Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mm/cm2 a mm/cm3. Jest to długość drobnych korzeni w jednostce objętości gleby i tu wychodzi te 38% więcej - wydaje się dużo. Natomiast wykorzystanie N wychodzi 3% z groszami. Pierwsze co mi się nasunęło to kiedy był robiony pomiar - myślę, że na wiosnę (bo jest wynik Caryx na jesień i wiosnę) a wtedy korzeń rzepaku jest powiedzmy jak pietruszka. Zgadzam się, ze 38% więcej drobnych korzeni ma znaczenie ale wynik "magazynowy" nie powala mnie - bo przydałaby się objętość tej pietruszki do drobnych korzeni.

Ja zrobiłbym to inaczej - część pola opryskał jednym część drugim (można kilka powtórzeń). Przy zbiorze odcinam uwrocia i koszę kombajnem aż zaświeci sie lampka ze zbiornika - robię wcięcie w bok łanu. Powtórka w drugiej połowie i macie wynik co lepsze bez wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy po co kłócić się o cm to nie miejsce Mnie wystarczył test zimy 2011/2012 pół pola opryskane caryx pół toprex. Pisałem o tym i wrzucałem nawet zdjęcia. Post był z 29 marca 2012. Niestety teraz nie potrafie tego skopiować i tu wrzucić, więc jeśli masz chęc i tyle determinacji żeby odkopać to zobaczysz zdj i nie będziesz już mówić, że nie ma różnicy, że po co przepłacać itd.

 

Mnie jakoś nie moze sie udać tego przeżucić tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Oto chodziło?

Kiedys pisałem o tym że stosowałem na jednym z pól do połowy pola Caryx a drugą połowe Toprex. 20 marca wyglądało to tak

http://imageshack.us/photo/my-images/24/rzepakpolpola.jpg/

po lewej caryx po prawej toprex. Przedwczoraj wygladało to tak zdjecie z drugiej strony wiec po lewo toprex po prawo caryx http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a0a1f754a40437d.html. I jeszcze dwa zdjęcia na jednym sam toprex na drugim Caryx http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b8b8edeed3f0081.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/86bee389cf4d1176.html

Komentarz chyba zbędny każdy widzi i potrafi ocenić. U Nas przez tego "architekta łanu" 35ha już przesiane lub przesiane bedzie.

Dodam jedynie że odmiana Visby oprysk tego samego dnia. Żadnej róznicy w agrotechnice nie było wszystko robione jednakowo a efekt zupełnie inny Caryx 30-45 roślin na m2 a Toprex 0-20 przy czym rozmieszczenie nie pozwalające na pozostawienie. Temperatury 2krotnie do - 21 no i kilka dni około -18-20.

Oszczednośc na 1 ha niewielka a straty ogromne... rugi chyba najważniejszy link nie działa wiec daje jeszcze raz :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58b6126822a1fc96.html

(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pryskałem Caryxem ale na wiosnę i również jestem zadowolony. To prawdziwa siekiera nie ma prawa nałożyć się oprysk bo następuje praktycznie całkowite zatrzymanie wzrostu roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki:) jeśli liczy się liście rzepaku to te pierwsze po wschodowe (w innym kształcie) zaliczacie do ich liczby? przykład: 2 liście powschodowe + 4 zwykle = 6 czy 4? podobno tych pierwszych się nie liczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Moni a co koledzy napisali 2 posty niżej??

 

@fryciol te dwa pierwsze to nie liście tylko liścienie, nie liczy się ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Marbar:)

w takim razie mój rzepak ma dopiero 5-6 liści ;/ chyba nie nadrobi do zimy 10-12 liści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy kiedy będzie zima, w tym tygodniu ma być ciepło więc będzie rósł jak na drożdżach,

u mnie jeszcze niektóry 4 liści niema, ogólnie jest bardzo nierówny,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czy mieszanina tebukonazol 0,5, caryx 0,25, siarczan magnezu 5kg, mocznik 10 kg, bor 2 litry, mikro, pyrinex 0,5l, leopard 0,7l w jednym oprysku ma sens? Rzepak 3-4-5 lisci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie zważy i przeleci przez dysze to będzie sukces. Po kiego czorta mieszasz tebu caryxem mocznik? i jakieś mikro. Siarczan i bor ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mieszaniny caryx tebu to mysle o dwoch rzeczach. Po pierwsze dwie substancje grzybobojcze ktore mimo, ze sa z tej samej grupy triazoli uzupelniaja sie. po drugie efekt pienięzny 0,5 tebu i 0,25 caryx to nie to samo co 1 litr caryx. Oczywiscie dreszcz emocji przy kombinowaniu tez jest w tym uwzgledniony A i dawka wymslona oczywiscie przeze mnie dla rzepaku nie wiekszego niz 5-6 lisci. Przy wiekszym rzepaku nalezaloby zwiekszyc dawke caryxu dla zwiekszenia efektu skracania. A co do mocznika i mikro to po prostu slaby start rzepaku w tym roku brak azotu wyplukanego przez deszczowa pogode. Nie wiem czy taka ilosc cos moze zdzialac, ale sprobowac moze warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś z was Basfoliar Kelp P-Max jesienią na swoich uprawach? Ja stosowałem to u siebie w zeszłym roku i efekt był bardzo dobry, rzepak ładnie wzmocnił się przed zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem w rzepaku, ze względu na suszę siałem pod agregat i przez przypadek nasiałem gorczycy, rzepak jest ok tylko gorczyca go przerasta czy jest jakiś oprysk na który gorczyca jest wrażliwa a rzepak pozostanie, ogólnie rzepaku jeszcze nie odchwaszczałem a ciepło nadają więc opłacało by się coś prysnąć - pilne proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie co przychodzi mi do głowy to kerb który zwalcza gorczyce polną.niestety nie mam pewnosci czy zwykłą gorczyce tez bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zabieg wpierw robić na rzepaku caryx czy odżywki czyli bor i mikro? Może ekspert się wypowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z gorczycą trudna sprawa. póki będzie ciepło, będzie rosła Ci w oszałamiającym tempie i będzie robiła sporą konkurencję dla rzepaku. musisz poczekać do pierwszych silnych przymrozków wtedy ją zetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli jest środek w co wątpię to sam byłbym zainteresowany, gdyż wychodzą mi samosiewy gorczycy z upraw z poprzednich lat, jednak już w coraz mniejszej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no bo obawiam się że taki mix może spowodować zapychanie się filtrów itp;/ Bor bywa grymaśny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...