Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Te coca cola a widziałeś plantację potraktowaną przed wschodami glifosatem po wystąpieniu opadów. Glifosat z łatwością załatwie wtedy kiełki. Widziałem taką plantację buraka cukrowego. Szybko przesiewali.

Co do aminopyralidu porównywałem litr Nawigatora do 4 litrów Mustanga Forte czyli przy cenie 430zł za 1l(Agrolok) na 1 ha wychodzi ok 90 zł przy Twojej dawca 0,2l/ha a mustang kosztował za 1 litr wiosną ciut ponad 100 za 1 l(dlatego z niego zrezygnowałem bo stary mustang był tańszy). Nadal źle liczę.

 

Z tego co napisałeś ewidętnie można wywnioskować że glifost był za poźno zastosowany, ale jeżeli nadal twierdzisz że glifosat działa doglebowo to zmień lekarza bo ten ciebie oszukuje.

 

Natomiast o co ci chodzi z tym aminopyralidem to już naprawdę nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś jeden gościu mówił jak kisiliśmy qq że jego sąsiad jest ok 13 tys zł w plecy bo poleciał 3 dni po zasiewie cebuli glifosatem. Miał pecha sprzyjało kiełkowaniu a po zabiegu intensywnie nalało i 5 ha cebuli spalił zanim wzeszła. I ciągle do Ciebie nie dociera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glifosat nie dziala doglebowo to niemozliwe nasiona musialy miec kiełki juz bo najkprawdopodobniej byly płytko zasiane a zabieg został opożniony poza tym to jest takie gadanie tata bo marcin powiedzial ze jego tata powiedzial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
glifosat nie dziala doglebowo to niemozliwe nasiona musialy miec kiełki juz bo najkprawdopodobniej byly płytko zasiane a zabieg został opożniony poza tym to jest takie gadanie tata bo marcin powiedzial ze jego tata powiedzial...

 

Kolego mylisz się ....jeśli roślina ma już kiełki i tak jak tu piszą przejdzie deszczyk to uwierz mi na słowo że masz posprzątane na polu.

W ubiegłym sezonie przerabiałem ten temat u siebie na 5 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeszcze ja dodam od siebie.Miałem uprawione do siewu a w między czasie sąsiad pryskał od perzu rżysko(nie wiem dokładnie czym,ale sądzę że jakimś glifosatem)i na końcu pola łukiem zajął kilka metrów mojego.W tym miejscu było czyściutko.Żadne ziarnko nie wyszło,gdy obok było w porządku.Znać było jak by nożem odciął.Tak że może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z literatury:

Glifosat pobierany jest przez zielone części roślin, takie jak liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę, a przemieszczając się w roślinie w sposób systemowy (układowy) dociera do części podziemnych, takich jak korzenie, rozłogi, bulwy,

cebule i kłącza, powodując ich zamieranie. Zahamowanie rozwoju chwastów następuje w ciągu pierwszej doby od zabiegu. Po przedostaniu się do rośliny glifosat hamuje enzym – syntetazę EPSP (5-enolopirogronoszikimo-3-fosforanu).

Zahamowanie aktywności tego enzymu zatrzymuje tworzenie przez rośliny aminokwasów aromatycznych, takich jak: fenyloalanina, tyrozyna i tryptofan, które są bardzo ważne dla wzrostu roślin. Drugi mechanizm działania tego związku to desykacja, czyli wysuszanie tkanek roślin przez odwadnianie, spowodowana przez zakłócenie procesu fotosyntezy.

 

No i każdy może sobie własne wnioski wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,4d doglebowo skąd takie mylne przekonanie?

 

mylne ? dlaczego ? odsyłam do literatury

 

Podaj mi proszę namiary na tą literaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Maciek_m teoria teorią,a życie pokazuje swoje.Przecież przyśpieszając rozkład pniaków smarujemy po wierzchu,czy powodując uschnięcie drzewa wystarczy naciąć korę i posmarować glifosatem.Nie neguję ulotki z środka ochrony roślin ale wszystko zależy od czynników obiektywnych.Jeżeli kiełek rośliny wschodzącej napotka zalegający na powierzchni glifosat,to co z nim będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ktoś zastanawiał się nad zwalczaniem samosiewów zbóż w rzepaku ozimym ? jakie środki są najtańsze i co najlepiej zastosować? ktoś zna ceny supero 05ec ? rzepak musi mieć te 2 listki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad czym tu się zastanawiać, toż to standardowy zabieg w uprawie rzepaku po zbożach. Koszt oprysku można zamknąć kwotą 25 zł/ha stosując najtańsze środki których jest zresztą duży wybór poczynając od najtańszych jak Leopard czy Pantera , nieco droższych jak Fusilade, czy też najdroższych ale mających działanie również na niektóre dwuliścienne jak Kerb. Co do liści, to owszem, min to dwa (nie mylić z liścieniami) w przypadku graminicydów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będę zwalczał samosiewy Agilem ale jak rzepak będzie większy ewentualnie panterą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lanz buldog co można kupić za 25 zł/ ha? Mi wyliczyli u osadkowskiego po 45 zł bodajże pantere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt zabiegu zależy też od dawki, no nie

jak ktoś chce to zabieg zwalczania samosiewów zbóż jarych można zrobić za dwa pięćdziesiąt - kupuje się za tą kwotę piwo i patrzy jak jare marzną

warunek - odpowiedni termin zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt zabiegu zależy też od dawki, no nie

jak ktoś chce to zabieg zwalczania samosiewów zbóż jarych można zrobić za dwa pięćdziesiąt - kupuje się za tą kwotę piwo i patrzy jak jare marzną

warunek - odpowiedni termin zabiegu

nie koniecznie, 2 lata temu przetrwał zimę owies, a przed zimą był prawie w kolano, wszystko zależy od warunków atmosferycznych, po rostopach było bardzo mokro, rzepak wymókł a owies został

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze wschodami tak roznie.na jednym kawalku dobrze na drugim polowa powschodzila po ulewie.widac pierwsze przebarwienia po chlomazonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lanz buldog co można kupić za 25 zł/ ha? Mi wyliczyli u osadkowskiego po 45 zł bodajże pantere.

Na samosiewy zbóż od 0,7l/ha np. preparat Leopard który jest do kupienia w cenie http://rolno-ogrodniczy.pl/index.php?p281,leopard-05-ec-1-l przy małym zakupie. Kupując w większym baniaku płacisz mniej.Można kupić jeszcze taniej podobnie działający preparat ale brak linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie oto chodzi że nie wiem jak i nie zdajęsobie z tego sprawy faktu oprysku tylko oto że w burakach trafiłem na targę super 10ec i nie dość ze droga dałem 1l 200l cieczy drobną kroplę i lipnie wzieło samosiewów zbóż wcalę lekko chwastnicę pokręciło masakra... co dać żeby wzieło dobrze i tanio ? macie coś sprawdzonego ? galantu brak, gramanu tez, podobno supero to zamiennik dawał go ktoś dobry?

 

Mam takie pytani problem bo pryskałem metazanex 1,5l + command 0,15 i mam w rzepaku taki drobny chwast co mam z tym zrobic? a może to zdechnie samo? czy się nie przejmować?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/52a55fce0aa13f7a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cde6f5144320e548.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/944a0a14551207c5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8bc3b49b1e459e74.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak

siany 20.08 wspaniały niektóre rośliny wchodzą w fazę 4 liści

siany 23.08 24.08 zlewa i przesiany 27 ok.70 proc obsady na wierzchu już grządki znać

siany 29.08 i 1.09 zlewa zaczyna wychodzić, liczę na wtorkowy deszcz i powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie oto chodzi że nie wiem jak i nie zdajęsobie z tego sprawy faktu oprysku tylko oto że w burakach trafiłem na targę super 10ec i nie dość ze droga dałem 1l 200l cieczy drobną kroplę i lipnie wzieło samosiewów zbóż wcalę lekko chwastnicę pokręciło masakra... co dać żeby wzieło dobrze i tanio ? macie coś sprawdzonego ? galantu brak, gramanu tez, podobno supero to zamiennik dawał go ktoś dobry?

 

Mam takie pytani problem bo pryskałem metazanex 1,5l + command 0,15 i mam w rzepaku taki drobny chwast co mam z tym zrobic? a może to zdechnie samo? czy się nie przejmować?

 

Ten drobny chwast co ci został to fiołek, mieszanina herbicydów ktorą zastosowaleś nie działa na fiołka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox wychodzi około 40 zł/ha. Liczyłem zamiast nawigatora dać galere i foxa ale wychodzi drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...