Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś byłem na moim rzepaku i mam nie ciekawą mine, ponieważ jak oglądałem korzenie rzepaku to na 95% są ślady po smietce kapuscianej, ale dziś śmietki nie widziałem, rośliny nad ziemia są w dobrym stanie, tylko korzenie pogryzione i nie wiem co z tym bedzie, czy jest szansa na udany plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś posiałem saletrę na jednym kawałku nawet ładni się jechało. U mni też jajieś gryzoni ryły pod śniegiem, rzepak jak narazie na 80% reszta pod znzkiem zapytani co z niego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie jaka jest cena Dursbanu i czy lepiej pomieszać Dursban z perytroidem czy zrobić I zabieg np. Proteusem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzwonił do mnie goś z ofertą kontraktacji rzepaku po 1080zł to dobra cena czy lepiej sprzedać na wolnym rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z jakiego rynku ten podmiot? i dla jakiej ilości i miejsca odstawy taka cena? w Szamotułach dostaniesz raczej powyżej 1100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie jaka jest cena Dursbanu i czy lepiej pomieszać Dursban z perytroidem czy zrobić I zabieg np. Proteusem?

 

Lepiej zmieszac z pyretroidem zwlaszcza na pierwszy zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z jakiego rynku ten podmiot? i dla jakiej ilości i miejsca odstawy taka cena? w Szamotułach dostaniesz raczej powyżej 1100zł[/quote

 

To jest agro efekt z Sycowa niejestem jakims potentatem ziemskim tak myśle z 15 ton zakontraktować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy zabieg przeciwko chowaczowi chcem dać mospilan i Fastac, tylko nie wiem ile dać na 1ha. Na drugi zabieg dursban i cyperkill ale tez nie wiem w jakiej proporcji. Jeżeli ktoś stoswał takie mieszaniny po niech mi podpowie. Miałem stosować na 1 zabieg dursban ale on działa od 15 stopni a pewnie bedzie za zimnio na jego zastosowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest agro efekt z Sycowa niejestem jakims potentatem ziemskim tak myśle z 15 ton zakontraktować

 

już sama nazwa wiele wyjaśnia;] istnieje uzasadnione podejrzenie dotyczące wypłacalności podmiotu, jeśli tenże się nie zabezpieczy (obecnie problemy mają nawet duzi pośrednicy, na rzepaku przejechał się nawet Chemirol), proponuję kontakt z Kruszwicą, Brzeg jest trochę bliżej niż Szamotuły;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszy zabieg przeciwko chowaczowi chcem dać mospilan i Fastac, tylko nie wiem ile dać na 1ha. Na drugi zabieg dursban i cyperkill ale tez nie wiem w jakiej proporcji. Jeżeli ktoś stoswał takie mieszaniny po niech mi podpowie. Miałem stosować na 1 zabieg dursban ale on działa od 15 stopni a pewnie bedzie za zimnio na jego zastosowanie.

 

Moja sugestia,

Na pierwszy zabieg Dursban 0,6 l plus Cyperkill 0,1 l na hehtar jest to mieszanina odpowiadająca dawnemu NURELLE D550EC zasada stosowania :

http://www.dowagro.com/pl/produits/product127.htm

Na drugi / kolejny zabieg zwykły pyretroid np Fastac 0,1 l/ha bądż Cyperkill 0,1 l/ha

W fazie kwitnienia rzepaku Mospilan 0,10 gr/ha

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak dzisiaj dostał jeść 300kg/ha saletrzaku bez blizniakow bym się utopił w nocy był duży mróz a pod kołami i tak w niektórych miejscach pękała ziemia.Ma już ktoś doświadczenie z tak wczesnym nawożeniem zawsze czekałem aż się ociepli i obsiąknie woda obawiam się że jak wcześniej ruszy rzepak to będzie bardziej podatny na przymrozki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dać na pierwszy sam pyretroid {tak na chybił trafił} a po kilku dniach robioną nurelkę {na pewniaka}

trudno utrafić a ten zabieg jest chyba najważniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzepak dzisiaj dostał jeść 300kg/ha saletrzaku bez blizniakow bym się utopił w nocy był duży mróz a pod kołami i tak w niektórych miejscach pękała ziemia.Ma już ktoś doświadczenie z tak wczesnym nawożeniem zawsze czekałem aż się ociepli i obsiąknie woda obawiam się że jak wcześniej ruszy rzepak to będzie bardziej podatny na przymrozki

spoko jak bedą przymrozki wiosenne to i tak swoje zrobią zależy na jakie odmianę trafi. Ja jutro jadę resztę nawozów posiać bo od środy ocieplenie więc przez parę dni można nie wjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowalem bi 58 jka pryskalem na slodyszka i wszystko bylo OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzepak dzisiaj dostał jeść 300kg/ha saletrzaku bez blizniakow bym się utopił w nocy był duży mróz a pod kołami i tak w niektórych miejscach pękała ziemia.Ma już ktoś doświadczenie z tak wczesnym nawożeniem zawsze czekałem aż się ociepli i obsiąknie woda obawiam się że jak wcześniej ruszy rzepak to będzie bardziej podatny na przymrozki

Ja tak jak planowałem dałem 250 kg i wjechałem bez problemu na specjalnych wąskich kołach NH L-85. Zawsze jak tylko przymarznie wiosną staram się dać nawóz żeby czekał na roślinę a nie odwrotnie. Niestety na pszenicy było miejscami troszkę śniegu i ciągnik wpadał więc zrezygnowałem. Może w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dursban dziala od 10-14 dni, wiec temperatura w momencie zabiegu nie ma takiego znaczenia. A Bi 58 nie ma rejestracji w rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ze nie ma rejestracji, ja akurat stosowalem go poniewaz zabraklo mi nurelli a mialem w magazynku abi wiec prysnalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w opolskim jeszcze mróz trzyma planuje sypnąć saletrę w sobotę bo wiadomo za wcześnie dana nic nie pomoże 3 tygodnie i po azocie będzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co robić z azotem dawać czy czekać .Pare dni cieplej i znowu wieksze przymrozki,dziś-15 było jak tak potrzyma dłużej to będzie niewesoło.Co doradca to inny pogląd uśmiać się można.Na razie to dam korn-kali 40%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach(mazowsze) siać teraz nawóz gdy leży śnieg bądż go przewidują że spadnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co robić z azotem dawać czy czekać .Pare dni cieplej i znowu wieksze przymrozki,dziś-15 było jak tak potrzyma dłużej to będzie niewesoło.Co doradca to inny pogląd uśmiać się można.Na razie to dam korn-kali 40%

obserwój prognozy pogody i najpeiej posiać nawóz po ostatnich zapowiadanych przymrozkach, miałem siać w zeszły piątek ale zapowiadali przymrozki an ten tydzień i sie wstrzymałem teraz chyba bede siał w okolicach soboty bo wtedy ma być w nocy ostatni przymrozek ale jak to bedzie to w piątek jeszcze podejmę decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się poradzić kogoś doświadczonego co mamy zrobić. Mianowicie sarny wywaliły nam prawie do zera 10ha rzepaku. Siać nawóz i czekać czy dać sobie od razu spokój?? Siejemy dopiero 3 sezon i jeszcze czegoś takiego nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko stożek wzrostu został to powinien być.U mnie też liście zeżarły .Napewno będzie bardziej wrażliwy teraz na mróz,a wiosny nie widać.Co roku jest coraz wiekszy problem z sarnami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. No właśnie ten mróz. U nas ostatnie dwa dni ok -15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...