Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Miło nam poinformować, że w 2014 roku rusza druga edycja Caryx Cup – Turniej napędzany energią fungicydu BASF. W tym roku turniej Caryx® Cup kierujemy do zespołów-drużyn reprezentujących szkoły rolnicze (średnie i zawodowe) - głównie z województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Nagrodą główną turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski, a nagrody dodatkowe to sprzęt, stroje sportowe oraz lekcje chemii w Centrum Nauki Kopernik. Więcej informacji na stronie http://www.caryx-cup.basf.pl/

Dla wszystkich rolników, którzy do końca kwietnia kupią Caryx - czekają oryginalne piłki. Szczegóły na http://www.caryx-cup.basf.pl/ w zakładce Piłkarska Promocja Caryx.

Zapraszamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i stało się pierwszy raz w lutym posiałem N na rzepak, ale nasłuchać musiałem się seniora że to za wcześnie jutro ciąg dalszy w polu sucho rzepak ok trochę kolorowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena rzepaku 1600 +Vat chyba czas się z nim rozstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, potrzebuje jakiegoś herbicydu na chabra w rzepaku.

Galera albo navigator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navigator nie ma rejestracji na wiosnę. Jakie mogą być skutki użycia go w tym terminie? Próbował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na chabra w rzepaku taniej od Galery wychodzi Lontrel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek skutek może być straszny, jak źle wpiszesz to możesz mieć problem, bo jaki może być niby inny skutek? lontel można galere można a navogator nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś najbardziej się przekonałem do Galery +Starane na wiosne jeśli chodzi o dwuliścienne. A z innej beczki- jeżeli mam przewidziane niecałe 300 kg Saletrzaku/ha na całą wiosnę to czekać, czy jechać z koksem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co lepiej skróci rzepak toprex czy caryx i który z nich lepiej działa na choroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co lepiej skróci rzepak toprex czy caryx i który z nich lepiej działa na choroby?

toprex - lepsze działanie grzybobójcze

caryx - lepsze działanie skracajace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galera + starane w rzepaku czy to można stosować starane kiedyś w pszenicy stosowałem dobre na lipczycę proszę o sprostowanie czy starane można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Starane to 1) Nie ma rejestracji na rzepak (mozna rozpisać w ewidencji na pszenicę 2) Do tej pory wypróbowałem dawki 50-75 ml/ha z Galerą 0.35 i przytulia się ładnie poddała, w tym roku spróbuje trochę więcej, 3) Podobno duże dawki kręcą liście rzapaku a "zrobienie" odpowiednika Galery z Lontrelu+ Starane pali rzepak. Przynajmniej tak u nas powiadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już pisałem o stosowaniu Lontrelu i Starane w rzepaku jarym.

Starane poszło około 100 ml/ha. Faktycznie liście delikatnie poskręcało ale tylko na kilka dni - pole czyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowaliście mieszankę navigator + command przedwschodowo w rzepaku jarym?

 

czy jest jakiś tani środek na przytulię w rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym zwalczę wyrośniętego chabra i bratka polnego, wylazło to tak placami na takim piaszczystym polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bratka nie ma sensu zwalczać, i tak sobie nie poradzi z rzepakiem,

jeśli odmiana rzepaku jest wysoka to chaber powiedzmy do kilku roślin na metrze też nie jest groźny, wystawi tylko sam kwiatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale te place są zdominowane przez chwasta.prawie nie widać rzepaku,pomóc mogła by Galera ale ona słabo bierze tak wyrośniętego chabra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dobrze piszą o lontenie tylko bez niczego go dawaj bo to ,,wredny,, srodek na domieszki

 

a z Staranne to sie tez kiedyś zastanawiałem czy zamiast comandu nie dać ale nie wiem jakie dawki i jaka faza rzepaku narazie wiem ze przy 0.2 samosiewy rzepaku w pszenicy pozamiatało w tym roku spróbuje z mniejsza dawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale te place są zdominowane przez chwasta.prawie nie widać rzepaku,pomóc mogła by Galera ale ona słabo bierze tak wyrośniętego chabra.

Da radę jak poczekasz na odpowiednią temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę dawałem 1l /3ha. Od 4 lat stosuję galerę na jesieni też w takiej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...