Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam informację że tylko i wyłącznie należy zgłaszać szkody (wiosenne przymrozki) śnieg nie jest ujęty w żadnym ubezpieczeniu.Na zgłoszenie jest 3 dni od przymrozków lub po zaobserwowaniu szkody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc na twoje zdjęcia to jeszcze nie jest tak źle myslę że na taki jeszcze plon możesz spokojnie liczyć. Ja już się pogodziłem bo u mnie śnieg jeszcze leży

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włanie widziałem rzepak przy Złotoryji przy wyjeździe w kierunku Chojnowa. U mnie, to rzeczywiście, jest jeszcze szansa. A pod Nową Wsią na rzepaku leży jeszcze śnieg. TRAGEDIA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie kiedyś na początku kwitnienia przeszła nawałnica i wszystko leżało plackiem, trochę się podniósł pod koniec kwitnienia.

Plon jaki uzyskałem wahał się w granicach 2,5 do 3,2 t/ha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W radiu slyszalem ze dzis w Toruniu bylo -7 w skrzynce a przy gruncie -11 .Podobno od 2 wojny swiatowej nie bylo takiego przymrozku. Ja moeszkam 35 km od Torunia i rano bylo -5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja rozmawiałem z gościem u którego ubezpieczałem rzepak to z jego rozmowy wynikało że nic sie praktycznie niestało a nawet taki przymrozek to może zwiększyć plon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja rozmawiałem z gościem u którego ubezpieczałem rzepak to z jego rozmowy wynikało że nic sie praktycznie niestało a nawet taki przymrozek to może zwiększyć plon

to powiedz mu zeby głupot nie opowiadał boprzymrozeko takimrozmiarze nie zwiększy plonów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moj rzepak po dzisiejszej nocy http://rapsik.fotosik.pl/albumy/844224.html :(

U mnie podobnie...pytanie czy się podniesie? albo mu dzisiaj znowu mróz dołoży?źle to wszystko wygląda :(

Mysle ze sie podniesie, tylko czy kwiaty jutro,albo pojutrze nie obleca i zostanie gola lodyga :( i co z pierwszymi luszczynami :?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poczekajmy do jutra wszystko bedzie jasne moze metereolodzy sie mylą i niebedzie wiecej mrozow pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na tego pryszczarka pryskacie całe pole czy tylko obrzeza?Bo ja mam zamiar prysnąc mospilanem tylko obrzeża

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My już nie pryskamy Pryszczarek już nam nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie panikujcie. Dopiero po kilku dniach widać efekty przymrozków. 4 lata temu też były przymrozki w maju. Wtedy u mnie były 3,5t/ha. Przemarzły tylko kwiatki w pasie 5 cm na kwiatostanie. Tam nie było łuszczyn prawdopodobnie przemarzły słupki. Jak pamiętam było wtedy ok -5. Rzepak kwitnie na raty przemarzły te kwiatki które były otwarte. Moja żona wtedy jechała do Kalisza mówiła że rzepak tak wygioło że padł. Jak później jechała tam ponownie rzepak czekał na kombajn nie zaorali go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
unas rzepaki masakra okolice legnickiego pola

Wiem widziałem je jechałem na Wrocław od siebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam taki problemik z rzepakiem nie zbyt intensywnie kwitnie po oprysku który był robiony 5 dni temu i zaczynał kwitnąć w tym czasie już od paru nastu dni,to raczej moja wina bo dałem mu dursban +sherpa +rzepak extra 4kg/ha i solu bor 2l/ha tam gdzie ominięte opryskiwaczem to pięknie kwitnie i jest wyrzszy o 5-10 cm stronki są ciemniejsze i łodygi też pod fiolet podchodzi i kwiatki pozaklejane jakby ale stronki zawiązuje i malutkie czy to groźne przejdzie mu ?

godzine temu był +1 a tera +2 morze przymrozku nie bendzie oby u nas śniegu nie było i deszczu też od 2 kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pytanie do praktyków ; co polecacie na szkodniki łuszczynowe ( oprócz pyretroidów) i czy ma sesn pryskać tylko obrzeza pól.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mam taki problemik z rzepakiem nie zbyt intensywnie kwitnie po oprysku który był robiony 5 dni temu i zaczynał kwitnąć w tym czasie już od paru nastu dni,to raczej moja wina bo dałem mu dursban +sherpa +rzepak extra 4kg/ha i solu bor 2l/ha tam gdzie ominięte opryskiwaczem to pięknie kwitnie i jest wyrzszy o 5-10 cm stronki są ciemniejsze i łodygi też pod fiolet podchodzi i kwiatki pozaklejane jakby ale stronki zawiązuje i malutkie czy to groźne przejdzie mu ?

godzine temu był +1 a tera +2 morze przymrozku nie bendzie oby u nas śniegu nie było i deszczu też od 2 kwietnia

pokarało!!za zabite pszczoły!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pisz takich głupot na ogólnie dostępnym forum że podczas kwitnienia dodałeś dursban który nie jest dozwolony o tej porze. Poza tym przesadziłeś z mieszanką tych odżywek co mogło doprowadzić to przypalenia kwiatostanu.

Na łuszczynowce daj Proteus lub mospilan ale pryskaj cały łan inaczej nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pytanie do praktyków ; co polecacie na szkodniki łuszczynowe ( oprócz pyretroidów) i czy ma sesn pryskać tylko obrzeza pól.

zależy jakie duże masz pole i jakie jest zageszczenie upraw w twojej okolicy.

proponuje proteusa ew.mavrik ale to w sumie też pyretroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dursban bedzie działał długo bo do 14 dni zatem w tym wypadku kiedy pszczoła siądzie na twoim rzepaku i przeprowadzi konsumpcję padnie zatem pewnie łuszczyn duzo miał nie bedziesz i oby jeszcze kłopotu nie bylo....takie mieszanki z dursbanem to przynajmniej ze 12 dni przed kwitnieniem nie lepiej bylo zastosować proteusa? troche drożej ale bezpiecznie dla pszczoły??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi