Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na pierwszy zabieg w rzepaku polecam taką mieszninę Dursban + Sherpa lub inne takie jak np cyperkill otrzymujemy wtedy środek gazowy plus dodatek czyli Nurelle stare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie musze sie martwic o chowacza dzis caly rzepak 7 ha potraktowalem gruberem poszlem na pole a tam puste pole i man pytanko stosowalem tam matazanex + kalif jakie zboze moge tam zasiac czy mieszanka tego oprysku zaszkodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz trzeba to głreboko przeorać bo będzie palić korzenie ,a najpewniejsza jest kukurydza, A teraz moje pytanie ,przed chwilą miałem grad -jak PZU może to traktować w tej fazie wzrostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar zrobić podobnie jak kolega poniżej i zasiać jęczmień. stosowałem fuego z commandem urośnie cos po tej mieszaninie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Cyt.z ulotki"NASTĘPSTWO ROŚLIN

W przypadku konieczności zlikwidowania plantacji rzepaku ozimego po wykonaniu orki na

tym samym polu można uprawiać wiosną: bobik, bób, cukinię, dynię, groch, fasolę, kapustę,

kukurydzę, ogórki, pomidory z rozsady, słonecznik, soję, rzepak jary, pszenicę jarą, ziemniaki

lub tytoń. Gdy plantację rzepaku, na której zastosowano Kalif 480 EC w dawce 0,25 l/ha

zlikwidowano jesienią to po wykonaniu orki można uprawiać zboża ozime szczególnie

wysiewane w późniejszych terminach. W zbożach ozimych mogą wystąpić przemijające

przebarwienia jednakże bez istotnego wpływu na plon.

W przypadku konieczności zlikwidowania plantacji rzepaku jarego na tym samym polu

można uprawiać rośliny w których zaleca się stosować sam środek i jego mieszaninę z innymi

herbicydami."

Takie jest zalecenie,ale decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki czy zamiast Nurelki można zastosować Reldan 400 w rzepaku? I w jakiej ilości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zamiar zrobić podobnie jak kolega poniżej i zasiać jęczmień. stosowałem fuego z commandem urośnie cos po tej mieszaninie??
Mam pytanko jakie zboze zasiales po rzepaku bo ja wykonalem orke i po starannej uprawie zostala zasiana mieszanka zboz tj. pszenica jeczmien owies mam nadzieje ze cos urosnie glownym powodem likwidacji rzepaku byly rozlewiska wodne ktore utrzymywaly sie bardzo dlugo a reszte zrobillutowy mroz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zamiar zrobić podobnie jak kolega poniżej i zasiać jęczmień. stosowałem fuego z commandem urośnie cos po tej mieszaninie??
Mam pytanko jakie zboze zasiales po rzepaku bo ja wykonalem orke i po starannej uprawie zostala zasiana mieszanka zboz tj. pszenica jeczmien owies mam nadzieje ze cos urosnie glownym powodem likwidacji rzepaku byly rozlewiska wodne ktore utrzymywaly sie bardzo dlugo a reszte zrobillutowy mroz

ja tylko puściłem grubera i sieje jęczmień w tamtym roku był ładny. pryskałem na jesieni chlomazonem także uważa że wykonywanie orki i "wyciąganie" tej substancji spowrotem na wierzch mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz racji orka nie wyciąga na wierzch, orka po takich herbicydach typu comand musi zostać wykonana przede wszystkim głęboko z wykorzystaniem PRZEDPŁUŻKÓW lub KROJI po to by wierzchnia warstwa został zarzucona na dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty chcesz wyciągać orka na wierzch.jesienne deszcze wyplukały wszystko w gląb.

gruberek i jazda z siewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ty chcesz wyciągać orka na wierzch.jesienne deszcze wyplukały wszystko w gląb.

gruberek i jazda z siewem.

popieram w 100 procentach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem cyt z ulotki

,,NASTĘPSTWO ROŚLIN

W przypadku konieczności zlikwidowania plantacji rzepaku ozimego po wykonaniu orki na

tym samym polu można uprawiać wiosną: bobik, bób, cukinię, dynię, groch, fasolę, kapustę,

kukurydzę, ogórki, pomidory z rozsady, słonecznik, soję, rzepak jary, pszenicę jarą, ziemniaki

lub tytoń. Gdy plantację rzepaku, na której zastosowano Kalif 480 EC w dawce 0,25 l/ha

zlikwidowano jesienią to po wykonaniu orki można uprawiać zboża ozime szczególnie

wysiewane w późniejszych terminach. W zbożach ozimych mogą wystąpić przemijające

przebarwienia jednakże bez istotnego wpływu na plon.

W przypadku konieczności zlikwidowania plantacji rzepaku jarego na tym samym polu

można uprawiać rośliny w których zaleca się stosować sam środek i jego mieszaninę z innymi

herbicydami."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co lepiej zastosować na pierwszy zabieg w rzepaku

CARAMBE czy TEBU a moze jeszcze cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toprex ladnie dzialal w tamtym roku.zakupilem caryx na ten rok .ciekawe jakie bedzie dzialanie w porownaniu z toprexem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jade z caranbą rzepak ma ponad 20 cm

Ma może ktoś doswiadczenie z stosowaniem antywylegacza w rzepaku w jakim terminie i w jakich dawkach stosować i oczywiście czy daje zamierzone efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jutro jade z caranbą rzepak ma ponad 20 cm

Ma może ktoś doswiadczenie z stosowaniem antywylegacza w rzepaku w jakim terminie i w jakich dawkach stosować i oczywiście czy daje zamierzone efekty

aleś mnie ubawił w nocy -3 a ty regulatory wzrostu poczekaj tydzień idzie ocieplenie, w takich temperaturach nie dość że nic nie da to możesz zapsuć rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie niby jutro ma być spokojnie więc pewnie będzie trzeba sie spieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chowacza poszło 0.6 Dursbanu + 0.1 Ammo + basfoliar z S co do ochrony grzybowej to na razie spokojnie czekam na lepszą temperaturę w nocy nie ma sensu przy temp w nocy 1-2 Stopnie pryskać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...