiec spokojne .Chyba ze sam wiesz ze mogles cos zawinic opryskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze pozostaje działalność słodyszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie bo młody jestem jeszcze:D Pryskać siarczanem magnezu, potem borem i odżywka azotowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim etapie masz rzepak? Możesz zrobić kombinację siarczan magnezy (siedniowodny) 5kg na 100l wody 2l boru + jakieś dedykowane odżywki...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz obawy o siarczan to sobie go odpusc.bor jest tutaj wazniejszy.siarczan to tylko kosmetyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę lipa. Ja ogólnie jadę do zwartego pąka włącznie a tutaj słonko błyśnie i będzie żółto. Na dzień dzisiejszy zajmij się słodyszkiem. Zadbaj o resztę zabiegów + oprysk na płatka a plon sobie poprawisz. Bo jeśli do tej fazy było kiepsko z nawozem to niewiele wskórasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto stosował mavrik 240 na słodyszka? dobry jest? ile on dni moze 3mać się w roślinie i ile będzie spokój? on jak bym szybko teraz popryskał od tej muchówki zabezpieczy również ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jest to mój pierwszy wpis, chciałbym zapytać czy mospilam można mieszać z borem i mocznikiem, jeśli tak to w jakich proporcjach, rzepak jest w fazie zielonego pąka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeju no mozna kazdy srodek na robaka mozna mieszac a nawet wskazane jest cos dodac do tego zeby dac roslinie dolistnie jakis mikro , bo po co jezdzic wszystkim osobno na paliwo by nie wyrobil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciagu 24 h spadło 34 mm wody na m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pryskałem 5 dni temu proteusem a słodyszek znów jest na pąkach (kwiatach)czy on w ogóle działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ciagu 24 h spadło 34 mm wody na m2
\

 

u mnie pewnie tyle to w 2 godziny, poraz pierwszy w życiu zalało mi piwnicę, normalnie przez drzwi,

jutro wybiorę się w pole zobaczyć jak tam woda stoi, pewnie marchew będzie do przesiewu, a tydzień się męczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj grad i w cholere deszczu rzepaki poprzechylalo a zaczynaly kwitnac i troche kwiatkow obilo bo nie jest tak zolto jak przed gradem jutro ide na ogledziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz już wiele nie zdziałasz.

u nas wczoraj był grad, rzepaki pokręciło jak po chwastoxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...