Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie czy przez zimę mróz wykosi samosiewy zbóż jarych czy będe musiał pryskać na wiosnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa zależy od zimy. U kolegi owies tak zagłuszył teraz rzepak że praktycznie znikł. Zostały pojedyncze rośliny...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie desykacji rzepaku dlaczego nie ma w zaleceniu stosowania glifosatu wraz z siarczanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze robią rolnika w konia na każdym kroku i jak widac nie liczy się ilość wylanej wody tylko jak najmniej 300litrow 3 litry srodka 100 litrow 2 litry czyli koncentrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli uda ci sie wypryskac 100 l wody "skutecznie" tzn uzyskac odpowiednie pokrycie roslin to jak najbardziej, bo 8 l w 300 l wody to prawie co 3 w 100 l wody... skutecznosc jest ta sama tylko trzeba jakos to wypryskac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glifosat traci na skuteczności jeśli jest rozcieńczony w dużej ilości wody.Optimum to nie więcej jak 200 l/ha.Przy ilosci większej jak 300l/ha skutecznośc wyrażnie spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wynika to z prostego wzoru na stęzenie procentowe Cp=ms/mr*100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę w temacie cen - na jaką cenę liczycie z magazynu, lub na ile podpisywaliście kontrakt

ADM oferuje 1145- 1150 netto kontrakt na bieżąco dostawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta cena to w zakładzie czy w magazynie sprzedającego? bo jak w zakładzie to żadna rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta cena to w zakładzie czy w magazynie sprzedającego? bo jak w zakładzie to żadna rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko odnośnie desykacji rzepaku dlaczego nie ma w zaleceniu stosowania glifosatu wraz z siarczanem

 

Trzeba czytać ulotki:

 

Zalecana dawka: 3 l/ha w 100-150 l wody lub 4 l/ha w 200-300 l wody

lub

Helm-Glifosat 360 SL 3 l/ha + siarczan amonowy 5 kg/ha w 200-300 l wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producenci rzepaku, mam pytanie:

-a mianowicie dostalem oferte na rzepak ze zbioru 2010 w systemie "futures" kontrakt 1100zl/tone netto, jak myslicie, czy moze byc jeszcze wyzsza cena??? Wacham sie z podpisywaniem kontraktu, dlatego wystepuje z tym pytaniem, a moze i wy juz macie jakies dane na temat cenod waszych firm??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena taka sobie. Raczej sprawdź warunki dostawy, paramatry jakie są wymagane. Bo czasami cena będzie super ale parametry nie spełnisz i będą duże potrącenia i możesz dostać w sumie mniej niz na rynku.

Zrób sobie kalkulację, kup nawozy, środki i wiesz ile włożyłeś no i koniecznie ubezpiecz plantację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, parametry na dostawe znam, sa niezmienne od paru lat, firma ktora to zaoferowala dziala juz dlugo i ja z nia dlugo wspolpracuje, od dwoch lat kontrakty futures podpisuje, odbior loko gospodarstwo, badz wlasny transport do firmy, jesli o to chodzi to wszystko gra, kwestia ceny mnie nurtuje gdyz na matifie widze trend wzrostowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdług mnie wszystko się wyjaśni po zimie ile plantacji nie przeżyje. Jesień a zwłaszcza okres siewów był nieciekawy już wtedy niektóre plantacje kwalifikowało się do orania ale ludzie zostawili do wiosny. Niby było więcej zasiewów w stosunku do 2008 ale tegoroczna zima mocno trzyma i nie wiadomo co będzie dalej. Ja liczę na więcej niż 1100 za t. To jest cena w zasadzie z początku zeszłorocznych żniw. Ale więcej niż 1300 to pewnie nie dostaniemy no chyba że jakiś cud się stanie. To moje gdybanie. Ja bym nie podpisywał za 1100zł chyba że podpisz powiecny na 50% planowanych zbiorów tak asekuracyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej w tym okresie żaden podmiot nie zakontraktuje więcej niż 30% zbiorów, chyba że lubi spędzać czas w sądach, taką właśnie ilość warto obecnie zakontraktować, cena zależy głównie od lokalizacji gospodarstwa, gdyż na zakładach jest obecnie bliska 1170zł/t, kiedy cena była najwyższa okaże się jak zwykle w dołku, toteż należy rozłożyć sprzedaż na kilka kontraktów (w miarę możliwości oczywiście, proponuję współpracę z sąsiadami), osobiście poczekałbym jeszcze z tydzień - dwa, do 4,15zł za euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy średniej wadze porcji 50 tys 15 kg i cenie Mesurolu ok 200 zł/l koszt środka to 30 zł na porcje. A przy wadze dużej porcji 25 kg koszt Mesurolu to to 50 zł więc nie opłaci się wtedy zaprawiać samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał doczynienia z polifoską 21. Jaką ma granulację, czy podobna do saletry.

Wydaje mi się że to dobra alternatywa w stosunku do siarczanu amonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plon rzepaku za 2009 obliczony californium 3,53 ale robak mu dowalił też na 4b z grubsza myślałem że będzie tego więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...