Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś tebu na 4-6 -ym liściu o wielkości łyżki do zupy po 100ml na każdy liść i jak pisałem pięknie działa w optymalnej temperaturze zastosowania powyżej 10st C. Ja w zeszłym roku to miałem liść wielkości 1/2 dłoni jak hamowałem więc dlatego dałem ccc. Nie spotkałem się w literaturze jak dotąd z sensownym opisem ile i kiedy dać ccc w rzepaku. Generalnie tebu bardziej hamuje część nadziemną motywując korzeń do rozwoju a ccc liście i korzeń co w przypadku rzepaku nie jest taki dobre na jesieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caryx to prawie to samo co tebu tylko dodatkowa substancje ma, trochę przereklamowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to caryx ma dwie dodatkowe substancje (30 g/l metkonazol + 210 g/l chlorek mepikwatu) i jest pozbawiony tebukonazolu, ciekawe jak sprawdziłby się tebukonazol + medax top, a jak kosztowo wychodzi caramba + medax top w takiej dawce jak caryx? i czy proheksadion wapnia nie zaszkodzi rzepakowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku wszystko jechałem caryxem jestem zadowolony efektem. Rzepak niski fajnie się kosiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie to caryx ma dwie dodatkowe substancje (30 g/l metkonazol + 210 g/l chlorek mepikwatu) i jest pozbawiony tebukonazolu, ciekawe jak sprawdziłby się tebukonazol + medax top, a jak kosztowo wychodzi caramba + medax top w takiej dawce jak caryx? i czy proheksadion wapnia nie zaszkodzi rzepakowi?

 

Podobno ma szkodzić, czy to prawda nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie -- czy w dwa tygodnie po siewie rzepaku można go potraktować pilotem na jednoliścienne ? -- konkretnie chodzi o wyczyńca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku wszystko jechałem caryxem jestem zadowolony efektem. Rzepak niski fajnie się kosiło.

kiedy stosowałeś i jakie dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie-opryskałem rzepak przedwschodowo i op wykiłkowaniu strasznie przyżółk ma już 4 liść i wielkością jest taki sam jak ten zielony.Środek miał być niby dobry czy on napewno mu nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak był mokry rok to bez wiaderka Ślimaxa na borowinach i pod miedzami rzepaku nie było. Po zmierzchu po kilka na roślinie siedziało, dziury w liściach i zaschniety śluz. Od dwóch lat sucho, to ich nie ma, jeden dziurawy liść na tysiąc, a po zmierzchu nie sprawdzalem. Tyle że dolnośląskie to jest właśnie rejon największego wystepowania ślimaków. U nas za to samosiejki pozjadaly jakieś gasiennice, chyba larwy gnatarza, było to u was? Przejdą na ten zasiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak był mokry rok to bez wiaderka Ślimaxa na borowinach i pod miedzami rzepaku nie było. Po zmierzchu po kilka na roślinie siedziało, dziury w liściach i zaschniety śluz. Od dwóch lat sucho, to ich nie ma, jeden dziurawy liść na tysiąc, a po zmierzchu nie sprawdzalem. Tyle że dolnośląskie to jest właśnie rejon największego wystepowania ślimaków. U nas za to samosiejki pozjadaly jakieś gasiennice, chyba larwy gnatarza, było to u was? Przejdą na ten zasiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tak jak pisał Szopen, larwy przyszły i od razu spowodowały piękne "gołodupożery" na obrzeżach, potraktowałem je tym co miałem pod ręką, czyli Mospilanem, Avauntem i resztkami zaprawy nasiennej zmieszanymi razem, bo nie wiem czy doczeka do otwarcia sklepów w poniedziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niewiele pomoże jak opryskasz w dzień. musisz prysnąć jak się ściemni podwójną dawką najtańszej cypermetryny. one w nocy żerują a w dzień siedzą pod ziemią. Jak mi powiedział kiedyś profesor z Wrocławia systemicznego razem z rzepakiem musiały by tyle zjeść że nic na polu by nie zostało.

Metoda wypróbowana, Mospilan w podwójnej dawce nic im nie zrobił , a cyperkill w nocy zadziałał super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości, to licznie pojawiły się larwy gnatarza, ślimaków- brak. Najwięcej było po południu i wieczorem, w sobote, wtedy też zostały opryskane. Na szczęście mały areał był zajęty, a efekt po tej "miksturze rozpaczy" znakomity, wszystkie robale leżą, nie przeszły dalej, chyba jednak ten Avaunt dopomógł. Fastac już czeka w odwodzie. Dzięki za rady. A mój profesor od medycyny sądowej mówił, że wszystko jest trucizną, zależy to tylko od dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośliny to najbardziej odczuły na przełomie wiosny i lata. Tylko, że u nas cały czas zbyt sucho, niedobór wody w glebie, a prognozy deszczu się nie sprawdzają. Na borowinach rzepak ma 1 liść właściwy wielkości 1-groszówki, poza tymi miejscami ma około 3 liści. Ciekawe, czy da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten rzepak na borowinach możesz już likwidować ,nic z niego nie będzie,zima go wykończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie śnieg to nic go nie ruszy, u mnie na glinkach dopiero zaczyna wschodzić,

 

odnośnie do cen rzepaku to dzisiaj kupiłem olej 5l za 20zł w biedronce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdanie o likwidacji plantacji mi też wydaje się zbyt śmiałe w przypadku ciepłej jesieni rzepaczek może spokojnie do zimy się przygotować, pewne jest jednak iż zniżka plonu murowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo maly rzepak tylko gdy deszcz popada lub przed deszczem sypnij z 70kg saletry mu a gdy bedzie mial wlasciwe liscier daj jakas odrzywke siarczan mg bor ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...