Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie na temat sorki, ale potrzebuję pilnie rady, może ktoś się orientuje w następującej kwestii: agencja naliczyła mi za bezumowne użytkowanie gruntów karę za działkę na którą wygrałem przetarg 30 stycznia 2014 r, jednak z ich winy do dziś nie podpisali ze mną aktu notarialnego, jestem gotowy w każdej chwili podpisać , wygrywając przetarg i wpłacając 5 tyś wadium oraz sądząc iż w najszybszym możliwym czasie akt notarialny podpiszą zgłosiłem działkę do płatności teraz przyszło pismo o 5 krotnej naliczonej karze ....czy to jest w porządku bo ja czuję się oszukany , jak ktoś zna jakieś paragrafy to proszę o pomoc

 

idz do starostwa i weż wypis z rejestru gruntów na ta działke na która wygraleś przetarg ale nie (słowo zostało usunięte) sie bardziej bo Ty włascielem nie jesteś

 

Kto Ciebie oszukał OSA ze pierdoły piszę czy ja szurniety podobno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjacielu nie jestem ani przeciwko Tobie ani Osie -nie raz coś madrego napiszę o uprawie to chylę czoła bo gosc sie zna na swoim fachu

 

a z ANR wszystko sie może zdarzyć znam gościa co jak Ty wygrał przetarg na wiecej ha i kwota bylą kolo 4mln

 

wyciął drzewa przed kupnem nawet zezwolenie dostał na cześc tz na 21 z 0,5ha działki jak kupował ewidencja nie wykazywała 300 letniego lasu

 

jak o sprawie sie głośno zrobiło to gość twierdzi ze mu nie znany sprawcy wycieli drzewa a ze on wycinał nawet na innych działkach to prokuratora twierdzi ze nie był świadomy ze nie był właścicielem działki .

 

Bo jak mógł być świadomy czy zapłacił 4 mln w styczniu czy w grudniu

 

o rzepaku coś napisz bo w moich stronach sa 2 typy pod psem

ludzie chyba oszaleli dali juz 3 raz nawoź na trupa i liczą ze sie zregeneruje

i ładne sa to te co były jesiennia ładne

 

o dziwo te ładne lepiej od pszenic wygladaja ale co bedzie za mies trudno dzis powiedzieć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wyciął drzewa przed kupnem nawet zezwolenie dostał na cześc tz na 21 z 0,5ha działki jak kupował ewidencja nie wykazywała 300 letniego lasu

 

 

 

Bo i nie mogło być w ewidencji , coś co nie istnieje . W Polsce nie ma 300 letnich lasów , także kolega wycinał las bajkowy.

 

Klasy wieku

 

Wiek drzew określa się na podstawie ilości słojów (przyrostów rocznych) na pniakach ściętych drzew lub na podstawie liczby okółków gałęzi. Wyraźne okółki wytwarzają tylko w młodym wieku niektóre gatunki drzew (sosna, świerk, jodła). W opisach leśnych posługuje się 20 letnimi przedziałami wieku zaliczając drzewostany do:

 

I klasy wieku, kiedy las mieści się w przedziale wiekowym 1-20 lat

II klasy wieku, kiedy las mieści się w przedziale wiekowym 21-40 lat

III klasa wieku, kiedy las mieści się w przedziale wiekowym 41-60 lat

IV klasa wieku, kiedy las mieści się w przedziale wiekowym 61-80 lat

V klasa wieku, kiedy las mieści się w przedziale wiekowym 81-100 lat

VI klasa wieku, kiedy las mieści się w przedziale wiekowym 101-120 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ja napisałem ze to las jodłowy?

dęby kolego wycinał myślisz ze idiota by sosnę cioł to by nie mała kasy na pole

 

Gargi a dlaczego aut zrobileś LANSowi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.interklasa.pl/portal/index/dokumenty/interklasa/oznaczanie_wieku_drzew.pdf?action=showdoc&oid=309261

120 lat Dąb ma 55cm obwodu na 130cm wysokości a tam były Średniccy to miał obwodu prawie 5m

 

w TVN uwag był ale nie ten co wycianał tylko ten co mu 3 wycieli i spalili maszyny za 1 mln zł i podpalali 5 razy gosc w końcu przeprosił nie znanego sprawcę i przyznał ze ma amnezje i nic nie pamięta

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 lat Dąb ma 55cm obwodu na 130cm wysokości a tam były Średniccy to miał obwodu prawie 5m

 

.W wieku 140 lat dęby podlegają wyrębowi . a 55 cm obwodu , to ma dąb 20 letni , o średnicy 17 cm .

Drzewostan puszczy białowieskiej ma średnio ok 130 lat i chodzi to o zwarty drzewostan leśny.

Wiec proszę cię , nie rżnij bawoła , ze swoim 300 letnim lasem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kużwa , i zapamietaj sobie do końca życia , ze ani jedno , ani nawet trzy drzewa to nie LAS !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze , jak dajesz link , to postaraj się z nim osobiście zapoznać , bo tam WOŁAMI jest napisane -ŚREDNICA .

A średnica to nie obwód-pajacu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 lat Dąb ma 55cm obwodu na 130cm wysokości a tam były Średniccy to miał obwodu prawie 5m

 

.W wieku 140 lat dęby podlegają wyrębowi . a 55 cm obwodu , to ma dąb 20 letni , o średnicy 17 cm .

Drzewostan puszczy białowieskiej ma średnio ok 130 lat i chodzi to o zwarty drzewostan leśny.

Wiec proszę cię , nie rżnij bawoła , ze swoim 300 letnim lasem .

 

to patrz i płaczhttp://www.nto.pl/wiadomosci/kluczbork/art/4640065,rzez-300letnich-debow-pod-wolczynem-wideo,id,t.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze , jak dajesz link , to postaraj się z nim osobiście zapoznać , bo tam WOŁAMI jest napisane -ŚREDNICA .

A średnica to nie obwód-pajacu.

 

pajaca pod pępkiem poszukaj

 

miałem pewne przypuszczenia ze czytać nie potrafisz

 

ale 50 ar lasu to chyba do kur.....wi nedzy to las? 3 drzew wycioł w polu tez ANR ale które dzierżawi inny gosc

 

a ten ktos jeszcze w zyciu żyta nie zasiał .

Szuka takich jak Ty przyjacielu 500kasuje za dzierżawę i sam dopłaty bierze bo Ty tak masz kłopoty z kasą nie wiesz na co wydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej tam lasu nie widzę , zresztą nikt o lesie na filmie nie mówi .

Gdyby napisano w tytule 500-letnie tez byś uwierzył ?

Ekolodzy są jeb*ci , a mieszkańcy zawistni , stąd nagonka , a 300 letnich i tak tam nie widzę.

Najlepsze w Europie wycina się w Krotoszyńskich lasach wraz z ukończeniem 180 lat, a w innych nadleśnictwach tnie się dęba 140 letniego .

Pojedyńcze dęby w wieku kilkuset lat rosnące na skrajach , rozdrożach przy traktach nie stanowią o wieku lasu , a są pozostawiane jako pomniki , a ich wartość tartaczna jest praktycznie zerowa .

Dlatego w lasach nie trzyma się ich dłużej , gdyż po prostu tracą wartość .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiesz gdzie szukać Sady skazały własciela za wycinke 0,5 ha lasu nie pojedynczych drzew na 5000zł to maksymalna kara

 

to Twoim zdaniem drzewo pow 5 lat nie jest lasem ?

ten obszar własnie zmierzyli na zdjeciach z ARiMR która zreszta tez co roku wyłacza lasy z dopłat

 

 

Dendrolog biegły Sadowy wydał opinie na podstawie drzew króre ocalały tez jaki był wiek drzew

 

zresztą co mnie tam ja szczęśliwy ze daleko odemknie nie znany sprawca mieszka

 

dlamnie tez to idotyczyne ze ANR sprzedała grunt albo bez sprawdznia co na gruncie jest albo wzieli w łapę i teraz co maja odkupić grunt bez drzew ?

4 tartaki kupowały i jego własny to drzewo .Profesionalna firma to wycinała mało tego przedstawiałą pozwolenia na wycinkę Policji

 

to juz kolejna sprawa tego samego przedsiebiorcy - podobno kiedys dostał mandat za przekroczenie predkosci Policjanta ostani dzień była w pracy w którym dała mandat oczywiscie anulowany

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nudzę , ścinam dęby .

Dzisiaj np padł jeden spróchniałek .

i powiem Ci tak . Jego średnica ok 0,5 m nad ziemią to 112 cm , a że był lekko zgnity w środku to obliczenie słoi sprawiło nieco kłopotu .

Ale w przybliżeniu oceniam go na ok 85-90 lat . Tyle miał słoii.

Roczne przyrosty często były sporo większe jak 1cm promienia, czyli dawaly powiekszenie srednicy o 2-2,5 cm rocznie .

W lesie jest to niemożliwe , ale na gruntach rolnych , w bogatych stanowiskach 15 letnia sosna , jest dwukrotnie grubsza od tej leśnej , podobnie dąb czy brzoza.

Ludziska jak zobaczą grubsze drzewo , myślą ze sadził je Mieszko 1 , a tu okazuje się że sami je posadzili , tyle że po pijaku i nie pamiętają.

A ekologów i zawistnaików gonić do roboty , niech sadzą drzewa na ugorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja jak sie nudzę to idę do sąsiadki w oczy popatrzeć

 

Gargi jak u Ciebie tak deby rosna na 1 ha 100letnich jest z 500 do 1000 to masz po 1000 od kubika 1 mln zł a w Twoich stronach szybciej rosna

 

a Powiem Ci ze piszę ze ja metnie piszę ale Ty to miszcz jestes piszesz dlaczego 3 drzewa to las i podajesz podstawę prawna do wycinki lasu

 

To chyba Ci sie jajka pomieszały z gesimi

 

skoro nie jest las to wójt wydaje zezwolenie ewentualnie nakłada karę

Jak jest las to co ma wójt do kary ?

 

a ten przedsiębiorca miał 1 ciagnik JOHN DEER ale nie kupiony a kradziony do zrywania drzew sobie ukradł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła 2 dawka azotu .Jak wyglądają wasze rzepaki?W okolicy dużo poszło już na dno bruzdy niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie mam rzepaku ale i w mojej okolicy plantacje też zostały mocno przerzedzone.Obraz z pobliskiej uprawy

mutwd26fw267_t.jpg

 

https://photos.google.com/photo/AF1QipOAO6_0IidNNjtMtsnwnVMQcQqv8rV4jJsUKPfD

Część upraw zbóż i rzepaków już została polikwidowana a pewnie część jeszcze czeka na ostateczne decyzje.

 

Zapodam zdjęcie ale dopiero kwitnącego rzepaku żeby nie zapeszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko poprawki na jednoliścienne 3 dni temu. Jutro Sherpa 0.3 l/ha na chowacza i Galera, tam gdzie nie było robione na dwuliścienne jesienią. Tam gdzie było, to odżywka + MgS+ Sherpa i czekamy aż ruszy w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zabieg na robactwo okazał się koniecznością, w żółtej misce w ciągu 36 godzin złapało się kilka chowaczy i ok 150 szt słodyszka tak zmasowanego ataku jeszcze nie widziałem, ale nie ma się co dziwić, rzepaku w okolicy zostało nie wiele...

I tu moje pytanie, jak podejść do tematu skracania rzepaku w tym roku, plantacja przemrożona, przerzedzona, rośliny bardzo nie równe, jedne mają 20cm i intensywnie rosną, inne maja 5cm a jeszcze inne wypuszczają młode liście z korzeni. Jak podejść do tematu żeby tych małych nie dobić a te większe troche przytrzymać? nigdy takiego biednego rzepaku nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 lata temu tez uszkodzilem rzepak aplikując mu dawkę 1l Caryxu przy 3 liściach, w kiepskiej kondycji i na słabym polu a potem poprawilem resztką Tebu i odżywki bo zostało w opryskiwaczu. Ale to było jesienią ! Potem na wiosnę zagłuszyła go gwiazdnica, a powinno być chyba odwrotnie ? Na wiosnę raczej zauważyłem brak skuteczności różnych regulatorów / ze względu na ograniczenia finansowe nie stosowałem Toprexu/ niż ich zbyt gwałtowne działanie... W tym roku zamierzam polecieć Tebu 1l i ccc 750 ml , to będzie wersja ekonomiczna, tylko wtedy na płatka zostają same drogie , chyba, że przedstawiciel " doradzi" jakąś inną wersję... Dzisiaj przeleciałem motyczką dookoła pola, żeby wyciąć przytulię przy miedzy / co wzbudziło sporą ciekawość sąsiadów/ , i zauważyłem to samo co Przem, rzepak wygląda jak miszanka różnych odmian, słodyszek też się pojawił ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

galera dana 0.4 l na ha plus elegant 1l/ha (na jednoliścienne) po 2 godzinach deszcz, myślicie że coś podziała czy kasa spłynęła z tym deszczem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie zle ale w jakiej Ty masz fazie ten rzepak bo chyba nie jest to faza pąka

 

tak na 80% licz ze zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...