Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

obroty 500 klepisko odsunięte prawie do końca sito mam okrągłe a drugie zwykłe prawie zamkniete czyści super max2% no chyba że zarąbany jest chcwastem to gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Kruszwicy można było dzisiaj cenę 1900zł/t osiągnąć, 1700 to u pośredników; ja czekam na 2800zł/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolne czy górne okrągłe? duże są straty ziarna??. jak ustawić by cząstki łodyg nie leciały do ziarna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w Kruszwicy można było dzisiaj cenę 1900zł/t osiągnąć, 1700 to u pośredników; ja czekam na 2800zł/t

nie doczekasz się to powyżej psychologicznej granicy. Jak z 1 ha wyciągniesz koło 5 tyś. to nie ma co narzekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychologiczna to 4 tys moim zdaniem.2800 jest całkiem realna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dolne czy górne okrągłe? duże są straty ziarna??. jak ustawić by cząstki łodyg nie leciały do ziarna??

górne jest zwykłe i do niego zamiast tekiego grzebienia na końcu dokręcem sito z większymi otworami a dolne jest z okrągłymi mniejszymi, jak zamkniesz górne sito to praktycznbie już słoma tam niepowinna sie dostać a straty wzrokowo niesą duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi odpowiedzieć na pytanie jak u was wygląda pszenica?

jak szacujecie ile będzie czasowo po rzepaku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pgr zaczeli młócić parametry niby ok ale zadużo zielonego zostaje w polu i koszą tam gdzie na słabszej ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po pgr zaczeli młócić parametry niby ok ale zadużo zielonego zostaje w polu i koszą tam gdzie na słabszej ziemi.

u nas znowu na deszcz się ma na wieczór pogoda się załamie z tego co czytam oj chyba ciężkie żniwa przed nami oby się udało jakoś zebrać dzięki Bogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiek ktoś jak wyglada wyjściowa cena w Zakładach Tłuszczowych w Bodaczowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZZZ Zamość wywiesił dziś cene 2036/t nie wiem dla kogo biorą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZZZ Zamość wywiesił dziś cene 2036/t nie wiem dla kogo biorą
to cena brutto a biorą na handel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy moze mi ktoś powiedzieć jak idzie koszenie nie desykowanego rzepaku bizonem? Nie wyrobiłem się z opryskiem a teraz jak juz przestało padać , to obawiam się ze jest juz za późno.Z góry dzięki za wszelkie info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,czy moze mi ktoś powiedzieć jak idzie koszenie nie desykowanego rzepaku bizonem? Nie wyrobiłem się z opryskiem a teraz jak juz przestało padać , to obawiam się ze jest juz za późno.Z góry dzięki za wszelkie info.

 

W zeszłym roku kosiłem mój desykowany, a obok sąsiad nie pryskał i kosił dzień później też bezproblemowo z tym że bardzo ładne rzepaki były i zero zachwaszczenia, w tym roku podobnie (oczywiście jak na ten rok). Słyszałem o przypadkach żę potrafi zawieśić się słoma na sieczkarni, ale może i fajnie od razu snopki by były... he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wykosiłem gościowi 3 ha wilgotność 9-10% plom szacunkowy 3t dziś dopiero będzie odwoził. Dół zielony kombajn buczy jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przyjemność wczoraj zapchać kombajn rzepaczanką godzina w plecy przy takim czymś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie skuteczność swojej ochrony fungicydowej na płatek - ja po azoksystrobilurynie z domieszką chlorotalonilu jako mierną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak Vision 3t z hektara.Równiutko 2100kg z 70 arów,jestem mile zaskoczony tym bardsziej że pod korzeń tylko 200 kg saletrzaku.Visby tez coś koło tego.Nawożenie pod korzen tez ubogie bo 100 kg polifoski 6 i 100 kg saletrzaku.Casoar porazka 1.8 t z hektara i zajebiście zarośniety fiołkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak oceniacie skuteczność swojej ochrony fungicydowej na płatek - ja po azoksystrobilurynie z domieszką chlorotalonilu jako mierną.

 

to nie jest dobry rok na takie oceny, na skutecznośc ochrony wydaje się mieć w tym roku większy wpływ pogada niz zastosowane środki, widziałem plantacje obok siebie - tebu (wersja tanio aby coś) i ochrona z górnej półki zdaje sie że pictor wyglądają identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, fajnie by było poznać ceny z różnych stron Polski, i to jak się zmieniają; ZZZ Zamość dziś 2055 brutto (rośnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ellewar krasnystaw 2022brutto dziś kosiłem 11 wilgotności bez dosuszania sredni plon 2t z ha a teraz grzmi i na niezłą burze się zapowiada a wykoszone w moich stronach 20% rzepaku jak nie mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...