Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mieszance charakteryzują sie wiekszą plennością w 1 roku (wybujałość mieszancowa) sieje sie ich zwykle mniej na ha ok 3kg wymagaja wiekszej dbałości i starannosci w uprawie sa drozsze nasiona niz liniowe, mieszance dzielą sie jeszcze na 2 grupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siał ktoś może odmiany baros i amor, co możecie o nich powiedziec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siał ktoś może odmiany baros i amor, co możecie o nich powiedziec ?

W tym roku amor się nie popisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie rozstaw co 2 leja w siewniku, nawóz Lubofos pod rzepak stosowałem rok temu a wysiało mi się ponad 5 kg nasion.

 

 

I jaki miałeś plon??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś miał Californium a chce coś zmienić polecam następcę tej odmiany w Monsanto " CASOAR" lub "CABRIOLET" ceny nasion podobne do Californium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś miał Californium a chce coś zmienić polecam następcę tej odmiany w Monsanto " CASOAR" lub "CABRIOLET" ceny nasion podobne do Californium

 

Masz rację. Casouar jest następcą Californium. W zasadzie nie większych zmian ale jest bardziej plenna. Poza tym w tym roku nie jest jeszcze na szeroką skalę wprowadzana. Nie mniej od przyszłego roku szerzej wejdzie na rynek. Jak by nie patrzeć jest to novum. Sam jestem ciekaw jak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze casoar przed rejestracja w Polsce badany byl jedynie jeden rok... o ile pamietam wiele bylo odmian ktore w pierwszym roku rejestrowym spisywaly sie rewelacyjnie a potem w calym wieloleciu wypadaly kiepsko...poczekajmy wiec z ocena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje californie pół kwalifikat pół swoje i może coś na próbe

 

z kws co hadluje to polecała mi zmieszać diggera z liskiem

 

miałem w tym roku zmieszane na 1 kawałku kaszuba , califonie i bazyla i nie plonowały gorzej od samej californi a były na gorszym polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle ze casoar przed rejestracja w Polsce badany byl jedynie jeden rok... o ile pamietam wiele bylo odmian ktore w pierwszym roku rejestrowym spisywaly sie rewelacyjnie a potem w calym wieloleciu wypadaly kiepsko...poczekajmy wiec z ocena...

 

Nie czarujmy się to rynek zadecyduje. Każdy wie że laboratorium to nie to soamo co masowy siew. Tak jak zaprawianie. Czasami ogarnia mnie pusty śmiech jak czytam o zaprawianiu w siewnikach...Ale jak może zauważyłeś nie tylko Casoar jest nowinką...Czas okaże... Może okazać się takim samym niewypałem jak Contakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi rok siałem Diggera, plon na tym samym poziomie co u californi, ziarno drobniejsze i bardziej podatny na zgniliznę (od californi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zasieję Californie, coś z Pioneera, oraz prawdopodobnie Nelsona lub Smarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie rozstaw co 2 leja w siewniku, nawóz Lubofos pod rzepak stosowałem rok temu a wysiało mi się ponad 5 kg nasion.

 

 

I jaki miałeś plon??

 

 

 

 

 

W naszych stronach w tym roku jak ktoś miał powyżej 3t/ha to naprawdę bylo dobrze. Ja miałem OLPOP a plon 2,9t/ha, ogólnie tak sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle ze casoar przed rejestracja w Polsce badany byl jedynie jeden rok... o ile pamietam wiele bylo odmian ktore w pierwszym roku rejestrowym spisywaly sie rewelacyjnie a potem w calym wieloleciu wypadaly kiepsko...poczekajmy wiec z ocena...

 

Nie czarujmy się to rynek zadecyduje. Każdy wie że laboratorium to nie to soamo co masowy siew. Tak jak zaprawianie. Czasami ogarnia mnie pusty śmiech jak czytam o zaprawianiu w siewnikach...Ale jak może zauważyłeś nie tylko Casoar jest nowinką...Czas okaże... Może okazać się takim samym niewypałem jak Contakt.

 

dokladnie, zobaczymy co przyniosa realia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie siejecie w tym roku odmiany i ile płacicie za materiał siewny??

mi dzisiaj przedstawiono taki cennik:

cena sprzedaży jednostki siewnej lub opakowania

 

casoar- 398,13/ 11 kg.

californium- 342,86/ 10kg

castille- 313,82/ 10kg

canelle- 281,04/10kg

cabriolet- 345,49/ 10kg

extreme- 312,26/ js=2 ha

extend- 399,70/ js=2ha

winner- 358,95/ js= 3ha

livius- 330,61/ js=3ha

dante- 330,61 js=3ha

lisek- 278,66 10 kg

rasmus- 278,66/ 10 kg

lirajet- 217,26/ 10 kg

wotan 217,26/ 10 kg

cabriella- 302,28/ js= 3ha

evri- 334,72 js=3,5 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem i zaproponowali mi Ibeks (22zł/kg) Siał ktoś tę odmianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tani u ciebie Californium u mnie 10 kg za 420

 

muszę przyznac, iż mi również zaproponowano 10kg nasion za 420 zł, więc proszę Gedii o informacje na temat sprzedawcy nasion na tych atrakcyjnych warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Agroloku mają californię zaprawianą crusierem po 395 zł za 10 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...