Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w okolicach Torunia wczoraj 2 chowacze - dzisiaj nic nowego się nie pokazało. Tak jak napisał Luki ... kasa zostaje na razie w domku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pronap? a nie lepiej pokombinowac?

alanex+triflur+brasiherb i wyszlo ok 140 zl na ha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i taniej. Zobaczy się w sierpniu.

Dałem dzisiaj drugi raz azot (75 kg), ktoś jeszcze czy znowu się wyrwałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj siałem drugie 68kgN/ha. Za 2 tygodnie ostatnie 68kg.

Maskin alachlor też wycofany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i taniej. Zobaczy się w sierpniu.

Dałem dzisiaj drugi raz azot (75 kg), ktoś jeszcze czy znowu się wyrwałem

 

moze sie i nie wyrwales jestes o 2 tygodnie do przodu ze mna, jak bylem kolo poznania w lutym i rzepak sie zielenil to u mnie spal na dobre... to ile w sumioe kg azotu na ha wysiales?

 

do Grześ to czym ja k,,,a bede opryskiwal? moze maja jakies zapasy w hurtowniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza dawka ok15 lutego 70 kg azotu i teraz 75. Jak wszystko będzie ok to planuję dać jeszcze 30 kg azotu w trzeciej dawce i dolistnie 12 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmmmm....moze cos z ukrainy przywioza

Nie bój się każda szanująca się firma chemiczna będzie coś mieć. Z tego co wiem to Sumi Agro nas czymś pracuje. A inni też nie pozwolą sobie na utratę takich zysków. Może rok bedzie zamieszania ale potem do normy wszystko wróci. A też myślą o zarejestrowaniu galery na jesień tylko muszą przebadać oficjalnie. My tego nie musimy robić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ Galera ma rejestracje od października 2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sumi może coś wymysleć, przecież to są generykowcy. Najwyżej coś odgrzeją starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o szybka odpowiedz... czy rzepak juz wybija w pędy? bo na tardze pisze ze mozna opryskiwac do fazy wybijania w pedy... ja tam widze narazie liscie ale moze to sie inaczej mierzy moge dodac do targi jakis nawóz mikroskladniki? a moze od razu nurelle dodac? czytam to forum i dalej nie moge podjac decyzji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosze o szybka odpowiedz... czy rzepak juz wybija w pędy? bo na tardze pisze ze mozna opryskiwac do fazy wybijania w pedy... ja tam widze narazie liscie ale moze to sie inaczej mierzy moge dodac do targi jakis nawóz mikroskladniki? a moze od razu nurelle dodac? czytam to forum i dalej nie moge podjac decyzji...

możesz pryskać ,zrób to jak najszybciej.nic nie dodawaj,jak pojedziesz na robaka to wtedy daj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was z chowaczem pryskacie już ??? Ja chyba w tym tygodniu polece Mospilanem bo temperatura nie pewna wieć mospilan będzie najlepszy. W pojemniku mam po 3 chowacze w ciagu 3 dni. Opowiadajcie jak uwas z roaczkami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Opolskiego . chowacz sie zdarza na polu ale nie jest go dużo ale w następnym tygodniu ma być po 15 stopni w dzień więc palnuje prysnac koło czwartku. Pryskam tak ( opryskiwacz 400litrów 200 litrów na hetar)

 

dawki na hektar

- mospilan 110g

-solubor 3kg

-Basfoliar 5 litrów

-mocznik 4kkg

-siarczan 4kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś pryskałem bo po 1 chowaczu na roślinie i po 1-2 słodyszki a wcześnie nie dało rady bo cały tydzień padało

a ja daje

PYRINEX - 0,6L

HORIZON -0,7L

SIARKOL - 2L

INSOL5 -1L

PLON-VIT D -1KG

MIKROVIT -3KG

BORMAX -1L

TYTANIT -0,1L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszybko na grzyba poleciałeś ?? Ja wiem ze musi być temp 15 stopni na grzyba żeby były efekty... Ogólnie to dość dużo środków dałeś ile Ci koszt na 1 hektar wyniósł bo mi 115zł. A co do insekcydu to twój tez musi meć +15 stopni rednią dobowa . u mnie jest w nocy jeszcze po 2 3 stopnie więc nie ryzykowałem i dałem Mospilan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś poleciałem mospilanem i jeden opryskiwacz ammo, ma grzyba dałem orius trzeba pryskac powyzej 12 stopni a później moze być mniej, dałem tez ekosol i siarczan magnezu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wznawiam pytanie, czxy moge mieszac targe z ekolistem rb, mocznikiem i pestycydem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o grzyba to chciałbym tylko zwrócić uwagę na to ze mieszkam na zachodzie i trochę szybciej przebiega ta wegetacja tak jak i temperatura jest nieco inna a z tym pyrinexem to w zeszłym roku leciałem tym i w takich temperaturach i było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grześ Galera ma rejestracje od października 2007

O to już oficjalnie. Co mnie ciekawi to ten metazanex(butisan itp.) Po co?

Dlaczego tak spieszycie się z fungicydami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w polu i jestem w zaskoczony rzepak już prawie po kolana,znalazłem jednego chowacza,wystarczyło tylko 2 noce bez przymrozków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kolana? chyba przesadzasz... moze po filc w gumofilcu .. tez bylem na swoim i tylko jakies muszki lataja.. co to jest? jeszce pedu nie widac wiec pryskac ta targą samosiewy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...