Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U nas zbiór pewnie 25-30.VII. Glifosat stosujemy około dwa tyg. wcześniej gdy ziarniaki w łuszcynie w pełni nabiorą i zaczynają brązowieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na swojej dzialce i tez na pryskanie jest jeszcze za wczesnie ziarenka sa jeszcze zieloniutkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziłem dzisiaj pierwszego rolnika pryskajacego rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze opinie na temat skuteczności działania SPODNAMu i opłacalności "sklejania"? A może stosował ktoś Nu Film?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodnam zastosuje po raz pierwszy w tym roku też jestem ciekawy wyników.słyszałem opinię że łuszczyny nawet na hederze nie pękają ale w bajki nie wierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spodnam dałem raz , niestety rzepak gradowi się specjalnie nie oparł , ale jeszcze 21 q / ha omłóciłem , a przed gradem wyglądał na co najmniej 50 q . Co byloby bez tego oprysku to trudno powiedzieć Ostatnio rzepak ubezpieczam , wychodzi taniej od oprysków , a i bólu głowy mniej gdy z niepokojem patrzysz na byle chmurkę ( tylko że na ubezpieczony grad u mnie jeszcze nigdy nie spadł więc też nie wiadomo ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ile kosztuje ten środek "do klejenia" łuszczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawić strumiennice powietrza w kombajnie John Deere 940 (nieco dłuższy podsiewacz niż w Bioznie) oraz pozosałe podzespoły przy zbiorze rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sita zamukasz prawie do oporu strumienice ja mam pół na pół na sita chociaż można dać więcej na górne a wiatr to zależy ja ustawiam na granicy strat tak że leci czyste do zbiornika i nie ma za dużo wysiewy za kombajnem. To już trzeba trochę pokręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie pryskam -mam dziwne przeczucie ze wszystko bedzie ok

Wydaje mi sie ze wiecej zniszcze niz zyskam tym pryskaniem bo widziałem jak w sobote sąsiad zmasakrował swoje pole az sie łza w oku kręcila taki piekny rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a ile kosztuje ten środek "do klejenia" łuszczyn.

Spodnam 0.6l/ha około 25zł wykonujesz go razem z desykacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka jednak doszedłem do wniosku ze pryskam ale samym Randapem 2,5 L/H

Tylko przestawie T-25 na Srednie połozenie i jazda w pole -świetny ciągnik do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już i tak będziesz jechał to chyba nie zrujnujesz się dolewając cos na sklejenie łuszczyn, tylko zrób jakieś rozdzielacze przed koła , tylko że z rozdzielaczem skręcać w dobrym rzepaku jest raczej ciężko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki - jak już robisz roundap - to daj skejacz - bez niego szybciej się może osypać - przy byle mocniejszym deszczu

Ja tam wole poczekać aż sam dojdzie - czuję, że w przyszłym tygodniu - chociaż raczej w następnym pójdzi california jako pierwsza pod kosę - na razie wygląda OK - czego nie można powiedzieć o pszenicy , jeno turkis się jakoś trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nię będę dosuszał chemicznie rzepaku, bo nie mam czym wjechać za bardzo. A wy jakim sprzętem dosuszacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1224+krukowiak goliat 3000l/18m radzi sobie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w 1224 masz standardowe koła czy międzyrzedzia? Ile masz ha rzepaku? Masz jakąś płachtę w 1224, aby tak nie darło roślin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie sasiad wyjechal kosic 2 rekordami zobaczymy na efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dominator. 1224 z ogumieniem w standardzie 14.9/24 i 18.4/34 nie czyni rzepakowi dużej "krzywdy"( w krukowiaku też szeroki kapeć). Oczywiście pod spód cięgnika naciągamy plandekę ( od przodu 1224 aż po łamany dyszel goliata) i zdejmuję hicza. Praktykuję to od kilku lat na powierzchni około 80-100ha rocznie i uważam ze straty poniesione w wyniku uszkodzeń po przejeżdzie sa niewielkie w porownaniu do korzyści uzyskanych w wyniku desykacji i sklejenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety rekordy bez stolow a efektow koszenia niestety nie zobaczylem kosili na pniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...