Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dobrze, że ekspert obudził się chociaż po sezonie

 

bezpośredni odnośnik do artykułu:

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/media/migrated/pl2013/pdf_2013/Artykul_Caryx_-_2013_.pdf

 

zastanawia mnie tylko dlaczego jesienny zabieg za 100zł/ha zwiększa masę korzeni o 3,87% przecież to jest śmiesznie mała wartość, już wiosenny zabieg ma lepszy efekt 8%; więc może warto zaoszczędzić na jesień stosując toprex a wiosną zastosować caryx - również oszczędzając, a jakie efekty daje dawka 0,8l/ha? kosztuje trochę więcej niż toprex ale już od wielu praktyków słyszałem, iż 1l/ha za mocno hamuje plantacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
saletra nie pomoże na nie równe wschody.deszcz i ciepła pogoda to i rzepak zacznie rosnąć

 

Czy można mieszać Caryx z graminicydem Targa (chizalofop-P etylu)? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do beki jeszcze dodawałem galerę i o dziwo rzepak plonował chwastów nie było , zimował bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po oprysku na chwasty strasznie pożółk i stanoł w miejscu, mam wrażenie że zaczyna gińąć,rzepak bardzo mały 4 liście po prostu koszmar nie wiem co robić a już nadają przymrozki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nieźle. Ja to na robaka Mospilan albo DURSBAN. A jak to jest Panowie z Tebu na etykiecie jest ,że na jesieni bierze tylko czerń krzyżowych. A inne tebukonazole też sucha zgnilizna kapustnych, Bierze to samo co Orius albo horizon... bo niby taka sama substancja. Czy się mylę ? Pytam się ponieważ u mnie tylko to jest w pobliskim sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko kwestia rejestracji jest.

Aby tylko ilość s.a. sie zgadzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. To po niedzieli jade na grzyba na robaka i bor Robaka widać ale u mnie teraz zimno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można dać jutro np supero albo leoparda 1l/h samosiewy rzepaku jeśli w pon w dzień 13 w nocy 0 a w następnych dniach przymrozki do ok -4 nawet wtorek środa itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po ozimym zbożu to przymrozek nie załatwi samosiewów więc muszę pryskać tak czy inaczej wiec ktoś mi odpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa lata temu zwalczalem leopardem samosiewy w rzepaku i tez wykonywalem zabieg gdy wystepowały przymrozki (nie pamiętam do ilu poniżej zera spadała temperatura) i zabieg był skuteczny, nie zauważyłem też żeby rzepak ucierpiał, kontaktowałem się w tej sprawie z przedstawicielem producenta i kazał pryskac jeśli trzeba tylko żeby nie robić mieszanin z odżywkami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze, że ekspert obudził się chociaż po sezonie

 

bezpośredni odnośnik do artykułu:

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/media/migrated/pl2013/pdf_2013/Artykul_Caryx_-_2013_.pdf

 

zastanawia mnie tylko dlaczego jesienny zabieg za 100zł/ha zwiększa masę korzeni o 3,87% przecież to jest śmiesznie mała wartość, już wiosenny zabieg ma lepszy efekt 8%; więc może warto zaoszczędzić na jesień stosując toprex a wiosną zastosować caryx - również oszczędzając, a jakie efekty daje dawka 0,8l/ha? kosztuje trochę więcej niż toprex ale już od wielu praktyków słyszałem, iż 1l/ha za mocno hamuje plantacje

 

Co do zwiększenia masy korzeni, to zwiększa nie o 3,87 % a o 38,8 % !!!!

W kwestii kosztów zabiegu - owszem wspomniany przez Pana jest tańszy, ale przełożenie na plon na podstawie doświadczeń z 3 lokalizacji w Polsce

48,4 dt/ha, gdzie nawet przy obniżonej dawce Caryxu 0,7 plon wyniósł 50 dt/ha, a przy dawce 1,0 l/ha 52 dt/ha. (ochrona wiosna na wszystkich obiektach Caryx 1,0 + Pictor 0,5)

Zysk łatwo sobie wyliczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli wzrost z 273kg do 284kg to skok o 38,8% to należy zastanowić się nad poprawnością wszystkich prezentowanych danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy...

Przecież te 273 i 284 kg to jest azot pobrany przez rośliny. Gdzie jest podana masa korzeni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, załóżmy zatem, iż miarą "efektywności" systemu korzeniowego jest właśnie wskazana ilość pobieranego azotu, w związku z powyższym nadal śmiem twierdzić, iż 3,87% to nie jest przekonująca wartość, ale jeśli faktycznie masa korzeni wzrasta o blisko 39% to już jest to wartość mająca duże znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to przepraszam bardzo, za to co napisałem. tylko skąd się w takim razie wzięły te procenty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pryskałem w tamtym sezonie leopardem bardzo późno i przymrozki były już na porządku dziennym i oprysk zadziałał bardzo efektownie. Możesz z powodzeniem jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...