Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten rzepak jest "mocny"? Jeśli łęty są zielone to nie mogło Ci się nie zapychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sredni plon 3,5 tony z ha kosze bez przystawki fakt ze wyzej kosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na suszarnie to już jadą ja czekam do połowy przyszłego tygodnia. Gnoju nie ma co młóciś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 stopni na dworze i na suszarnie młócić to trzeba mieć coś nie tak z główką, ale są niecierpliwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sąsiad dziś próbował ale jeszcze nie idzie, ja myśle że zaczne w sobote jesli oczywiście pogoda dopisze. Jadąc z poznania w poniedziałek widziałem że zbierali z pokosów! Faktycznie z suszarnia nie ma co sie bawić mysle że pare dni takiej pogody i będzie ok. teraz można kosić zboża, przynajmniej u mnie już zaczeli ja też. Plony -30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swój skosiłem wczoraj Cllas Dominator Mega szerokosc robocza 6,2 m oczywiscie ze stołem 2,4 h kosił 1.20 h a rzepak sypał niezle jak na ten rok w mojej okolicy wyszło mi 3,5t /h a wilgotnosc 8,7% oczywiscie nie był pryskany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 stopni na dworze i na suszarnie młócić to trzeba mieć coś nie tak z główką, ale są niecierpliwi

Jak byś miał ponad 200 ha ciekawe co byś robił. Wcale się im nie dziwię. Pewnie ten ostatni to nie będzie suszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już skosiłem.Jestem niesamowicie szczęśliwy , bo dzisiaj w nad moim polem przeszła prawdziwa nawałnica-ulewa, grad wielkości grochu i mocny wiatr.Na skutek awarii kombajnu zostało nie skoszone około 200m kwadr. rzepaku.To co z niego zostało to tragedia.Straty oceniam na 50-60%.Jak sobie pomyślę ,że mogło mi tak wymłócić 20ha.....ufffff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie ale Ci sie udało! Ja tez jestem szczesliwy bo mój rzepaczek miał tylko 2,4 % zanieczyszczeń w tym 0.6% zanieczyszczen uzytkowych - stąd cena 940 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

940 brutto czy netto , bo chyba miałeś potrącenie za wilgotność . Jaka podstawowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w piatek wykosilem rzepaczek wczoraj sprzedalem wilgotność 7,1 prosto z pola cena 945 z vat po odjeciu zanieczyszczen 915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał 200ha rzepaku to bizonem bym się za niego nie zabierał, a dobrym sprzętem 25-30ha położysz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Golili go dwoma Clasami Mega 204 i 208 w dzień kładli 20-30 ha zależy jak sypał. Średnio wyszło im koło 3,5t a najwięcej wyciągneli 4 t z ha. Ja dziś pokosiłem 8 ha. Załuję że jednego kawałka nie poleciałem na dojrzewanie dużo było zielonego. Co do plonu to koło 3,5 ale jeszcze muszę go odwieź wtedy zobaczymy jak wyszło. Jutro hyba skończę rzepak i znowy odkładać stuł i dalej w zboże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem to nie Lexiony. A też koło 10 godzin kosili dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem czy mają luz rzepak dół zielony to buczały nieżle jak słoneczko zaszł po co męczyć maszyny. Z drugiej strony jechali na hektary więc się dziwiłem ale widziałem ich tylko ma 2 kawałkach nie wiem jak jechali na pozostałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...