Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Castille jak zwykle najnizszy, potem Katana, a Sherlock ladny, ale wyrosl na 180 cm, wszystkie po CCC 0.9 l i tylko 250-300 kg saletrzaku na wiosne. Na platka bedzie Tebu i Proteus ale zwlekam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam na jednym polu rzepak zredukował boczne pędy z daleka ładnie to kwitnie ale z bliska widać brak bocznych co mogło być przyczyną , na wiosnę odchwaszczałem galerą ze starane 60 ml na ha, po tym oprysku długo ,,chorował''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wczorajsze przymrozki nie zaszkodziły rzepakom? Na co zwrócić uwagę. N trawie i samochodach było biało,na truskawkach wszystek kwiat z czarniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem czemu trzeba skracać rzepak, wczoraj wieczorem robiąc zabieg na płatek tak wyrośniętego rzepaku jeszcze nie miałem, o dosuszaniu to chyba nie ma mowy, po wczorajszych doświadczeniach rozumiem że z ceną w żniwa może być nie ciekawie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie odmiana sherlock rzepak 205cm ;D duzo pola nie mam ale po doswiadczeniach nie skracam rzepaku po sasiedzku koles skracal rzepak toprex albo caryx byl wysoki taki jak moj po tebukanazolu i lezal tak samo jak moj rok temu . caryx czy tam toprex zatrzymuja wzrost ale jak pusci srodek to i tak on rosnie tyle samo , w tym roku przejechalem rowniez 1 lanca od drogi caryxem a reszta pola tebukanazol i rzepak taki sam wysoki po obu srodkach fakt caryx zatrzymal na jakis tydzien ale jak puscil to rosl jak na drozdzach takze kazdy ma swoje zdanie ja mam to sprawdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pryskając toprexem zrobiłem mijaka i różnicę widać z z bardzo daleka, jakieś 20 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema po ile u was kontraktują rzepak? bo u nas mocny zjazd w dół 1400 zł teraz to max netto a w Agrobiznesie mówili że jeszcze będzie gorzej. Ktoś z was kontraktował rzepak na umowę handlową i miał problem z wywiązaniem się np. z powodu gradu ? Sporo dorzucili kosztów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu podpisałem kontrakt na 1480 netto. W razie nie wywiązania się z kontraktu 15 procent kwoty od niedostarczonego tonażu. w razie wystąpienia szkody przedstawia się protokół z ubezpieczalni i kara zmniejszają do minimum. wszystko zależy od umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ivanekk1994 a policz czy mają tyle samo rozgałęzień bo u mnie po caryxie ma zdecydowanie więcej niż po tebu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze nie opryskałem na opadanie, rzepak powoli przekwita a tu jak nie pada to zimno, co o tym myślicie ? może jutro wjadę mam yamato + furry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u was też tak dużo żółtych i nie zapylonych strąków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dużo pąków obleciało przed kwitnieniem, teraz niby spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na jednej odmianie też jest masa żółtych niezawiązanych łuszczyn myślę że to wina przymrozków odmiana to TRINITY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie łuszczyny wyglądają nie najgorzej, choc ich ilość nie powala na kolana. Na kolanach za to 4 ha Sherloka po ostatnich deszczach i wietrze, trzeba inwestowac w kose boczna bo nie zeskrobie tego z ziemi ( tylko na 300 kg Saletrzaku/ha !!! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że to wina kiepskiej pogody na kwitnienie i tego że żadnej pszczółki nie widziałem,ale może się myle odmiana CALIFORNIUM

Apropo mam zamiar w przyszłym roku kupić ze 3 ule z pszczółkami,może polecicie jakieś dobre forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedz jedno że rzepak bez pszczół da 100% a po zapyleniu 130% plonu (taki przykład zasłyszany od fachowców od rzepaku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak nigdy tyle było że czekałem do 20-20.30 aż zlecą z pola aby pryskać, trzmieli też było sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...