Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Butisanem ja też pryskam, lecz między 4 a 7 dniem po siewie 2l/ha i jest jak najbardziej oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda u was rzepak? u mnie siany 31 sierpien, ok 5 dni po zasiewie przyszly silne deszzce padalo non stop przez 5 dni, rzepak powsschodzil i ziemie przybilo. teraz siedzi przy ziemi i jest bardzo delikatny a nawet powiem ze nie rosnie, czy jest tak tylko u mnie? a moze jest inna przyczyna. pryskalem powschodowo brasiherb 0,2+ alanex 4,2 + triflur 1,6. prosze o opinie, aha i rzepak nie ma przebarwien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:):):)

Rzepaczek w tym roku zajefajnie się zapowiada więc i skracanie trza zacząć pewnie już od jesieni. Mnie doradca namawia na Carambę w dawce od 0,6 do 1 l na hektar w zaleznosci od kondycji i przedplonu.

A tak poza tym to jak u was jest z myszami ????>>>u mnie na jednym polu zabierają sie od jednej miedzy dość ostro do konsumowania młodego rzepaku i dostały dawke zatrutego ziarna. Zobaczymy co będzie dalej Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam dobrą radę, jeśli rzepak na polu jest jeszcze mały (liścienie) to kontrolujcie pola pod względem ślimaków (długości około 2-2,5cm, grubość ich około 3-4mm),

u mnie jeden hektar właśnie załatwiły po prostu jest ich cała masa u nas, resztę uratowałem. Sposób na skontrolowanie jest następujący - rozsypać na jednym metrze2 trutkę na ślimaki i przykryć folią, jeśli na drugi dzień coś pod nią będzie sztywne to znaczy że są ślimaki w polu i wtedy trzeba kontrolować plantacje aby za parę dni nie zdziwić że już po wszystkim. Jutro jadę przesiewać a może inaczej jadę wsiewać czyli nie będę ruszał ziemi bronami lecz docisnę redlice i właduję ziarno na siłę (bo zrobiony oprysk).

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy wasz rzepak rosnie? bo moj po prostu nie, az mnie to dziwi zszedl i siedzi jak zaczarowany, a moze rosnie w korzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

mam pilną sprawę. potrzebuje około 5 kg nasion rzepaku oz do pracy magisterskiej, ponieważ moje próbki spodobały sie pieskowi i poprostu wszystko zniszczył.

moze macie jeszcze gdzieś w magazynie, albo wiecie gdzie można kupić nasiona (nie zaprawione). pilnie bo potzrzebuje to na czwartek. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, albo wiecie gdzie można kupić nasiona (nie zaprawione). pilnie bo potzrzebuje to na czwartek. dzieki
przejedź się na targowisko, u nas takie coś niektórzy sprzedają - nie wiem czy nie dla gołębi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie lubelskie ziemia mieszanka ciężka z lekką też nie bardzo wschodzi rzepak na piachu to jeszcze jako tako ,siany 25.08 a padało 7 dni nonstop tylko zimno było i wschody słabe.rzepak wałowany prawdopodobnie skorupa się zrobiła i ma problem z przebiciem. puki co to cierpliwie czekam i daje mu jeszcze z tydzień bo inaczej zastanowie się nad likwidacją .i przenżyto zasieje 300 kg/ha lubofosu dane to powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim rzepakau pokazały sie ślimaki !!! Czym pryskać ??? POMOCY!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pryskałem alanexem i kalifem

Chromazon z Klifa go podtruł ale bez obaw przypatrz się napewno już puszcza nowe listki i są już zielone. Nic mu nie będzie. Mnie bardziej martwią nierówne wschody mało deszczu u mnie spadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimaki - np. Ślimax, Ślimakol, Mesurol Alimax - są to środki posypowe, ale podobno brak na rynku. Dawki rózne od kilku do kilkunastu kg/ha.

 

Żółty rzepak - jak Grześ napisał to uboczne działanie chlomazonu, nie ma się czym przejmować.

 

Rzepak słabo rośnie bo po prostu zrobiło się zimno.

 

Mnie co innego boli, byłem dziś na moich rzepakach (jeden siany 20,08 drugi 29 i 30,08) i choć mają różne fazy rozwojowe (pierwszy 4 liście właść. drugie 2 ) to pokazuje się zachwaszczenie na obu polach jednakowe. Tak na szybko to myślę czy ten 10dniowy deszcz nie wypłukał środków, proszę o opinie. Chwasty w fazie liścieni więc do końca nie wiem co to za cholery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pryskałem alanexem i kalifem

to po kalifie dostaje w tylek... ale nic mu bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej żółknie po chromazone ale zauważyłem że po mieszaninie alachloru i trifluraniną też ale słabiej. Nie wiem jak zachowuje się rzepak potraktowany samym alachlorem bo trifluranina nie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pryskałem Kalifem i zauważyłem ze różne odmiany różnie reaguja na ten srodek California jest zielona a Ontario żółte mimo ze siane na tym samym polu i pryskane w tym samym czasie, jak Ontario jest wrażliwe na wszystkie negatywne czynniki to kiepsko widze moja plantacje wiosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój powschodzil i siedzi w fazie liścieni. Kolor ma ciemny prawie fioletowy. co to za przyczyna? chłody ostatnich nocy czy też może reakcja na command+ alanex? A i czy taki ma szansę dojść do normalnych rozmiarów jesienią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korsarz - poczekaj. Czasami plamy żółte przechodzą aż w biel, następne liście będą już ok. Cierpliwości. Jak wyleci to sasiejesz jary i już, więc pług na razie odstaw.

 

Nianio - u mnie na jednym polu to samo. Chłody przyhamowały wzrost i ten później siany siedzi. Ale jestem dziennie na polu i widzę że teraz jak się ociepliło powoli rusza. Co do fioletu to po prostu brak pobierania fosforu - mogą być dwie przyczyny, albo masz go mało, alboo też chłody. Ja mam aż nadmiar a trochę "sfioleciał". Jak do komunikatu SPEC się nie poprawi to grzyba doda dolistnie fosforu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka mozę byc przycayna że rzepak robi sie biały ale tylko 2 górne liscie te pod spodem sa zielone, pryskałem alenex i kalif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka mozę byc przycayna że rzepak robi sie biały ale tylko 2 górne liscie te pod spodem sa zielone, pryskałem alenex i kalif.
To są właśnie typowe objawy po Kalifie czy Comandzie, przeważnie to przechodzi, ale czasem rzepak siedzi w takim stanie do zimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam na to firmę Timac Agro Polska mają świetne rozwiązanie na taki osłabiony rzepak... te substancje(środki z oprysków), które powodują te przebarwienia wchodzą w reakcję z chlorofilem i blokują procesy...(dałeś nawóz przedsiewnie i nic....rośliny są osłabione i mało fotosyntezują)....szczególnie na poźne siewy do podpędzenia i po tych uszkodzeniach chemicznych polecam STARTER z Timac. Ciekawe produkty z naturalnymi wyciągami z alg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaka mozę byc przycayna że rzepak robi sie biały ale tylko 2 górne liscie te pod spodem sa zielone, pryskałem alenex i kalif.
To są właśnie typowe objawy po Kalifie czy Comandzie, przeważnie to przechodzi, ale czasem rzepak siedzi w takim stanie do zimy.

 

 

 

Robi się tak szczególnie jak w najbliższym czasie po oprysku popada deszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...