Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

już po żniwach 4.8 ha plon 3.5 t z ha na 4a i 4b nie jest źle pół ha zwierzyna zniszczyła

Ja wczoraj zciołem,plon 3.8t z h na 3 klasie a zysk niewielki cena 1360+vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przedwczoraj na 4b i 5 klasie z 2.5 ha slabszego rzepako/rzepiku bylo 5 ton, sprzedany po cenie 1380 netto- zysk jeszcze byl, ale minimalny. Reszta jeszcze niedojrzała, rude pędy boczne, za to polowa pszenicy juz gotowa do zbioru, tylko deszcz pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł by ten deszczyk do nas przyjść, ma niedaleko

planujecie już nowe zasiewy rzepaku ??

jakieś rozważania nad odmianami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś sprzedałem w ellewatorze krasnystaw partię cena 1300netto, kiedy skończy się ta przecena ? z odmian jeszcze się nie zdecydowałem ale wybiore coś z listy zalecanej na lubelskie i myślę o chagalu, arot , ewentualnie adriana, jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia o wyżej wymienionych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Californium sieje ją co roku i jeszcze się nie zawiodłem,znajomi co szukali większych plonów w innych odmianach i tak wkońcu wracają do tej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o SY KOLUMB podobno bardzo dobrze plonuje?? może ma ktoś jakieś doświadczenia z tą odmianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SY kolumb u znajomego 4300kg/ha u mnie californium 3800kg /ha ale mysle gdybym mial ph takie jak on to wyszlo by na to samo , ale kolumb u znajomego przy dawce 200kg N skracany tak jak moj i jego stal nic sie nie polozyl a moja californijka sie polozyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o SY KOLUMB podobno bardzo dobrze plonuje?? może ma ktoś jakieś doświadczenia z tą odmianą?

 

Jutro go młóce jak dobrze pojdzie to pojutrze może coś bede wiedział..., ale czy wynik visbiego jest w stanie pobić trudno powiedzieć...

 

Co do Californi dobra odmiana na średni poziom agrotechniki, na wysoki można wyciągnać wiecej z innych.

W tym roku mamy tylko mieszańce, ale w poprzednich testowaliśmy przez 3 lata californie vs vision i ten drugi zawsze 200-400kg wiecej w tych samych warunkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Artoga dała 4,2t z ha przy wilgotności od 7-9.2%. Zostały jeszcze 2 ha sianej 2 tygodnie później i z inną ochroną porównamy wyniki czy warto było jechać caryxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wiosna był poruszany temat wysiewu azotu.jednym sie udalo wysiac przed nawrotem zimy inni wysiali wraz z nadejsciem wiosny.zauważył ktoś różnice w plonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wczoraj rozmawiałem ze znajomym na ten temat

on nie zdążył na wszystko rozsiać przed śniegami, na jednej działce wypadło tak że na połowie było rozsiane a na drugiej tyle samo ale już po zejściu śniegu.

po ruszeniu wegetacji o wiele lepiej wyglądał ten na który wcześniej poszedł azot, wszystkie zabiegi identyczne, a plon zauważalnie lepszy z późniejszym azotem,

ciężko powiedzieć jaka była różnica, ale dało się ją zauważyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kadore przy wilgotności 7,2-8,4% dał 4,2t, przy 170 kg N.

Ja wysiałem pierwszą dawkę w postaci saletrosanu w marcu, drugą, zaraz po zejsciu śniegu z drugiego ataku zimy.

Zrobiłbym tak samo znów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
azot dawalem po zejsciu sniegu plon 3.9.wiec nie ma kolosalnych róznic

No 100 kg na 1 ha więcej to już masz dobry fungicyd do przodu. Jest o co walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visby 4-4,2t/ha azot po zejsciu śniegu na dwa razy (saletrosan i saletra) w sumie 200kg/ha, pełna ochrona z górnej półki a i tak przegrałem z niskobudżetowcem z za miedzy nasiona chyba california z własnego chowu, 400kg saletry, wszystko po kosztach, brak ochrony fungi i łuszczynowych na płatek - 3,2t/ha. Przy takich cenach ma prawo sie ze mnie śmiać. Jest ryzyko jest zabawa jak to mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
azot dawalem po zejsciu sniegu plon 3.9.wiec nie ma kolosalnych róznic

No 100 kg na 1 ha więcej to już masz dobry fungicyd do przodu. Jest o co walczyć.

100 kg dla mnie to nie wielka róznica.wole nie ryzykować z nawozeniem w trudnych warunkach.spodziewałem się rónic pół tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak wykoszony.

Odmiana Vision plon 4,2 na 3kl. i 3,2 na 4kl. z lasem dookoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plon niższy niz w zeszłym roku i jeszcze ta cena. Cena na dziś to 1280 netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie planujecie nawożenie pod rzepak??

Ja nic w nawożeniu i ohcronie nie zmieniam,jakiekolwiek oszczedności odczuje się na plonie,więc jaki tego sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki że jak gleba zasobna to jak rok nie dasz PK a plon jest normalny ja czekam aż się teraz ceny nawozów dostosują do cen zbóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny nawozów nigdy nie dostosują się do cen zbóż,więc musiał bym wcale nie nawozić? Wiem że na takich oszczędnościach kiepsko się wychodzi a ziemia nie człowiek nieda się oszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...