Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko kiedy zastosować Mospilan? Na razie nie ma potrzeby, jak zrobi się cieplej, mówią że od 1 kwietnia, to parę dni później rzepak ruszy w pęd i wtedy terminy się zbiegną. A jeśli nie to rzeczywiście trzeba zrobić dwa razy oprysk.

co to znaczy sie zbiegna? sa jakies okreslone terminy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orius stosuję zapobiegawczo i jako antywylegacz, jak nalot chowacza zbiegnie się z początkiem wypuszczania łodygi to dam go razem z Mospilanem. Czasem tak bywa jak jest chłodna wiosna i późny nalot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez zycze wszystkim Wesolych Świat

skoro robilem oprysk tebukonazolem na jesieni to musze robic zabieg teraz, czy dopiero w czasie kwitnienia?

po drugie, gdy sialem saletre to zauwazylem gdzie niegdzi samosiewy zboz, czy koniecznie trzeba je likwidowac czy rzepak je zagluszy? i do jakiego momentu mozna wykonywac zabieg? , na jesien pole bylo opryskane randupem, apozniej byl lasso, brasiherb i alanex

 

ponawaim pytanie: to niszcyc te samosiewy czy nie? nie ma ich duzo ale gdzie niegdzie jest kępka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[

 

ponawaim pytanie: to niszcyc te samosiewy czy nie? nie ma ich duzo ale gdzie niegdzie jest kępka

Jeślii tak będziesz dosuszał rzepak glifosatem to bym nie pryskał, ale jeśli tniesz z pnia bez dosuszania to możesz mieć problem jeśli rzepak nie przydusi oziminy. Ja w zeszłym roku nie pryskałem i nie było problemu bo jak kilka mokrych ziaren żyta weszło w masę rzepaku to i tak było to suche. Jak dobrze rozłożona młocarnia i obroty niskie to mokre zboże się nawet nie wymłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tez mozesz przetakiem oDebra1c pszeniczke i kury nakarmic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze tez mozesz przetakiem oDebra1c pszeniczke i kury nakarmic

trzeba je miec cwaniaczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję Foliarel 21% boru po 10,5 zł/kg * 3 kg na hą co daje 630 g boru na ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wpisać foliarel w google i wyskakuje progres-chem,:) o mangan to trzeba się martwić jak było zwapnowane wapnem tlenkowym niedawno pole i ma wysokie ph w innym przypadku to rośliny mają manganu po uszy oczywiście w przennośni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle polecieć tak ( 200l na hektar wody)

 

Mospilanem + 2.5Kg bor ( proszek Foliarel) + 5 kg siarczanu+ 5 litrów basfoilar EXTRA + 10 kg mocznika.

 

Jak to wygladą procentowo nie zadużo proszków żeby sie dysze nie pozatykały??? Jeśli ktoś może pomóc to prosze o odpowiedź czy takie dawki będą OK ???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawkę azotu możesz jeszcze spokojnie zwiększyć 10kg mocznika to trochę mało szkoda jechać a w basfoliarze też go nie masz aż na tyle żeby mocznika nie zwiękaszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myśle polecieć tak ( 200l na hektar wody)

 

Mospilanem + 2.5Kg bor ( proszek Foliarel) + 5 kg siarczanu+ 5 litrów basfoilar EXTRA + 10 kg mocznika.

 

Jak to wygladą procentowo nie zadużo proszków żeby sie dysze nie pozatykały??? Jeśli ktoś może pomóc to prosze o odpowiedź czy takie dawki będą OK ???

 

Pozdrawiam

No ja bym tyle nie mieszał. Raz podobnie namieszałem na buraki to jak przekroczyłem ciśnienie 3 atm to dysze zatykał wykrystalizowany piasek. Coś się pogryzło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ten Foliarel to raczej solo tez mialem z nim problemy.W miom klimacie stepowym dzisiaj 0 w naczyniu a wlasciwei to zlapola sie jedna myszka czym je karmicie bo jest pare placow powygryzanych, moze lski sie nimi zajma. chowczy 0 nie ma nikogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak się obudził. W przyszłym tygodniu 2 dawka N i opryski jak pododa dopisze.

Co do jesiennego stosowania galery w dawce ok 200ml/ha to rumiany padły, chaber też. Pozostały przetaczniki, trafione ale zielone wilczomlecze no i fiołek 2x wiecej przetrwało niż po alachlorze, chromazonie i trifluralinie stosowanej jesienią. W tym roku na jesieni jadę tylko galerą ale 300 ml/ha bedzie trzeba dać.

Bardzo ładnie rośnie Nelson jest z 10 cm wyższy od Californi i Aviso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj sypnełem 2 dawke w obserwuje żółte pojemniki i w ciągu 3 dni tylko 2 chowache w pojemniku kontroluje na 2 plach pomiary więc w tym tygodniu raczej nie będzie oprysków na chowacza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykopałem ostatnio taką informacje może dla większości to żadna nowość,

ale warto się nią podzielić dla porównania....

Effigo (chlopyralid = 267 * pikloram = 67) Dow Agro

 

Galera (chlopyralid 267 * pikloram 67) Dow Agro

 

w DE Effigo u nas Galera tylko że tam 1l kosztuje 290pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz dlaczego tak jest ,bo niemieccy rolnicy nie są tak niedouczeni i nikt tam nie chce bardzo stosować tego rozwiązania ,wszyscy opryskują po siewie ,atrakcyjna cena wynika z tego aby podnieść konkurencyjność w stosunku do oprysków doglebowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z doglebowych zostały tylko butisany i generyki więc żaden wybór. Teraz Dowagro odżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was sytuacja z chowaczami ?, ja sie zastanawiam co robić ,gdzieś wyginęły czy co ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był jeden dzisiaj nic. Znowu chłodno i nie mają ochoty na rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tak bardzo się stęskniliście ??? nie ma chowacza to i kasa w domu zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Pronap też wycofany?

Jak kupowałem w tamtym roku PRONAP to mi sprzedawca nadmienił, że to ostatni rok dostępności PRONAP'u w sprzedaży. Tak sie złożyło, że małem wtedy trochę kasy wolnej to kupiłem zapas i na ten rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...