Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak sięgnąć okiem tylko ja mam rzepak,a pszczoły tylko te zbłądzone Nawet słodyszka ciężko było spotkać a w tamtym roku czarna plaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byłem w Niemczech 2 tygodnie to tam ani jednej pszczółki nie było a rzepak był w pełni kwitnienia:D tam to chyba juz wszystkie wytruli

au mnie rzepak juz po kwitnieniu około 30 luszczyn na roślinie spadło po przymrozkach ale i tak jest średnio ponad 180:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jak by mniej... jak był ubezpieczony od przymrozków itp to zwrócą coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 5-6 łuszczyn na głównym pędzie, na bocznych wszystkie są. Strata jest ale mniejsza niż 8%, a od takiej zwracają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dopiero teraz widoczne są straty - kilka łuszczyn na głównym pędzie i po około dwa nierozwinięte rozgałęzienia na roślinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uważacie, biorąc pod uwagę stan plantacji rzepaku , kiedy mogą być żniwa rzepakowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwczesniejsze u mnie byly 9 lipca /nie pryskany byl wtedy od grzyba/ a licząc 6-7 tygodni od obkwitniecia to w tym roku wychodzi cos między 9 a 15 / tez mi zalezy bardzo na tym zeby to przewidziec bo urlop !!! /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie grad dzis leciał nawet 1,5 cm kulki ciekawe ile wysiekło, pod drzewami sporo liści było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogoda weryfikuje wszystko, u mnie w okolicy grad też stronami chodzi straty są na pewno ale czy to tylko lokalne szkody czy też coś więcej to się zobaczy w żniwa na matifie rzepaczek tanieje, szału z ceną nie będzie !!! i jak tu żyć Panie Premierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie po gradzie na strakach biale plamy jutro zglaszam szkode mial ktos taki juz przypadek z tymi plamami otworza sie one przed zniwami i czy trzeba sklejac ?? duze straty beda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest to szara pleśń??

O Boscheee Już sam nie wiem czemu ten portal ma służyć.... czy doradztwem i wymianą doświadczeń z innymi producentami-rolnikami czy też ma służyć "kleceniu" bezproduktywnych postów i wypisywaniu bzdur.

malkolm2..... przeczytaj i posłuchaj sam siebie chłopie! Pisze przecież "ivanekk" że plamy wystąpiły po gradobiciu a ty sugerujesz mu szarą pleśń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie u mnie po gradzie na strakach biale plamy jutro zglaszam szkode mial ktos taki juz przypadek z tymi plamami otworza sie one przed zniwami i czy trzeba sklejac ?? duze straty beda?

W ubiegłym sezonie po sporym gradzie miałem tego dużo. Przy okazji szacowania strat w kukurydzy poprosiłem rzeczoznawcę o oszacowanie takich strat w rzepaku. Po obejrzeniu stwierdził, że to nie wpłynie na plon i pękanie łuszczyn, czego się obawiałem. Mimo, że był specjalista wysokiej klasy kontrolowałem rzepak i ku mojemu zdziwieniu nie zaobserwowałem ani pękania łuszczyn w miejscach uderzonych ani zamierania lub uszkodzenia ziaren. Wtedy grad spadł trochę później bo w połowie czerwca więc trzeba obserwować co się będzie działo ale większych problemów nie widzę, choć w ubiegłym roku panikowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest to szara pleśń??

O Boscheee Już sam nie wiem czemu ten portal ma służyć.... czy doradztwem i wymianą doświadczeń z innymi producentami-rolnikami czy też ma służyć "kleceniu" bezproduktywnych postów i wypisywaniu bzdur.

malkolm2..... przeczytaj i posłuchaj sam siebie chłopie! Pisze przecież "ivanekk" że plamy wystąpiły po gradobiciu a ty sugerujesz mu szarą pleśń

tyle że przy takiej mokrej pogodzie jeśli roślina została uszkodzona to może dojść do infekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta szara plesn jeszcze co ;D sa to uderzenia od gradu ziarno dzis bylem patrzec tam gdzie zostalo uderzone jest zegnite lub ma czarny kolor tam gdzie nie ma plam jest ok tylko ze plamy na 50% plantacji;/ zglosilem to do ubezpieczyciela no zobaczymy co powiedza troche sie tez obawiam bo to dopiero koniec maja do zniw jeszcze miesiac a niedaj Boze jakies ulewe przed zniwami to tragedia bedzie;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa rzepaku pochylona po ulewach z gradem, leży na ziemi, idą kolejne pędy i kwitną, żółto się zrobiło, stare łuszczyny jeszcze ladne, będzie co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
desykacja i może coś i będzie

ivanekk1994 skoro jest zagnite to doszło do infekcji jakimś grzybem, daj do analizy a się dowiesz jakim.

ja obstawiam szarą pleśń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po opadach gradu w miejsu uderzenia w łuszczyne sa puste miejsca bez ziarna.plon napewno spadnie kilka procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...