Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę że jeśli utrzyma się taka pogoda jak wczoraj i dziś to może piętek, sobota będzie próba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już zaczęli ale mają suszarnię i 200 ha do wykoszenia. Nie wiem jaki mieli parametry ale za kombajniem nic się nie kurzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak od środy na pokosie leży.Cena na dzień dzisiejszy to 1150-1200 za tone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeden dzisiaj kosiioł parametrów jeszcze nie znam ale plon to góra 1.5t/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczie jakie plony i jaka cena moze by tak troche przetrzymac ja jeszcze nie kosilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie rzepak od środy na pokosie leży.Cena na dzień dzisiejszy to 1150-1200 za tone.

 

gdzie taka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie rzepak od środy na pokosie leży.Cena na dzień dzisiejszy to 1150-1200 za tone.

 

gdzie taka cena?

Kamień Krajeński,ale wszystko okaże sie w praniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszczie jakie plony i jaka cena moze by tak troche przetrzymac ja jeszcze nie kosilem

Żeby przetrzymac musiałbyś mieć naprawdę suchy rzepak i idealne warunki. Ale biorąc pod uwagę że rzepak potrafi nabrać wilgotności stojąc przez noc na przyczepie to ciężko będzie. No chyba że masz suszarnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SILOPOL Płock płaci nendzne 1160 brutto za tone rzepaku technologicznego, ja co roku swoj rzepak przechowuje i nie mam suszarni, rzepak ubezpieczam i czekam cierpliwie az bedzie mial ponizej 9% zbiór jednoetapowy, dojrzewanie naturalne, jak do tej pory sie udawało, zobaczymy jaki towar uda sie zebrać w tym roku? myśle że kto przetrzyma do grudnia - stycznia nie powinien stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my wczoraj zebraliśmy , będzie pewnie około 2 tony z ha, możne trochę więcej, cena w Wierzawicach koło leżajska ta 1100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktos z Was słyszał o tej metodzie defoliacji rzepaku z wykorzystaniem octu? Jesli tak to prosze o jakies szczegóły i dawki. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że wystarczy przetrzymać z miesiąc aby ceny drgneły surowca nie będzie tak wiele więc zakłady będą musiały zmienić ceny. Wszystko zależy od kondycjii złotego jakby trochę osłabł to część towaru wyjedzie na zachód inaczej będzie (słowo zostało usunięte). I najważniejsze aby pogoda dopisała i można było zebrać tak w przedziale 7-9% inaczej kto nie ma suszarni będzie musiał odstawić za te marne 1100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczmy na cuda ci którzy i mnie koszą rzepak moją po 4 t z ha przy wilgotności jak narazie 9% więc plon na poziomie zeszłorocznym. Więc i cena nie poszybuje do góry. Jedynie kurs euro może nas ratować ale co z tego jak cenę dyktują potentaci a reszta się do nich dopasowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja część rzepaku wykosiłem w środę plon 3,2 wilgotność 6,7% zanieczyszczenie 3,5% odmiana avizo cena 1100 netto ale to nie jest ostateczna cena jak będzie dużo rzepaku to zapłacą niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oddałeś ziarno jakby w depozyt ,ktoś dostał załóżmy 1mln kredytu skupowego tylko jeszcze nie wie ile mu przywiozą ,jak skończy skup to wtedy rozdzieli po równo na wszystkich ?,to jakaś niezła ta firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja część rzepaku wykosiłem w środę plon 3,2 wilgotność 6,7% zanieczyszczenie 3,5% odmiana avizo cena 1100 netto ale to nie jest ostateczna cena jak będzie dużo rzepaku to zapłacą niżej

Jak oddałeś rzepak na takich warunkach to na pewno tyle nie dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszczie jakie plony i jaka cena moze by tak troche przetrzymac ja jeszcze nie kosilem

Żeby przetrzymac musiałbyś mieć naprawdę suchy rzepak i idealne warunki. Ale biorąc pod uwagę że rzepak potrafi nabrać wilgotności stojąc przez noc na przyczepie to ciężko będzie. No chyba że masz suszarnie

 

Zeszłoroczny rzepak trzymałem do końca lutego i tylko niepotrzebnie się narobiłem.... Pierwsze pytanie przy ustalaniu ceny to: ile Pan ma tego rzepaku... W skrócie to opłaca się trzymać tym co mają po 300 ton a nie 30... A patrząc na ceny zbórz nie wierzy że rzepak poszybuje wysoko do góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu nic trzymać! Ja się a tamtym roku pszenicy tonami naprzerzucałem i sprzedałem o 100zł taniej niż w żniwa. A rzepak to śliska sprawa. Najlepiej z pola odstawić i mieć święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczmy na wysokie ceny w moich okolicach dobrze rzepaki sypią po 5t z ha ceny 1400 zł nie będzie. Ja mam jeszcze do wykoszena 2 ha bo deszcz mi przerwał to dogadałem się z gościem po 1150zł netto. Na zanieczyszczenia oczywiste nie zwraca uwagi a wilgotność do 8,5% toleruje. Ja całego wypycham za miesiąc kasa na koncie i tegoroczny rzepak będzie historią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie liczmy na wysokie ceny w moich okolicach dobrze rzepaki sypią po 5t z ha ceny 1400 zł nie będzie. Ja mam jeszcze do wykoszena 2 ha bo deszcz mi przerwał to dogadałem się z gościem po 1150zł netto. Na zanieczyszczenia oczywiste nie zwraca uwagi a wilgotność do 8,5% toleruje. Ja całego wypycham za miesiąc kasa na koncie i tegoroczny rzepak będzie historią.
ja licze na 3,5t w mojej okolicy nikt jeszcze nie młócił ale wydają się słabe {mało łuszczyn}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ to możesz sie tylko cieszyć ze dostajesz taka cene, u mnie od poniedziałku 1000zł brutto tona rzepaku technologicznego, narazie tną z pokosów i wilgotność nie spada ponizej 9-10% więc na ręke bedzie jakies 850-900 zł brutto

@młody rolnik1984 ja tez trzymałem swój do lutego i sprzedałem po 1390zł brutto, kosiłem puźno i w żniwa mógł bym dostać max 1100, więc nie narzekam, najbardziej stracili ci którzy sprzedawali grudzień-styczeń wtedy nawet poniżej 1000 za tone, w tym roku jesli tylko będzie sie nadawał do przechowywania napewno bedzie leżał w magazynie i czekał na lepszą cene, czy na tym zyskam czy strace? okaże sie jak sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie liczmy na wysokie ceny w moich okolicach dobrze rzepaki sypią po 5t z ha ceny 1400 zł nie będzie. Ja mam jeszcze do wykoszena 2 ha bo deszcz mi przerwał to dogadałem się z gościem po 1150zł netto. Na zanieczyszczenia oczywiste nie zwraca uwagi a wilgotność do 8,5% toleruje. Ja całego wypycham za miesiąc kasa na koncie i tegoroczny rzepak będzie historią.

5t ?W mojej okolicy jak komuś sypie powyżej 3t to ma usmiech od ucha do ucha,kwietniowa susza zrobiła swoje.Ja swoj zebrałem w piątek z pokosów i czeka na przyczepach az otworzą skup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie liczmy na wysokie ceny w moich okolicach dobrze rzepaki sypią po 5t z ha ceny 1400 zł nie będzie. Ja mam jeszcze do wykoszena 2 ha bo deszcz mi przerwał to dogadałem się z gościem po 1150zł netto. Na zanieczyszczenia oczywiste nie zwraca uwagi a wilgotność do 8,5% toleruje. Ja całego wypycham za miesiąc kasa na koncie i tegoroczny rzepak będzie historią.

mozesz dac namiar na Tego klienta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...