Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi ci o zimę kalendarzową to nadal trwa jeśli masz na myśli warunki atmosferyczne to u mnie jest nadal wczesna wiosna.

Nie interesuje mnie co sie u ciebie dzieje. Przegrałeś zakład i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Baz komentarza

No oczywiście teraz nabierz wody w usta. Ja osobiście nic do ciebie nie mam ale na drugi raz uważaj zanim zmieszasz kogoś z błotem. Bo wydaje mi sie że nikt nie lubi być wyśmiewany tylko dlatego że uważa inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sieją ja juz pod pszenice posiałem z jakiej gminy jestes jak mozna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Baz komentarza

No oczywiście teraz nabierz wody w usta. Ja osobiście nic do ciebie nie mam ale na drugi raz uważaj zanim zmieszasz kogoś z błotem. Bo wydaje mi sie że nikt nie lubi być wyśmiewany tylko dlatego że uważa inaczej.

Nikogo nie wyśmiewam ale jak uważasz że w pełni rozwinięte bazie rosną w zimie to co tu komentować. Pogoda w tym roku płata figle, w środę w Mińsku spadło 5 cm śniegu a w moim gospodarstwie 35 km na pn-wschód ani trochę, w Siedlcach też nie a są 40km na wschód od Mińska. Zatem odwrotnie niż w latach ubiegłych cieplej jest na północy i wschodzie niż w centrum. Może dlatego nie jesteś w stanie uwierzyć że u mnie wegetacja trwa, pewnie nie taka jak w maju ale rośliny nie potrzebuję upałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w 1pr polskiego radia pan Zalewski mówił ,że różnica w zaawansowaniu wegetacji pomiędzy wschodem a zachodem polski jest ok.2tyg,więc nie dziwi mnie teraz że na zachodzie pojechali ze saletrą na początku lutego,ja zrobiłem to pod koniec i moment był taki sam dla roślin ,u mnie jak i u nich,namieszał styczeń który był na zachodzie znacznie cieplejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikogo nie wyśmiewam ale jak uważasz że w pełni rozwinięte bazie rosną w zimie to co tu komentować. Pogoda w tym roku płata figle, w środę w Mińsku spadło 5 cm śniegu a w moim gospodarstwie 35 km na pn-wschód ani trochę, w Siedlcach też nie a są 40km na wschód od Mińska. Zatem odwrotnie niż w latach ubiegłych cieplej jest na północy i wschodzie niż w centrum. Może dlatego nie jesteś w stanie uwierzyć że u mnie wegetacja trwa, pewnie nie taka jak w maju ale rośliny nie potrzebuję upałów.

Sorry zapomniałem że pozjadałeś wszystkie rozumy. Tego też nie komentuj bo faktycznie rozmowa z tobą nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matii ja z rejowca fabr. kiedy sypałeś pod rzepak i ile ? a pod pszeniczke to ile w pierwszej dawce
pod pszenice sypałem 170kg saletry a rzepaku nie mam tylko sasiad widziałem ze sypał u nas wszystko ruszyło w jednym czasie, było ciepło ale na polu mokro bo u mnie borowina wszędzie i nie mogłem wjechać.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dajecie N na pierwszy raz 250 saletry powinno styknąć Rzepak gęsty ale nie za duży

 

Jakie opryski samosiewów raczej nie ma w tamtym roku leciałem cliophar+agill

 

Na same dwuliścienne co polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszą dawkę dobrze jest dać siarczan ale to już moje skromne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile dajecie N na pierwszy raz 250 saletry powinno styknąć Rzepak gęsty ale nie za duży

 

Jakie opryski samosiewów raczej nie ma w tamtym roku leciałem cliophar+agill

 

Na same dwuliścienne co polecacie

Na dwuliścienne raczej nie ma wyboru Galera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tępicie już chowacze ,jeżeli temp.3dzień z rzędu przekracza 8st i nie ma w nocy przymrozku to lecą ,przeprowadza ktoś, obserwacje w podkarpackim?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile dajecie N na pierwszy raz 250 saletry powinno styknąć Rzepak gęsty ale nie za duży

 

Jakie opryski samosiewów raczej nie ma w tamtym roku leciałem cliophar+agill

 

Na same dwuliścienne co polecacie

Na dwuliścienne raczej nie ma wyboru Galera.

jeszcze mozna zaryzykowac starane, tylko trzeba wczesnie wystartowac, rzepak troche odczuwa, ale efekt jest

oczywiscie nikogo nie namawiam, ale widzialem tak opryskany rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pierwszą dawkę dobrze jest dać siarczan ale to już moje skromne zdanie

 

Jak ja mam już samochód saletry kupiony i sieje to co mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z działu mieszniny! Dawał ktoś w jednym oprysku galere+pantera. Interesuje mnie czy nic sie nie dzieje z rzepakiem bo widziałem już rzepak przypalny geraminicydem Czy środki nie maja jakichś interakcji między soba? Intresują mnie opinie tych którzy to już robili i tylko galera z panterą nic innego. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graminicyd w zalecanej dawce nie może spowodować przebarwień rzepaku. To coś innego spowodowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Grzesiem, chociaż bywa tak, że plantatorom rzepaku którzy wiosną stosują graminicyd wydaje się że jest on fitotoksyczny. W takich przypadkach najczęściej okazuje się że zabieg niszczenia samosiewów wykonywany jest opryskiwaczem, który jesienią zszedł z zabiegów zbożowych. Nie dokładne wymycie (np samą wodą bez podchlorynu) powoduje wtedy uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał jak u ciebie chowacze? U mnie miski poszły gdzieś na spacer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicahc Legnicy po pierszym nalocie, kóry mał miejsce 24 lutego aż do 8 marca w miskach było pusto. W sobotę ( 8 marca) było 7 sztuk chowacza, w niedzielę pusto a wczoraj miska była cała w chowaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście panowie chodzi wam o brukwiaczki ,to ja mam chyba jeszcze trochę czasu przejdzie ten niż ,i mospilan pójdzie w ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już drugi rok nie potrafię odłowić robali w miskę. W zeszłym roku poszła Nurelle zupełnie na czuja. Wydawało się, że nalotu nie było. Później okazało się, że sąsiedzi którzy nie zastosowali mieli staśmione łodygi. Koniec tygodnia ma być chłodny więc odczekam na ocieplenie i znów na czuja robię zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może musiałbyś jakąś dużą michę postawić. Ja również nie miałem szczęścia do odłowów. Ja jak puszcza ładygi jadę. Czyli lada moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...