Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 dawka azotu 8 marca. Teraz rzepak już zaczyna puszczać pąk. Jechać z drugą dawką czy czy czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak u was z chowaczem? lata już? Państwowa insp ochr roślin podaje komunikat aktywny.. , nie mam wystawionych pojemników , no i czy Nurelle ma rejestracje w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dawka azotu wysiaana. Rzepak idzie do góry ma ok 20 cm i spory pąk kwiatowy.Jeśli takie temperatury się utrzymają w połowie kwietnia zakwitnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ 1l Galery +100ml Lontlera na 3ha (miałem na stanie) po dwóch dniach od oprysku chabry już całe powyginane i reszta chwastów też ma oznaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś stosował Lontrel w fazie gdy rzepak ma około 15 cm i gdzieniegdzie są już pąki na wierzchu??? Proszę o szybką odpowiedź bo jutro mam zamiar popryskać 3h bo mam dość dużo chabra a Lontrel ma napisane na etykiecie "wiosną - w momencie ruszenia wegetacji, jednak nie później, niż do rozpoczęcia tworzenia

przez rośliny rzepaku pąków kwiatowych."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęły pokazywać się pąki gdzie nie gdzie i pryskałem.bo chabra było strasznie dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem w zeszłym roku i nie zauważyłem negatywnych skutków (zapewne było to jeszcze w późniejszej fazie jak obecna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź jutro też pojadę z Lontrelem ale zmniejsze dawkę do 0.35l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem brak zimy w tym roku spowodował ,że w rzepaku została mi rzodkiew Świrzepa jak ja zwalczyc wiosna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tam sama rodzina nie? może być ciężko to usunąć... popytaj się u handlowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosował ktoś mieszaninę taką jak 0,5l caryx + 0,5l tebukonazolu?

Czy zmniejszenie dawki caryxu da jakieś działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania kolegi majster89, jaką strategie skracania rzepaku wybrać? bo niestety źle zastosowany regulator wzrostu potrafi narobić więcej złego niż dobrego ;/ a więc Caryx, toprex, zwykły tebukonazol, a może jakieś mieszaniny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem brak zimy w tym roku spowodował ,że w rzepaku została mi rzodkiew Świrzepa jak ja zwalczyc wiosna??

tylko motyka

nie ma takiej możliwości, u mnie na szczęście wymarzło dziadostwo, a było miejscami tyle że wyglądało jesienią jak by rzepak kwitł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie czy już można zastosować galere
Ostatni gwizdek, tym bardziej że zapowiadane są ulewy , które mogą uniemożliwić wjazd na pola .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam problem. Obsiałem rzepak na nowym polu i wybiło mi dużo rzepiku zapewne ozimego gdyż przetrwał zimę. Czy przy sprzedaży rzepaku z zawartością ok. 5-10% rzepiku odrzucą mi towar? Nie wiem co z tym fantem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez co roku mam problem z rzepikiem, i to na połowie areału. Nigdy nie było problemów ze sprzedażą, nawet jak badali na olej czy kwas erukowy. Teraz i tak sprzedaję do Bodaczowa, a tam wszystko przerabiają na bio Jednak plon o 1/3 niższy, na drugi rok posieje jary, to moze za 5-8 lat bedzie troche mniej rzepiku, bo na razie co roku tylko więcej i jak posieję ponizej 8 kg/ ha rzepaku to dziadostwo wszystko zagłusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez co roku mam problem z rzepikiem, i to na połowie areału. Nigdy nie było problemów ze sprzedażą, nawet jak badali na olej czy kwas erukowy. Teraz i tak sprzedaję do Bodaczowa, a tam wszystko przerabiają na bio Jednak plon o 1/3 niższy, na drugi rok posieje jary, to moze za 5-8 lat bedzie troche mniej rzepiku, bo na razie co roku tylko więcej i jak posieję ponizej 8 kg/ ha rzepaku to dziadostwo wszystko zagłusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje. mam nadzieję, że u mnie również nie będzie z tym problemów. zresztą najpierw trzeba go zebrać:) ale mimo wszystko odpuszczę sobie siew rzepaku na tym polu na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj 1 chowacz był w naczynku a dzisiaj jeszcze nie bylem na polu. polowa tygodnia i pewnie bedzie trzeba wyruszyc w pole z opryskiwaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W połowie tygodnia trzeba będzie o skracaniu już myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle na robaczki + tebu +bor+jakis fosfor dolistnie+mikroelementy a pozniej carambą poprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...