Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś stosował środek Impact w rzepaku na opadanie płatków?? Przedstawiciel pewnej firmy proponuje rozwiązanie 0.8 Impactu+0.4 Amistaru koszt 140zł/h w porównaniu do Pictora 180zł/h jest to jakaś alternatywa . Zastanawiam się także nad zastosowaniem Proteusa na pryszczarka ktoś stosował ten środek na niego jakie efekty jak długo "trzyma" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dursban jeszcze w tamtym roku miał w etykiecie 4 dni prewencji dla pszczół, w tym roku juz okres prewencji dla pszczół "Nie dotyczy." w co jakoś nie chce uwiezyc. Po dursbanie na polu przez kilka dni czuć smrod srodka, co moze mieć działanei repelentne na zapylacze. lepszy zdecydowanie bedzie mospilan, proteus

 

bo pojawił się inny zapis:

"Zabieg wykonać w fazie zwartego kwiatostanu, po wystąpieniu chrząszczy na plantacji. Nie opryskiwać bezpośrednio przed kwitnieniem i w trakcie kwitnienia rzepaku ozimego."

 

wielu z nas czyta tylko prewencję dla pszczół, i potem wychodzą kwiatki.

 

Do niedawna mospilan miał prewencję trzy godz. - ale był zarejestrowany przy fazie kwitnienia, teraz już nie.

 

UWAŻAJMY NA PSZCZOŁY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słodyszek zamiast żerować na kwiatach wgryza się w pąki i na obrzeżach pól jest go sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

UWAŻAJMY NA PSZCZOŁY

 

jak najbardziej zgadzam sie, bez pszczół nie damy rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luki schodzisz widze na właściwą drogę

 

Dane meteorologiczne ze stacji badawczej UTP w Bydgoszczy wskazują na to, że średnio w woj. kujawsko-pomorskim wegetacja rozpoczyna się 28 marca, wobec czego oznacza to nie sugerowane 3-4 tygodniowe opóźnienie w stosunku do przeciętnego roku lecz jedynie ok 14 dniowe opóźnienie. A wrażenie tak późnego rozpoczęcia wegetacji wynika raczej z porównywania obecnego roku do roku poprzedniego, kiedy to wegetacja ruszyła zdecydowanie wcześniej niż przeciętnie (jęsli miało co ruszyć ).

Oczywiście w innych rejonach Polski może być to nieco inaczej i być może wegetacja jest bardziej opóźniona tego niestety nie wiem.

 

Ps. Najpóźniej wegetacja w moim regionie ruszyła 17.04, było to w 97r i wiadomo jak się skończyły te roztopy na południu kraju.

I taka ciekawostka dla zwolenników teorii ocieplenia klimatu w Bdg akurat miniony marzec był najzimniejszy od momentu prowadzenia badań czyli 49r.

Umnie prędzej jak w połowie maja na pewno nie zakwitnie jest sens skracania jeszcze?

 

henio i jak tam ten Twój rzepak namyślił się i kwitnie czy czeka jeszcze na tę Twoją połowe maja? U mnie Visby 7-8 maja był w pełni kwitnienia Kolumb 10 maja a Exquisite i Artoga wtedy dopiero pierwsze kwaitki miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na dziś kwitnie 10% na pędzie głównym to chyba kwitnie nie wiem czy dać na opadanie płatka już bo troche to wcześnie chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pryskajcie jak tylko zacznie coś opadać. Ja zawsze opóźniam lekko ten oprysk i dobrze na tym wychodzę. W tym roku będę oscylował w granicach 18 maja nie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też zależy czym sie pryska. U mnie miałem pryskać pictorem (już kupiłem) ale u innych rzepaki kwitną na całego a u mnie jest około 5 dni opóźnienia i jeszcze jak bym zastosować pictor to wegetacja mi sie za mocno wydłuży i zastanawiam sie co teraz kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gregorfik już pryskałeś na płatek?

 

Dziś zaczynamy. Najpierw Visby i Kolumb. Pryskane będą propulsem czesc a a część acanto 0,5l + Impact 0,7l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw propulse.u mnie pikoksystrobina+prochloraz ale nie wcześniej niż koniec tygodnia-odmiana dk exstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety miałem pryskać pod koniec tygodnia ale być może będę zmuszony jechać już jutro z przyczyn czasowych. Pryskam Yamato + Mospilan .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki: podpisujecie już jakieś kontrakty? Jakie echa co do cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety miałem pryskać pod koniec tygodnia ale być może będę zmuszony jechać już jutro z przyczyn czasowych. Pryskam Yamato + Mospilan .

 

kontrakt u nas podobno juz ponizej 1700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się z ciężkim bólem wykonać miejmy nadzieję ostatni zabieg na rzepaku w tym sezonie. Teraz pozostaje tylko czekać z tego całego działania się urodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też wykonałem ostatni zabieg na 1 ha rzepaku który mi pozostał

w supie podoba mi się ta odmiana belevua, zobaczymy jak sypnie, wygląda nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja już po pryskaniu ale to nie ostatni wyjazd,jeszcze sklejacz z desykacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zobaczę czy będzie potrzeba. Na jednym kawałku od lasu bo tam dojdzie na wrzesień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sherlock /zaczynał kwitnąć 07 maja/ i California zanieczyszczona rzepikiem już opryskane 16go maja Yamato + Mospilan. Castille jeszcze czeka. Najwiekszy problem teraz to susza- od 2tygodni nie padało. Ciekawe który dłużej wytrzyma bez wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rzepakw regionie ostatni zaczoł kwitnąć a jako pierwszy go pryskałem na płatka.

Wczoraj dałem mu pictor 0,5l + proteus 0,5l + bormax 1l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dajecie mospilan 20SP na szkodniki łuszczynowe? jaka najlepsza pora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bor podczas kwitnienia

Bormax daje od 4-5 lat w czasie kwitnienia i na plony nigdy nie nażekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...