Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co za spina, ależ ja nikomu nie radze, tylko nie wiem co da trzymanie rzepaku, to raz, po drugie trzymanie do jesieni. Ale kto komu zabroni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno podobno towaru w brud! Wczoraj leciałem na Frankfurt n M. i widziałem tylko 1 porządny wyłożony w oddlali rzepak. Reszta nic porządnego takie jak u nas słabo rozgałęzione tylko że mniej dojrzałe. Tam kosili jęczmień i pszenżyto. U mnie po sąsiedzku w byłym pgr wczoraj wystartowali. Dziś dokończyli kawałek i koniec. Reszta stoi. Nie wiem jaka wilgotność i plon. Koszą na 3 kombajny bo mają kilkaset ha i pewno pchają na suszarnie. Mój dziś pęd główny do koszenia boczne łuszczyna zielona z ziarnka już czarne się robią. Na moje potrzebują 2 dnia dobrego słońca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za spina, ależ ja nikomu nie radze, tylko nie wiem co da trzymanie rzepaku, to raz, po drugie trzymanie do jesieni. Ale kto komu zabroni...

Nie spina nie spina tylko ,nawet Ci co trzymali do jesieni dostali w plecy. Znajomy szofer co to na Serbie jeździ ,mówi że po drodze widzi piękne łany rzepaku i zbóż,no i QQ ponoć jeszcze tyle nie widział przez 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegos nie rozumiem kukurydzy jest nasiana masa rzepaku tez mnóstwo zboża nie wymarzły wszystkiego opór!!czy Polska zwiekszyła swoją powierzchnie!!!????

 

nie dajmy sobie wmówić klęski urodzaju bo z takich zagran zyja handlarze.na rzepak podpisali kontrakty pewnie koło 2000zł/t a teraz zbierają tony od naiwnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znów nas wydutkaja, dlaczego planując inwestycje nie można okreslić ceny... to nie jest normalne, nie takiej ekonomi mnie uczyli, , w takim ukladzie może sie okazać ze nawet marna lokata da mi więcej niż super udana plantacja rzepaku, nawet jesli rzepak wiosną bedzie po 3k to co z tego skoro go nie przechowam, kontraktacja daje mi jedynie gwarancje ze mam gdzie zawieźć ... chory kraj.

ps kiedy kosicie ja we wtorek może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czegos nie rozumiem kukurydzy jest nasiana masa rzepaku tez mnóstwo zboża nie wymarzły wszystkiego opór!!czy Polska zwiekszyła swoją powierzchnie!!!????

 

nie dajmy sobie wmówić klęski urodzaju bo z takich zagran zyja handlarze.na rzepak podpisali kontrakty pewnie koło 2000zł/t a teraz zbierają tony od naiwnych

 

A kto Tobie zabraniał podpisać kontrakt na około 2000 PLN/t i ponieść ryzyko ? tylko do tego trzeba mieć ...., więć przestań marudzić i zastanów się na przyszłość !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest z tego wszystkiego to, że nawet jak zakontraktujesz to nie dostaniesz tej ceny tylko możliwość i pewność odbioru a tu taj nie ma łaski wiozę gdzie mi się podoba. Lipa! Ładujesz cały rok bo liczysz że będzie po 2k a tu klaps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pepsi dobrze pisze, chcesz zarobić musisz ponieść ryzyko, tylko to niestety już nie robi się nie rolnictwo.... .

 

Jutro może coś ruszymy, kilka ha już wymłóciliśmy i plony wyglądają hmm dziwnie...

 

Ogólnie jest panika z tym rzepakiem i gra spekulantów. Jakby był na starcie rzepak po 2000zł to jaki spekulant by zimą na nim zarobił?

Musiałby był po 3000zł

Muszą grać na zniżke ceny i najgorsze to że ludzie w to wierzą, że jest urodzaj wieć musi być tanio..., zeby potem móc coś zarobić na tym.

My niestety jako najsłabsze ogniwo marketingu mamy .... do powiedzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doją nas jak te krowy bo wiedzą że rolnik sprzedać musi a olej w sklepach i biopaliwo nie staniały. SZKODA GADAĆ CENA PO KOSZTACH PRODUKCJI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak wygląda cena w byłych ZT Bodaczów i PZZ Zamość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzicie troszeczkę z błędnego założenia, podstawową działalnością rolnika jest realizowanie produkcji i zysku niej, natomiast właśnie działalnością spekulacyjną jest oczekiwanie na wzrost cen, natomiast wyspecjalizowani spekulanci nie zajmujący się produkcją rolniczą zarabiają na zmienności cen, a nie wyłącznie na wzrostach, mogą teraz sprzedawać rzepak i to robią, a później go skupią z rynku za niższą cenę, bez spekulantów jednak nie byłoby rynków terminowych, czyli gospodarki rynkowej w ogóle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s-piotr nie wszyscy w ubiegłym roku mieli możliwość sprzedać po 2200, u mnie ozimy rzepak wymarzł, a jary kosiłem 20 sierpnia i mogłem sprzedać po ok 1700 netto, przetrzymałem do stycznia i poszedł po 1980 netto. zresztą co roku przechowuje i jeszcze nigdy na tym nie straciłem. W tym roku powinienem sprzedać w żniwa, ale chyba znów rzepak trafi do magazynu bo wkórw*a mnie nie tyle niższa opłacalność uprawy co to, że te kmioty handlarze zarabiają w tej chwili więcej na każdej tonie niż rolnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jak by był sprawinejszy rząd to spekulantom nałożył by takie kary że by im odechciało okradać rolników .Ale jaki koń jest każdy widzi . na dzień dzisiejszy Kościan sufle 1420 tona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę jak by był sprawinejszy rząd to spekulantom nałożył by takie kary że by im odechciało okradać rolników .Ale jaki koń jest każdy widzi . na dzień dzisiejszy Kościan sufle 1420 tona .
To nie możliwe jak mogąsami sobie kary nakładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy już kombajny ruszyły, rzepaki desykowane 2 tygodnie temu miały już w sobotę 9,5%, ale takie się grzeją i nikt nie odważy się ich przechowywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj właśnie wymłóciłem belevou, pewnie 3 ton z ha nie będzie, mógł jeszcze ze 2 dni postać , wilgotność 10,5, ale kombajn był u sąsiada więc wziąłem żeby jednego problemu się pozbyć .

POM Wierzawice płaci za kontraktowany 1350 za nie po 1330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos z przedmówców pisał o kontraktach terminowych-to jest głupsze niz podatek belki-sprzedawanie i kupowanie czegoś czego fizycznie jeszcze nie ma.tym sposobem mamy taki rynek jaki mamy gdzie najlepiej żyje sie Z rolnictwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest z tego wszystkiego to, że nawet jak zakontraktujesz to nie dostaniesz tej ceny tylko możliwość i pewność odbioru a tu taj nie ma łaski wiozę gdzie mi się podoba. Lipa! Ładujesz cały rok bo liczysz że będzie po 2k a tu klaps.
Kontrakt bez ceny to nie kontrakt tylko zobowiązanie a co w tej sprawie robią nasi przedstawiciele czyli izby rolnicze,siedzą cicho i modlą się aby dociągnąć do końca kadencji i godnie wykorzystać kasę którą wszyscy płacimy no ewentualnie załatwiają swoje sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwne zawsze każdy chwalił się plonami, a tu nic czyli niema czym ssię pochwalić cena będzie ale za parę miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu się nie pochwalić plonem wkońcu pracowało się na to cały rok.

A po drugie lubię porównać jak wypadam względem innych,zawsze to też jakaś motywacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już po żniwach 4.8 ha plon 3.5 t z ha na 4a i 4b nie jest źle pół ha zwierzyna zniszczyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...