Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dłużej to znaczy w fazie nalewania nasion. W ubiegłym sezonie poszła sama saletra (550kg) i rzepak był bardzo bujny, pięknie rósł a potem go wyłożyło (dwa razy skracany) i plon był dużo niższy. Być może że koncentracja azotu w początkowych fazach rozwojowych była za duża - taki jest mój tok myślenia jeżeli się mylę to proszę o inne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOM ile kg/ha rzepaku{jaka obsada/m2} czasem wystarczy zmiejszyś obsade i będzie stał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,2 kg/ha populacyjne 2,6 mieszańce.

Jak pogoda sie sprawdzi czyli jeszcze 2tyg bez opadów to wszysko będzie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczególnie Ci których wkład na ha oscyluje w granicach 3000zł bo ja i po burzy na 0 wyjdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli ogólnie plony,rzepak itak bedzie super, w ubiegłym roku susza była straszna ozime były wmiare a rzepak to wszyscy w mojej okolicy pobili swoje rekordy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekordy? rzepak jest chyba najlepszą rośliną na suszę, gdyż przy braku opadów wiosną jego plon zbliża się do plonów zbóż (ozimych oczywiście) ale w zeszłym roku susza zaczęła się w maju a nie w kwietniu, stąd ciężko cokolwiek przewidzieć a do zakupu polisy pozostało niewiele czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie całą noc padał deszcz rzepaczek odżył i jak wszystko bedzie dobrze to o plon niemam juz sie co bac

Trzeba było do mnie troche tego deszczu wysłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie całą noc padał deszcz rzepaczek odżył i jak wszystko bedzie dobrze to o plon niemam juz sie co bac

Trzeba było do mnie trochę tego deszczu wysłać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie takze mogłeś trochę przysłać, susza jak cholera a opadow w moich stronach nie przewidują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj w nocy trochę popadało i dziś rano też niewiele tyle że ziemia przesiąkła na 5-6cm ale zawsze to już coś...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KISSMY... co do suszy toprawda że wcześniej więc? polisa na suszę nie wierze że jeszcze raz tak zapłacą w ubiegłym roku dołożyli do interesu sam zyskałem i to się nie powtórzy oczywiście to moje zdanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według moich obliczeń nie koniecznie zakłady ubezpieczeń musiały dołożyć do biznesu w zeszłym roku, a w tym roku to już na pewno wyjdą na swoje zakładając nawet jeszcze większą skalę odszkodowań, polisy zdrożały nawet do 11 - 16% wartości ubezpieczenia (z 3,5 - 5%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi oto że jak zmienią swoje metody liczenia a zmienią bo w ubieglym roku jak miałeś na 3,5 lub 4t/ha i uznali 33% a plon był 4-4,5t/ha. to myśle że tak się nie uda oni to rozgryżli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, iż jeśli miałbym w zeszłym roku polisę na 6t rzepaku z hektara to mieliby jeszcze większe powody do niezadowolenia; a jak szkody po przymrozkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkody nie zgłaszałem bo ma być 10% więc zapomnij o uznaniu, rzepak wygięty był co rano ale dochodził do pionu , pęknięcia som ale za mało,mój dopiero pąka wyciąga nad liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze przez tą pogodę nie wiem kiedy zakontraktować rzepak, do tego na matifie zaczęły się jakieś dziwne rzeczy dziać;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po fachu.

Mam pytanie u mnie jest już prawie susza, deszczu nie było około 10 dni, oczywiście saletra nie rozpuści się w 100% jak się ją posieje, a zatem czy można ją rozpuścić w wodzie i wykonać zabieg opryskiwaczem?

Proszę o opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów po fachu.

Mam pytanie u mnie jest już prawie susza, deszczu nie było około 10 dni, oczywiście saletra nie rozpuści się w 100% jak się ją posieje, a zatem czy można ją rozpuścić w wodzie i wykonać zabieg opryskiwaczem?

Proszę o opinię.

Ty nie kombinuj żebyś nie musiał kukurydzy siać.

5-8% roztwór możesz zrobić i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saletrę opryskiwaczem ? weś wsyp ją do rozsiewacza i posiej a w rzepaku to ona się rozpuści .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów po fachu.

Mam pytanie u mnie jest już prawie susza, deszczu nie było około 10 dni, .

 

Dobre - u mnie deszczu nie ma od 4 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów po fachu.

Mam pytanie u mnie jest już prawie susza, deszczu nie było około 10 dni, oczywiście saletra nie rozpuści się w 100% jak się ją posieje, a zatem czy można ją rozpuścić w wodzie i wykonać zabieg opryskiwaczem?

Proszę o opinię.

umieść ten post w działe HUMOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...